Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: danpe_ » 17 kwietnia 2013, 20:38

Ja jeszcze jedno dodam od siebie, byłem teraz na meczu w Polkowicach, rozmawiałem i w kasie, i z ochroną - nikt mi nie robił problemów z zakupem biletów, aczkolwiek udało się zdobyć z puli.

Także moim zdaniem postępujemy nie w porządku, jak chce wejść 40 osób - niech wejdzie 40.
Nie zachowujmy się jak na Jagiellonii.

Swoją drogą każdego ochrona będzie legitymować przy wejściu?
Ja jestem zameldowany poza małopolską, karnet mam.... to co, sprawdzą dowód przy wejściu i nie wpuszczą mnie?
A jak ktoś np z Wrocławia zechce przyjechać na mecz?
Ja na miejscu kibiców z Polkowic chcących przyjechać do Krakowa bym sobie poszukał kogoś, kto mi ten bilet kupi i miał w dupie zakazy.

dezali
Amator
Posty: 172
Rejestracja: 30 maja 2008, 20:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: dezali » 17 kwietnia 2013, 20:44

Klub nie ma żadnych podstaw prawnych, by legitymować kupujących bilety. Ergo, wygląda mi to - tak jak wspomniał krysti - bardziej na straszak, niż coś, co realnie może nastąpić w niedzielę / poniedziałek.

W praktyce pewnie "sektor" gości ograniczą do owych 20 miejsc (jeśli ktokolwiek się odważy w takiej sytuacji pojawić), zaś kibice gości kupujący bilety incognito zmuszeni będą (byliby) oglądać mecz pośród kibiców Wisły, czyli bez barw, bez przesadnych reakcji na boiskowe poczynania ich zespołu itd.

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: wislakosz.pl » 17 kwietnia 2013, 21:36

Jako organizator wyjazdów na finały 2010/11 i 2011/12 sprawa z biletami była następująca: kluby między sobą się dogadywali jaką pulę biletów przekazują kibicom gości. Wtedy Wisła dała Polkowicom 50 biletów i tyle samo my otrzymaliśmy od nich. W tym roku Polkowice dały Wiśle na finały 20 więc tyle samo otrzymali z Krakowa.

Jeśli chodzi o sprzedaż na podstawie zameldowania to pamiętam że w 2010/11 gdy poszła plota, że jedzie nas na weekend finałowy trzystu to klub z Polkowic też nas informował że nie będzie sprzedaży biletów na miejscu dla osób zameldowanych w KrK.

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: danpe_ » 17 kwietnia 2013, 22:32

Grześku tak jak piszę, w tym roku nie było żadnych przeciwwskazań, żeby sobie pojechać i kupić bilet - pytałem. Natomiast, że u nas chętnych nie było, to cóż, niektórzy wolą siedzieć pod blokiem i pić piwo.
20 biletów dostaliśmy bezpłatnie, jak to zwykle bywa.

Na ten moment z Polkowic chce przyjechać 27 osób.
Nie chciałbym dożyć takiej sytuacji, że zaraz okaże się, że oni nam 15 biletów, my im 10 a później to trzeba będzie się przebrać za sprzątaczkę, żeby na halę wejść.

Mamy jakiś tam sektor gości, to tyle biletów powinno być dla nich w sprzedaży, w tym 20 bezpłatnie na zasadzie wzajemności.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: Ałgaja » 18 kwietnia 2013, 08:28

Nie wierzę by klub sprawdzał w dowodach miejsce zameldowania, bo to takie strzelanie sobie w stopę.. chyba, że będą brane pod uwagę czynniki "łagodzące" np. legitymacja studencka uczelni krakowskiej, zaświadczenie z miejsca pracy w Krakowie, posiadanie Krakowskiej Karty Miejskiej, czy pieczątka od księdza, że się co niedzielę w krakowskim kościele jest...

W Polkowicach kiedyś rzeczywiście też mieli zastosować ten "numer" z miejscem zameldowania, a wzmocnili go przedsprzedażą biletów, żeby przypadkiem nic w kasie w dniu meczu nie zostało.
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
sebzinho
Młodzik
Posty: 898
Rejestracja: 10 marca 2007, 19:34
Lokalizacja: Polkowice

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: sebzinho » 18 kwietnia 2013, 22:16

Ałgaja pisze:W Polkowicach kiedyś rzeczywiście też mieli zastosować ten "numer" z miejscem zameldowania, a wzmocnili go przedsprzedażą biletów, żeby przypadkiem nic w kasie w dniu meczu nie zostało.

dokładnie była sytuacja bodaj z Gorzowem... chora sytuacja, po co robić sobie wzajemnie pod górę kosztem kibiców? bez sensu.
Koszykówka dla kibiców!
Orła nazwę zhańbiliście, jakieś gówno wybraliśCCCie!
Nigdy nie zginie, Nasz Orzeł nigdy nie zginie!

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: Marco » 19 kwietnia 2013, 07:16

Dwie bitwy przegrane, ale nie wojna

Po dwóch pierwszych meczach finału Ford Germaz Ekstraklasy koszykarek zespół aktualnych mistrzyń Polski, czyli Wisła Can-Pack Kraków, znajduje się w niekorzystnym położeniu. Wprawdzie obecny stan rywalizacji – 2-0 dla CCC Polkowice – nie zamyka jeszcze wiślaczkom drogi do obrony tytułu, gdyż w tym celu niezbędne jest wygranie czterech spotkań, to jednak niemal do minimum ogranicza margines błędu w finałowej konfrontacji.

Jako jedna z niewielu osób z Krakowa, byłem naocznym świadkiem obu meczów, które w ostatni weekend odbyły się w Polkowicach. Jakie można wyciągnąć po nich wnioski?

W sobotę zauważalna była niepewność miejscowych kibiców co do końcowego rozstrzygnięcia, a na parkiecie – jak przewidywał w wywiadzie dla naszego serwisu szkoleniowiec mistrzowskiej ekipy Wisły Can-Pack z 2008 roku, Wojciech Downar-Zapolski – podopieczne Jacka Winnickiego czuły na sobie presję, związaną z przypisywaną im rolą faworytek. Pierwsze 10 minut to wprawdzie koncertowa wręcz gra miejscowych, lecz później role zdecydowanie się wyrównały. Tina Charles pod koszem, zaś Erin Phillips na obwodzie (4/5 za 3 pkt.) siały spustoszenie w szeregach drużyny z Zagłębia Miedziowego. Niezłe zawody rozgrywały także Justyna Żurowska i Cristina Ouvina. Gdy pod koniec trzeciej kwarty przewaga krakowianek sięgnęła 8 pkt., a w tej fazie gry to właśnie przyjezdne przejęły kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na parkiecie, wydawało się, że dane im będzie odnieść cenną wyjazdową wygraną. Wówczas jednak swoje koleżanki poderwała do walki Valeria Musina. Rosjanka, raczej nieoczekiwanie, okazała się najskuteczniejsza w swoim zespole. Końcowe minuty to prawdziwy horror, jednak – jak zgodnie podkreślali siedzący obok mnie dziennikarze – to podopieczne Artura Golańskiego miały w swoich rękach rozstrzygnięcie tej dramatycznej potyczki.

Więcej: http://wislalive.pl/opinia/kilka_spostr ... cach-1597/
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: wislakosz.pl » 19 kwietnia 2013, 12:25

Zapraszamy do oglądnięcia zaproszenia na finałowe spotkania przy R22 :D

http://www.youtube.com/watch?v=rWVq-pC8678

Awatar użytkownika
sebzinho
Młodzik
Posty: 898
Rejestracja: 10 marca 2007, 19:34
Lokalizacja: Polkowice

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: sebzinho » 21 kwietnia 2013, 17:49

wszystko fajnie, mam tylko nadzieję, że nie skończy się 4-0. 7-0 wisła w sezonie nie przegrała chyba już dawno, jak nie nigdy :-)
Orła nazwę zhańbiliście, jakieś gówno wybraliśCCCie!
Nigdy nie zginie, Nasz Orzeł nigdy nie zginie!

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: rzymi » 21 kwietnia 2013, 18:34

Widać, że Musina ciężko pracuje na tytuł MVP finału :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: Ałgaja » 21 kwietnia 2013, 18:52

Gratulacje dla Polkowic, wiele wskazuje na to, że MP zdobędą łatwiej i przyjemniej niż my rok temu.

Dziś wygrał zespół pod każdym względem lepszy.. po prostu. Nawet fizycznie Polkowice wyglądają dużo lepiej (i to odbija się na desce), szybkością nie ustępuje im chyba tylko Ouvina.

Trochę smutne jest to, że końcowe fragmenty spotkania przypomniały mi mecz sprzed kliku lat w Gdyni, w play-off, wtedy w barwach Wisły też walczyła tylko jedna osoba i była z tego samego kraju co pani walcząca dziś (i ta pani jest jedyną naszą zawodniczką, która zagrała dobrze w tych 3 meczach finałowych..).. choć żeby nie było - dziś fajny mecz w ataku Krężel. Tina statystyczne niby nieźle, ale brakuje szybkości, skoczności..

No i istotnie Musina idzie na MVP... to jej "american dream" ;-) to jej historia "od zera do bohatera" ;-)
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: Greebo » 21 kwietnia 2013, 19:07

łatwo to poszło, bardzo łatwo.. chyba nawet Polkowiczanki są zdziwione że az tak łatwo..

Do przerwy jeszcze w miarę równo, ale odjazd na poczatku 3 kwarty załatwił sprawę. Ostatnia kwarta to juz pełna kontrola..

