TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: ann » 17 lipca 2015, 19:00

Ałgaja pisze:Skobel w Poznaniu w ramach marzeń o transferze zagranicznym ;)


do Skobel dołączyła Radwan
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: paulo2907 » 18 lipca 2015, 00:04

Coraz więcej konkretów w Sosnowcu. Zostają Antczak i Dąbkowska, nowe twarze to Głocka, Rozwadowska i Bekasiewicz, która chyba będzie jedną z liderek. Co do zagranicznych, póki co jeszcze nie potwierdzono żadnej, blisko była Mingo.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... etuje-skad
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

shineonball
Żak
Posty: 272
Rejestracja: 20 maja 2011, 14:53

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: shineonball » 19 lipca 2015, 17:59

MKS Polkowice zakontraktuje trzy zagraniczne koszykarki

Już nie pod szyldem CCC, a jako MKS będzie występował w Tauron Basket Lidze Kobiet klub z Polkowic. Jak na razie z Pomarańczowymi związało się pięć koszykarek.
Są nimi Roksana Schmidt, Magdalena Kaczmarska, Agata Nowacka, Ewelina Gala i Agnieszka Majewska. W kadrze MKS-u znajdą się trzy wychowanki klubu - Paulina Żukowska, Natalia Bucyk i Justyna Fura. MKS Polkowice negocjuje z jeszcze jedną Polką, której nazwisko zostanie ujawnione prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. W ekipie Pomarańczowych zobaczymy trzy koszykarki z zagranicy. Ich nazwiska póki co nie są znane.

Przygotowania do nowego sezonu MKS rozpocznie 3 sierpnia. 18.08 Wojciech Downar-Zapolski zabierze swoje zawodniczki nad nasze morze.
Polkowicki klub szykuje się do remontu Hali Sportowej, gdzie położony zostanie nowy parkiet, zmieni się też ogólny wygląd wewnątrz obiektu i będzie niemałą niespodzianką dla wszystkich kibiców.

źródło: sportowefakty

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: Kuba » 21 lipca 2015, 11:17

jaja w Poznaniu...


JTC rozstał się z MUKS! Poznański beniaminek chce grać w ekstraklasie bez głównego sponsora!


Po wycofaniu się z rozgrywek ekstraklasy koszykarek Basketu Konin jedynym przedstawicielem naszego regionu w elicie żeńskiej koszykówki miał być JTC MUKS Poznań. Od kilku dni poznański beniaminek nie mają już jednak głównego sponsora.

– JTC rezygnuje z projektu pod tytułem „ekstraklasa”, bo nie dogadaliśmy się z zarządem MUKS. Cała sprawa ma tło finansowe. Jak udało się zebrać budżet, to okazało się, że nagle wszyscy chcą się przy tym „najeść”, a to nie jest akurat zgodne z moją filozofią działania w biznesie i sporcie – tłumaczył prezes JTC,Jacek Trzeciak.

Rozłam między nim a prezesem MUKS, Andrzejem Jabłońskim, okazał się tak duży, że nawet przez chwilę był prawdopodobny scenariusz gry w ekstraklasie drużyny pod nazwą JTC Poznań. – PZKosz. chciał mi sprzedać „dziką kartę”, ale pomysł upadł w momencie, kiedy MUKS zgłosił drużynę do rozgrywek – dodał Trzeciak.

Sponsorem poznańskich koszykarek był on przez 1,5 roku. W tym czasie drużyna z II ligi awansowała do PLKK, w ostatnim sezonie wygrywając rywalizację m.in. z lokalnym rywalem, AZS Poznań.

– Żal mi tego wszystkiego, ale nie miałem wyjścia. Nie dość, że dawałem pieniądze, to musiałem jeszcze uczestniczyć w przepychankach. Mimo całej sympatii dla koszykarek to mam taką zasadę, że jak coś nie przynosi mi satysfakcji, to prostu się z tego wycofuję. Nie chcę po prostu dalej cierpieć w chorym układzie, w dodatku angażując w to własne pieniądze. Dla mnie jest to rozczarowanie, bo spędziłem nad projektem dwa miesiące – przyznał prezes JTC.

Oprócz JTC zespół finansować miały trzy inne firmy, w tym poznański Funclub, który też wycofał się już z projektu. Ważnym elementem w budżecie klubu miała być też dotacja miejska. Ta ostatnia nie jest pewnie zagrożona i wyniesie minimum 300 tys. zł, ale MUKS na zamieszaniu ze sponsorem głównym stracił już co najmniej 500 tys. zł.

Finanse to jednak nie wszystko. Otwarte pozostaje pytanie, czy w nowej sytuacji trenerem drużyny pozostanie Krzysztof Koziorowicz i czy skład będzie na tyle mocny, by marzenia o środku tabeli były w ogóle realne.

– Moim zdaniem nie ma szans na utrzymanie tego składu personalnego, który był przewidywany. Licencja jednak należy do MUKS i jego działacze mogą się teraz wykazać i mam nadzieję, że to zrobią – zakończył Trzeciak.



http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html


jak to się ma do niby podpisanych już umów np. ze Skobel ?

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: wislakosz.pl » 21 lipca 2015, 14:03

Glucose ROW Rybnik nie wystąpi w sezonie 2015/2016 w rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet....

Ruda_
Żak
Posty: 244
Rejestracja: 23 września 2009, 16:26
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: Ruda_ » 21 lipca 2015, 15:51

Angelika Stankiewicz została we wtorek nową koszykarką MKS-u Polkowice. 20-letnia zawodniczka na Dolny Śląsk przyszła z Basketu Gdynia.
Stankiewicz reprezentowała Polskę w zakończonych niedawno mistrzostwach Europy do lat 20. Nowa zawodniczka MKS-u zdobywała tam średnio 13,8 pkt (najwięcej w zespole), 3,2 zb. i 2,6 as. na mecz. Biało-Czerwone zajęły w Hiszpanii siódme miejsce. Asystentem trenera polskiej kadry był Wojciech Downar-Zapolski, czyli nowy szkoleniowiec polkowickiego teamu.

W TBLK statystyki 20-latki zatrzymały się na 10,2 pkt, 3,1 zb. i 2,5 as.

Aktualna kadra MKS-u Polkowice:
Roksana Schmidt
Magdalena Kaczmarska
Agata Nowacka
Ewelina Gala
Agnieszka Majewska
Paulina Żukowska
Natalia Bucyk
Justyna Fura

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: ann » 22 lipca 2015, 13:44

skład Wisły uzupełniony o wychowanki: Blichowską, Puter x2, Malinowską i Grabską
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: zibiz » 22 lipca 2015, 16:20

Ciągle czekałem na jakiś fajną nową zawodniczkę a tutaj nic. Skład mamy marniutki. Widać, że w zeszłym roku Can Pack się szarpnął i mieliśmy fajny mocny skład. Jedna beznadziejna porażka nie pozwoliła na awans z grupy i ewentualne dalsze sukcesy. W tym roku nawet nie ma chyba na co liczyć w Europie. Natomiast na rodzimym rynku będzie ciekawie.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: Ałgaja » 23 lipca 2015, 13:41

Tatiany Troiny dawno nie było więc wraca, po 8 latach do Gdyni. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=960274583994874
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: matrix » 23 lipca 2015, 14:08

Ałgaja pisze:Tatiany Troiny dawno nie było więc wraca, po 8 latach do Gdyni. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=960274583994874


Bujalski jej nie chciał to Gdynia 8)
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

mania
Amator
Posty: 111
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 20:04
Lokalizacja: 3miasto

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: mania » 24 lipca 2015, 09:42

Ruda_ pisze:
Angelika Stankiewicz została we wtorek nową koszykarką MKS-u Polkowice. 20-letnia zawodniczka na Dolny Śląsk przyszła z Basketu Gdynia.
Stankiewicz reprezentowała Polskę w zakończonych niedawno mistrzostwach Europy do lat 20. Nowa zawodniczka MKS-u zdobywała tam średnio 13,8 pkt (najwięcej w zespole), 3,2 zb. i 2,6 as. na mecz. Biało-Czerwone zajęły w Hiszpanii siódme miejsce. Asystentem trenera polskiej kadry był Wojciech Downar-Zapolski, czyli nowy szkoleniowiec polkowickiego teamu.

W TBLK statystyki 20-latki zatrzymały się na 10,2 pkt, 3,1 zb. i 2,5 as.

Aktualna kadra MKS-u Polkowice:
Roksana Schmidt
Magdalena Kaczmarska
Agata Nowacka
Ewelina Gala
Agnieszka Majewska
Paulina Żukowska
Natalia Bucyk
Justyna Fura


troche przedwczesna chyba informacja, lokalne media informują, iż ma nadal ważny kontrakt z Basketem...

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: Ałgaja » 24 lipca 2015, 09:59

Chyba jednak bardziej wiarygodna od lokalnych mediów jest oficjalna strona danego klubu. A strona Polkowic informuje o transferze Stankiewicz: http://www.cccpolkowice.pl/news,407,Ang ... kowic.html
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: Kosz-ykarz » 24 lipca 2015, 15:19

a w Toruniu Europejka powyżej 195 cm , grajaca ostatnio w klubach Euroligowych czyli chyba Petronyte , do tego jeszcze dwie Amerykanki , jedna wysoka ,,3'' - 191 cm , grala teraz w Izraelu , i niezle pyka za 3 pkt . Natomiast inną podkoszową jest środkowa ktora gra teraz w WNBA , ma też za sobą grę w Europie - ogólnie młoda.

No ale czekam na oficjalne info bo wciąż negocjują.. 8) 8) 8)

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: Greebo » 24 lipca 2015, 19:32

Little nie jest trojka tylko czwórka tak typowa jak tylko czwórką może byc.

Na "sieci" można znaleźć takie nazwiska jak wymieniona przez Ciebie Alexander pod kosz oraz Armstrong na sf.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje- SEZON 2015/2016

Postautor: matrix » 24 lipca 2015, 20:28

Greebo pisze:Little nie jest trojka tylko czwórka tak typowa jak tylko czwórką może byc.

Na "sieci" można znaleźć takie nazwiska jak wymieniona przez Ciebie Alexander pod kosz oraz Armstrong na sf.


Anna Marie Armstrong 8)
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości