II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: rzymi » 18 stycznia 2014, 04:24

Sobota, 18.01.2014
17:00 Artego Bydgoszcz - King Wilki Morskie Szczecin
17:30 Basket ROW Rybnik - MKS MOS Konin
18:00 CCC Polkowice - AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
18:00 Energa Toruń - Wisła Kraków
18:00 Widzew Łódź - Riviera Gdynia
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: Greebo » 18 stycznia 2014, 19:48

Kiedys musiał nastąpić ten dzien - po 13 z rzędu wygranych meczach w obcych halach przyszła pierwsza porażka. Zapłaciliśmy dziś za dwie ostatnie wygrane w tych najistotniejszych dla nas spotkaniach. Zwłaszcza to trio które w Madrycie grało najwięcej (każda min 36 min) nie było sobą - Kryska 6 strat, Jantal 6 strat i 4 szybki faule, Quigley tylko 10 pkt i 4 straty. Szkoda, zabrakło pewnie chociaż jednego dnia na regeneracje po powrocie z Hiszpanii.

3 kwarta byla tragiczna, potem co prawda udalo sie zniwelować niemal całkowicie straty ale powtórzyła sie sytuacja z "Krakowskiego" meczu z Rivas. Jak juz mieliśmy rywala na wyciągniecie reki to próbowaliśmy grac jeszcze szybciej i kontry zamiast punktami kończyły sie podaniami w ręce rywalek. Trudno. tę porażkę można przeboleć, ale juz nie możemy sobie pozwolić na kolejna za dwa tygodnie w Bydgoszczy. Dla mnie te dwa mecze miały juz przed rozpoczęciem II rundy kluczowe znaczenie - jedna wygrana gwarantuje niemal spokój.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: danpe_ » 18 stycznia 2014, 19:57

Niemniej przegranej szkoda w kontekście przegranej w fatalnym stylu trzeciej kwarty i późniejszej pogoni za Toruniankami, zabrakło niewiele.
Kilka niepotrzebnych strat Kryśki, Allie, Żurcegły. Za szybko chciały grać.
Lavender dziś (jak na swoje możliwości) zagrała średnio, dobrze, że Zane coś nawet dorzuciła, bo porażka by była o wiele wyższa.

Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, sytuację w tabeli mamy nadal dobrą. Dobrze, że kolejny euroligowy mecz mamy u siebie, bo na Bydgoszcz trzeba być bardziej wypoczętym.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: Greebo » 18 stycznia 2014, 20:05

danpe_ pisze:Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, sytuację w tabeli mamy nadal dobrą. Dobrze, że kolejny euroligowy mecz mamy u siebie, bo na Bydgoszcz trzeba być bardziej wypoczętym.


Ale za tydzień to gramy u siebie z Gorzowem. Do Bydgoszczy niestety jedziemy/lecimy ze Stambulu.

A porażki oczywiście szkoda. Żadna mnie nigdy nie cieszy :) ale niektóre łatwiej przełknąć :), wiec jak juz gdzie nastąpiła to lepiej ze w Toruniu niz w Polkowicach czy Madrycie, i lepiej ze nie w takim stylu jak dzis koszykarze :evil:

PS. Dzis 26 strat. W Polkowicach i Madrycie było ich bodajże 25. W sumie. A Torun tylko 10 - to było kluczowe bo wszystkie inne statystyki albo zbliżone, albo - jak zbiorki - na nasza korzyść.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: danpe_ » 18 stycznia 2014, 20:19

Popitoliło mi się, czyli przed Bydgoszczą faktycznie długa i męcząca podróż, a i mecz ciężki.
No to jeszcze bardziej szkoda dzisiejszej porażki, bo mam w pamięci pierwszy mecz w PO rok temu w Bydgoszczy, doszło do tego, że taka jedna z forum powiedziała po meczu co myśli Golańskiemu :mrgreen:


Jeszcze w temacie dzisiejszego meczu, hitem dla mnie była przyśpiewka "legła Wisła" :lol: i śpiewy o Cracovii, FC mają w Toruniu? :shock: Była może z Torunia delegacja na obchodach rocznicy ich męczennika na Kurdwanowie? :mrgreen:

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: matrix » 18 stycznia 2014, 22:21

danpe_ pisze:
Jeszcze w temacie dzisiejszego meczu, hitem dla mnie była przyśpiewka "legła Wisła" :lol: i śpiewy o Cracovii, FC mają w Toruniu? :shock: Była może z Torunia delegacja na obchodach rocznicy ich męczennika na Kurdwanowie? :mrgreen:


a jak danpe NIE LEGŁA WISEŁKA? 8) wygrał zespół słabszy, bo Wisła była zmęczona (Energa grała dzień wcześniej ciężki bój w Siedlcach, wiem, że skala rywala nieporównywalna z jednym tylko zaznaczeniem Katarzynki miały wczoraj siedem zawodniczek do rotacji, a krakowianki 10). Ludzie farmazony, a potem się dziwicie, że już nikt nie chce tu wchodzić.

danpe byłeś na meczu? czemu nie powiesz o pokazywaniu podciętego gardła przez jednego z waszych kibiców? 8)

PS. Wiem już kto pokazał ten gest. Smutne to, bo przegrywać trzeba zwyczajnie umieć.
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: Endrju » 19 stycznia 2014, 11:02

Słyszałem przyspiewke żeby "LEGŁA WARSZAWA", ale żeby "Legła Wiselka"? :shock:
Okrzyki rodem z filmu "Skrzydlate Świnie" (tam zrobiły by furore) :mrgreen:
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: matrix » 19 stycznia 2014, 12:05

Endrju pisze:Słyszałem przyspiewke żeby "LEGŁA WARSZAWA", ale żeby "Legła Wiselka"? :shock:
Okrzyki rodem z filmu "Skrzydlate Świnie" (tam zrobiły by furore) :mrgreen:


Martw się o Wasze przyśpiewki (do dziś pamiętam Wasze: "Co to za miasto co to za wieś, gdzie psuje się zegar i nie ma co zjeść", a potem gościu z Gorzowa pisze, że w Toruniu dobrze zjadł :lol: ), jakoś nikt nie zauważył, że Energa było blisko zwycięstwa u siebie z Polkowicami. No, ale co jest planowe to nie warto o tym pisać przecież. 8)

PS. Endrju wygrajcie z Wisłą i śpiewajcie, co chcecie. 8)
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: ann » 19 stycznia 2014, 12:31

matrix, a kto Tobie broni pisać tutaj? masz ochotę to rób opis każdego meczu, tych przegranych też.
i nie zauważyłam, żeby ktoś gdzieś napisał, że wygrał zespół słabszy, bo Wisła była zmęczona.
może i była, ale to problem Wisły a nie Wasz. wygrał zespół lepszy tego dnia i koniec. ciesz się z w pełni zasłużonego zwycięstwa, którego Tobie i innym kibicom z Torunia szczerze gratuluję:)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

SPBSPB
Nowy na forum
Posty: 84
Rejestracja: 07 października 2009, 10:25

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: SPBSPB » 19 stycznia 2014, 12:51

Sensacja w Toruniu! Energa ogrywa Wisłę Can Pack Kraków. Relacja i wideo http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140118/SPORT03/140119272

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2013/2014

Postautor: Endrju » 19 stycznia 2014, 12:56

matrix pisze:
Endrju pisze:Słyszałem przyspiewke żeby "LEGŁA WARSZAWA", ale żeby "Legła Wiselka"? :shock:
Okrzyki rodem z filmu "Skrzydlate Świnie" (tam zrobiły by furore) :mrgreen:


Martw się o Wasze przyśpiewki (do dziś pamiętam Wasze: "Co to za miasto co to za wieś, gdzie psuje się zegar i nie ma co zjeść", a potem gościu z Gorzowa pisze, że w Toruniu dobrze zjadł :lol: ), jakoś nikt nie zauważył, że Energa było blisko zwycięstwa u siebie z Polkowicami. No, ale co jest planowe to nie warto o tym pisać przecież. 8)

PS. Endrju wygrajcie z Wisłą i śpiewajcie, co chcecie. 8)

Trochę przekręciłes nasza przyspiewke ale faktycznie szła na ten desen. Jednak wynikała ona z powodów humorystycznych (beki z zepsutego zegara) a nie napinania się.
A wy w skandowaniu "Legła Wiselka" czy "Gdzie jest Gorzow?" itp leczycie chyba własne kompleksy.
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: matrix » 19 stycznia 2014, 13:12

ann pisze:matrix, a kto Tobie broni pisać tutaj? masz ochotę to rób opis każdego meczu, tych przegranych też.
i nie zauważyłam, żeby ktoś gdzieś napisał, że wygrał zespół słabszy, bo Wisła była zmęczona.
może i była, ale to problem Wisły a nie Wasz. wygrał zespół lepszy tego dnia i koniec. ciesz się z w pełni zasłużonego zwycięstwa, którego Tobie i innym kibicom z Torunia szczerze gratuluję:)


Dziękuję w imieniu kibiców. Legła to zdrobnienie od poległa. Koniec tematu.

PS. ann na moim blogu piszemy od blisko trzech lat o wszystkich spotkaniach Katarzynek. Tych przegranych także.

http://marlow.blox.pl/2014/01/Dawid-pok ... liata.html
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: danpe_ » 19 stycznia 2014, 13:27

Legła od poległa :lol:
Zdrobnienie :mrgreen:

Może zajmijcie się dopingowaniem swojej drużyny (bo potraficie), a nie zabawą w pasożydków.
Szkoda tylko, że prawie wygraliście z Polkowicami.

Jeszcze tak wracając na momencik do meczu, jestem pozytywnie zaskoczony grą Joanny Walich, daje babka radę i ma całkiem niezły sezon.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: Greebo » 19 stycznia 2014, 13:32

danpe_ pisze:
Jeszcze tak wracając na momencik do meczu, jestem pozytywnie zaskoczony grą Joanny Walich, daje babka radę i ma całkiem niezły sezon.


hehe.. a ja sie akurat po niej więcej spodziewałem :D to idealna zawodniczka to takich drużyn, powyżej tego poskoczu jednak nie przeskoczy co było widać w Polkowicach.

A co do meczu - to owszem, wczoraj Torun był o te parę punktów lepszy, i wygrał zasłużenie. Absolutnie tego nie podważam, ale co oczywiste - bardziej interesuje mnie nasza gra niż rywali. Dziś Toruń zagrał dobry mecz, ale gdybyśmy zagrali "swoje" to nic by to nie dało. Zeby w takich meczach wygrywał "słabszy" to zawsze on musi zagrać bliżej optimum sowich możliwości niz rywal. Tak samo będzie jak pojedziemy do Orenburga czy Fenerbahce. Może sie uda tam wygrać, ale tylko wówczas gdy nasza gra będzie bliska naszego max a przy okazji rywal musie mieć slabszy dzień.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: II etap BLK: 1 kolejka 1-6 i 7-10

Postautor: matrix » 19 stycznia 2014, 13:47

Greebo pisze:hehe.. a ja sie akurat po niej więcej spodziewałem :D to idealna zawodniczka to takich drużyn, powyżej tego poskoczu jednak nie przeskoczy co było widać w Polkowicach.


Z tego co obserwuję w Wiśle też jest obecnie kilka zawodniczek idealnie się nadających "do takich drużyn". Asia Walich raczej na taką rolę pod Wawelem czy też Polkowicach zapewne by nie przystała. Do Poznania z Torunia też bliżej. 8)

Idczak- jeden z lepszych meczów, bo już kibice tracili nadzieje
Dixon- wróciła już z Artego do poziomu poniżej, którego nie schodzi
Ratajczak- dziewczyna od czarnej roboty
Walich-tak, jak Edo mówi warta w Toruniu każdej złotówki
Gulak-Lipka- zmienniczka, która wczoraj zagrała bardzo dobrze
Velinović- będzie z niej pociecha jeszcze
Dosty- cały czas "no comment"
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ruda_ i 51 gości