2 rzeczy robiły dziś różnice: skuteczność rzutowa z dystansu i - zwłaszcza zbiorki. W pierwszych 3 kwartach CCC trafiało jak chciało, mimo ze to raczej nasze zawodniczki miały lepsze pozycje rzutowe. Ale to się zdarza, skuteczność to ten najbardziej losowy z elementów gry. Co innego zbiorki .. przegrana w nich 23 - 42 to prawdziwa klęska. Zawiodła w tym elemencie zarówno zespołowość (marne zastawianie) jak i aż rzucająca się w oczy pasywność. Polkowiczanki były przez cały mecz bardziej agresywne, szybsze, sprawniejsze, bardziej skoczne.. Raziło to zwłaszcza w wypadku Tiny jak i Erin. Tina co prawda wykręciła w miarę przyzwoite statystyki, ale nie zmienia to faktu ze grała tak, jakby myślami była gdzieś daleko stad. Również Erin nie przypominała samej siebie. Z reguły jest wulkanem energii a dziś emocji było u niej widać tyle co zwykle u Dupree... Jak że trudno mi posądzać Australijkę o brak ambicji, zakładam ze problem tkwi gdzie indziej: albo w braku wiary we własne siły, albo w jakiś urazach, albo - co wydaje mi się najbardziej prawdopodobne - w złym przygotowaniu fizycznym do ostatniej fazy rozgrywek. Nie wiem jak wyglądają treningi po odejściu Jozka, ale taki sprawy jak choćby wyjazd Tiny do stanów przed meczami z Artego raczej nie dają podstaw do optymizmu w tym zakresie.

Po takim meczy trudno chwalić jakos specjalnie pojedyncze zawodniczki, ale dzis na małego plusika zasłużyła Kaska Krezel za skuteczność w ataku, i - na juz dużo większego - po raz kolejny Kryska. Po raz kolejny w obronie wyłączyła Palau, a przede wszystkim świetnie rozprowadzała akcje. Gdyby jej koleżanki miały skuteczność choćby zbliżoną do rywalek, to 7 asyst miałaby pewnie po 1 kwarcie a nie po 40 minutach gry. Na trybunach siedział dzis Svitek, wiec jeśli rzeczywiscie zostanie naszym szkoleniowcem, to mam nadzieje ze tez występ Hiszpanki przekona go do zatrzymania jej w Wisle.

Z drugiej strony: w drugim kolejnym meczu naszym największym sprzymierzeńcem w gronie rywalek jest Lecia. W tym wypadku licze wiec, ze plotki o jej powrocie do Wisły okażą się tylko plotkami. :roll:
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: paulo2907 » 21 kwietnia 2013, 20:21

Cóż można powiedzieć po takim meczu? Chyba tylko tyle, że bardzo dobrze odzwierciedlił on przebieg całego sezonu. CCC pokazało, że jest zespołem w pełnym znaczeniu tego słowa, konsekwentnie wykorzystującym nadarzające się okazję i kontrolującym przebieg wydarzeń na parkiecie. Pierwsza połowa jeszcze wyrównana, ale powinno być zdecydowanie inaczej, bo gdyby Wisła wykorzystała czyste pozycje, byłoby mniej więcej 8-10 pkt przewagi na korzyść wiślaczek. No ale pogdybać sobie możemy, fakty są, jakie są - rzuty nie znalazły drogi do kosza. Polkowice grały natomiast z większą swobodą i znowu swoje robiła Musina, mimo że podobno została rozpracowana po dwóch pierwszych meczach... Faktycznie Kasia zaskoczyła dzisiaj bardzo pozytywnie w ataku, ale znowu pokazała, że obrona to jej dużo słabsza strona. Ważna była "trójka" Zoll na koniec połowy, bo -1, a -4 robi różnicę. No a później trzecia kwarta, na którą Wisła wyszła kompletnie rozkojarzona. Kilka minut w tym okresie zdecydowało o wszystkim, bo nadrobić 16 pkt w tej sytuacji to niemal mrzonki. Jutro może być koniec. Co prawda w koszykówce kobiecej zdarzają się różne zwroty akcji, ale wątpię, aby w ciągu tych 24 godzin w wiślaczki wstąpiła jakaś nagła ambicja czy zadziorność, a bardzo dobrze ustawione na parkiecie i umotywowane zawodniczki z Polkowic zapomniały o co w tej grze chodzi...
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: Greebo » 21 kwietnia 2013, 20:33

paulo2907 pisze:a. Ważna była "trójka" Zoll na koniec połowy, bo -1, a -4 robi różnicę.


Ta akcja to dramat. Polkowice miały z 7 sek, a my tylko 2 faule osobiste na koncie.. Zoll nie miała prawa oddać tego rzutu, nie mówiąc juz o trafieniu.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Finał FGE: CCC Polkowice- Wisła Kraków

Postautor: zibiz » 21 kwietnia 2013, 20:41

Niestety żal patrzeć na koszykarki oraz na frekwncję na trybunach w czasie finałów. Pomimo tego mam nikłą nadzieję i jutro stawię się na Reymonta. W końcu z 0-3 nikt jeszze nie wygrał rywalizacji. Kiedyś musi być pierwszy raz. Jednak jak na razie jaskółek mogących to zwiastować nie widać. Do zobaczenia jutro na meczu.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości