BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: paulo2907 » 12 kwietnia 2018, 23:49

Czas na półfinały...

Artego Bydgoszcz (1) - 1KS Ślęza Wrocław (5)
Wisła CanPack Kraków (2) - CCC Polkowice (3)
Terminy: 14.04, 15.04, 18.04, a jeśli do wyłonienia finalistów będą potrzebne kolejne mecze - 19.04 i 22.04.

Obstawianie w tej chwili, kto zagra ze sobą w finale, jest zajęciem cokolwiek ryzykownym. Niby Artego męczyło się niemiłosiernie z Basketem Gdynia, niby Ślęza nabrała sporego rozpędu, pokazując formę zbliżoną do tej sprzed roku, ale to jeszcze absolutnie niczego nie oznacza. Podobnie w parze krakowsko-polkowickiej, w której od bilansu 1-4 na początku sezonu, po porażce u siebie właśnie z Wisłą, zawodniczki CCC wygrały 20 z 22 ligowych meczów, wliczając w to pierwszą rundę play-off. W tym czasie Wisła miała różne wahania formy, występy bardzo dobre, ale i beznadziejne. To, co było, jest już jednak nieważne, bo będzie się liczyć tylko dyspozycja w najbliższych dniach. Mobilizacja wszystkich drużyn będzie na co najmniej 100%. Bardzo ważne będzie odpowiednie gospodarowanie siłami. Terminarz play-off jest bardzo napięty, stawiając spore wymagania wszystkim zespołom. Atut własnego parkietu, który w grach zespołowych często uznaje się jako bardzo ważny przywilej, może być zupełnie iluzoryczny. Dobitnie pokazuje to historia sezonu zasadniczego - wszystkie cztery bezpośrednie mecze między obecnymi parami półfinałowymi zakończyły się... zwycięstwami gości.

Zapraszam do własnych opinii, przemyśleń, załączania tekstów prasowych/internetowych dotyczących półfinałów EBLK.
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: Greebo » 13 kwietnia 2018, 12:34

Jeśli się nie mylę to dokąd pojawił się Can-Pack nigdy w PO nie przegraliśmy rywalizacji drużyną niżej notowaną po RS. Statystyka przyjemna i optymistyczna, ale ona nie zagra. A co gorsza wszystkie serie maja to do siebie że kiedyś się kończą, i co by nie mówić tym razem są na to spore szanse.

Mimo przewagi własnego parkietu jaką posiadamy to jednak Polkowice są faworytami tej rywalizacji. Mają lepszy skład a i ich forma w ostatnim okresie wydaje się być bardzo wysoka. Ale ta przewaga nie jest na tyle duża by nie dało się jej zniwelować. Warunek jest jeden - musimy znów grać na takim poziomie - zwłaszcza w defensywie - jak przez pierwsze pół sezonu. Jeśli wrócimy do gry jaką prezentowaliśmy choćby w Eurolidze to nasze szanse na awans wcale nie będą takie małe. Jeśli nie - to Polkowice mogą nas "rozjechać" 3-0. Jednym z kluczowych warunków jakie musimy spełnić jest dla mnie zastawianie własnej tablicy. Pod koszem przewaga Polkowic jest spora, zarówno jakościowa jak i ilościowa, jeśli uda nam się ja zminimalizować - zwłaszcza przez nie dopuszczanie do ponawiania akcji - to nasze szanse znacznie wzrosną. Na obwodzie IMO gorzej nie wyglądamy, a gdyby jeszcze Radocaj i Abdi zaczęły grać to na co je stać to uznałbym ze tutaj przewaga jest po naszej stronie. Problem z tym ze ta pierwsza po bardzo dobrym wejściu do drużyny znacznie obniżyła swoje loty a ta druga jest cieniem tej zawodniczki która pamiętamy z jej poprzedniego pobytu w Wisle. W obronie nigdy co prawda nie była orłem, ale jednak w ataku potrafiła mocno wspomóc drużynę. Niestety teraz zawodzi i w tym elemencie..

Te mecze są tez takim kluczowym sprawdzianem dla Szewczyka. Skład personalny mamy słabszy, wiec to on musi dodać coś ekstra by przechytrzyć Kovacika. Jeśli mu się to uda to IMO można by stwierdzić że warto by został na kolejny sezon (o ile oczywiście będziemy dalej mieli jakiś sensowny budżet). Jeśli nie to wszystko zależy od stylu porażki w tej rywalizacji oraz od wywalczenia później brązu.

Jeśli chodzi o drugą parę to tak jak pisałem - faworytem jest dla mnie Ślęza zwłaszcza jeśli do gry niezdolna będzie McBride, ale zgadzam się z Paulo że to jeszcze o niczym nie przesadza. Zresztą przecież nie tak dawno Artego łatwo wywiozło wygraną z Wrocławia.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: Greebo » 14 kwietnia 2018, 20:01

Chciałem meczu jak w eurolidze, no to taki dostałem. Była walka, były emocje, była - przez jakieś 35 min - dobra obrona, nie było tego co kluczowe - zwycięstwa. Kovacik 3 raz był w tym roku z wizytą na R22 i 3 raz wygrał różnicą 5 punktów.. przy czym to dzisiejsze spotkanie bardziej przypominało nasz mecz z Orenburgiem w eurolidze niż poprzedni mecz Polkowicami. I nie chodzi nawet o to ze końcowy wynik był identyczny, ale o to że i wtedy i dziś zabrakło nam punktów Leo. Z Orenburgiem rzuciła 6, ale były one strasznie wymęczone a w końcówce bała sie juz rzucać. Dzis nawet raz nie zdołała trafić do kosza. jej rywalizacja z Clark okazała sie wiec kluczowa. Bo o ile na innych pozycjach gorsi nie byliśmy, a ławka wniosła do gry nawet wiecej niż u Polkowic o tyle te 10 oczek Clark juz nie zrównoważyliśmy.

Jesli pominąć juz indywidualne oceny to kluczowym okazała się końcówka 2 kwarty od czasu który wziął Słowacki trener. Wyszedł wtedy na parkiet niemalże Polską piątka (Idczak, Puss, Stankiewicz, Lecia + Spanou) a mimo to udało sie Polkowicom odskoczyć, głownie dzięki temu ze swoje 5 minut miała Idczak (wykorzystując niewątpliwie brak na parkiecie Magdy..0) Wtedy zdobył 12 ze swoich 14 punktów. Pierwszy odskok Polkwoic zdołaliśmy jeszcze nadrobić - bo ta piątka rywala broniła o dużo słabiej niz podstawowa, ale drugiego - po zmianach powrotnych - juz nie. Końcówka kwarty przegraliśmy 0-12..

W drugiej połowie trwał nasz ambitny pościg za rywalkami. W 3 kwarcie mocno gre pociągnęła Reid, punkty dorzucały Parker, Magda i Radocaj i pomału nadrabialiśmy straty. Doszliśmy w końcówce meczu na 1 Polkowice na 1 punkt, i mieli 2 okazja na przełamanie rywala. Niestety ani Radocaj ani Reid nie zdołała trafić swoich rzutów,a po punktach Fagbenle przełamać nie udało sie tez Leo.


Po tej porażce nie ma co ukrywać - Polkowice sa w bardzo korzystnej sytuacji. Jutro ich przewaga powinna - według logiki - byc większa. Dzis w rotacji niby udział brało po 8 zawodniczek, ale jednak w Polkowicach minuty rozkładały sie bardziej równomiernie. Dużo zagrała jedynie Clark ale i tak wyglądała na mniej zmęczona niż Zietara i Parker u ans, które grały mniej więcej tyla samo czasu co ona. A ze przewaga fizyczna jest po stornie CCC to wątpię byśmy byli w stanie im ustać. Jedyna nadzieje że przełamać uda sie Leo a także Giedre
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: tommiiii » 14 kwietnia 2018, 20:29

kompromitacja Wisly i jej trenera!!!! tak latwo stracic przewage brawo!!!!
defensywa na zalosnym poziomie!!!!!!

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: ann » 14 kwietnia 2018, 20:38

tommiiii pisze:kompromitacja Wisly i jej trenera!!!! tak latwo stracic przewage brawo!!!!
defensywa na zalosnym poziomie!!!!!!

Kompromitacja to by byla gdyby przegraly 20 punktami bez walki drogi Panie ...
Wielka szkoda tego meczu,bo Polkowice sa do ogrania.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: Greebo » 14 kwietnia 2018, 20:43

nie ma sensu go cytowac czy mu odpowiadać. Od jakiegoś czasu usilnie stara się udawać większego idiotę niż jest i niezle mu to wychodzi.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: danpe_ » 14 kwietnia 2018, 20:57

Defensywa była w miarę, acz z błędami, za często odpuszczano np. panią, której nazwiska nie wspomnę, bo za drukowanie wyniku meczu to jej co najwyżej splunąć pod nogi mogę. Nie po to kibic kupuje bilet, żeby oglądać ustawkę kobiety, która za to kilkadziesiąt tysi bierze.

Natomiast co mnie drażniło - za często gra w ataku wyglądała tak, że jedna zawodniczka się męczyła, a reszta stała w miejscu bez żadnego ruchu. Niejedna akcja była w ten sposób zepsuta i moim zdaniem miało to istotny wpływ na wynik. Trudno było zawodniczkom Wisły rywalizować w ten sposób z CCC. A jutro będzie jeszcze trudniej.

Pisałem już na forum, że wk... mnie ten patyczak próbujący sędziować?
Kilka słów:
Słuchaj pan, panie Hilary: jak nie wiesz, co to są kroki to się zapisz na gminne zawody w pici-polo na małe bramki, a nie bierz za sędziowanie.

Pozostaje mi wierzyć, że koleś jest po prostu cienki jak cyk komara, choć jak słyszę skąd go przysłali, to się robię aż nadto podejrzliwy :roll:

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: tommiiii » 15 kwietnia 2018, 11:50

Każdy może mieć swoją opinię to forum w koncu
Druga rzecz to dziwne że Wisła nie ma asystenta, niecodzienna sytuacja ze klub Euroligi ryzykuje aż tak. W Polkowicach na ławce 3 a w Krakowie nikogo. Bo Aragones to przecież trener motory.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: ann » 15 kwietnia 2018, 12:10

tommiiii pisze:Każdy może mieć swoją opinię to forum w koncu
Druga rzecz to dziwne że Wisła nie ma asystenta, niecodzienna sytuacja ze klub Euroligi ryzykuje aż tak. W Polkowicach na ławce 3 a w Krakowie nikogo. Bo Aragones to przecież trener motory.


:lol: chyba rzeczywiscie lepiej nie reagowac na Twoje posty...kazdy kolejny jest lepszy :shock:
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: tommiiii » 15 kwietnia 2018, 12:15

A co tu jest nieprawdziwgo co napisałem.
W Wiśle na ławce siedzą Szewczyk 1 trener i Aragones trener od motory i to wszystko.
Pokaż mi 2 taki klub w Eurolidze a nawet w Polsce z zespołów 1 ósemki.

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: Ałgaja » 15 kwietnia 2018, 13:39

tommiiii pisze:Każdy może mieć swoją opinię to forum w koncu


Właśnie problem w tym, że Ty nie wyrażasz opinii (nie obrażajmy słowa opinia), tylko uprawiasz klasyczny trolling w temacie Szewczyka, co chwilę prezentując nam jakieś "wrzutki" które są jednowymiarowe i totalnie skrajne.

tommiiii pisze:A co tu jest nieprawdziwgo co napisałem.


Ano np. w sytuacji gdy Polkowice rzuciły w Krakowie 63 punkty to:

tommiiii pisze:defensywa na zalosnym poziomie!!!!!!
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: przemoe » 15 kwietnia 2018, 18:49

No to dwa razy po 0-2.
Ale te serie wcale się nie muszą skończyć na trzecim meczu. Zwłaszcza Wisła myślę tanio skóry nie sprzeda. Artego raczej jest zbyt zajechane przez nas, żeby zwyczajnie ustac fizycznie.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

papageno
Amator
Posty: 166
Rejestracja: 11 listopada 2009, 11:41

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: papageno » 15 kwietnia 2018, 20:19

'Zwłaszcza Wisła myślę tanio skóry nie sprzeda."
Tym bardziej, że postęp jest względem wczorajszego meczu. Zdobyła o punkt więcej! :lol:

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: Greebo » 15 kwietnia 2018, 20:34

niemal kopia wczorajszego spotkania. jesli chodzi o przebieg to roznice były własciwie 3:

- odskok Polkowic (tym razem run 11-0) nastąpił w 3 a nie w 2 kwarcie
- nasz poscig był o tyle skuteczny ze tym razem udało nam sie wyjść na 1 punktowe prowadzenie
- Spanou z 2 ostatnich osobistych spudłowała 1 wiec porażka była 4 a nie 5 punktowa

Oczywiście tez trochę inaczej wypadły poszczególne zawodniczki. Pare punktów dorzuciły tym razem Leo i Giedre w przeciwieństwie - zgodnie z oczekiwaniami biorąc pod uwag jak wyglądała w końcówce wczorajszego meczu - do Magdy.

2 takie bliźniaczek porażki jedni mogą określić mianem frajerstwa, inni pecha a jak dla mnie to porostu odzwierciedlenie umiejętności obu zespołów. Przewaga Polkowic nie jest miażdżąca ale jest. Pomarańczowe ciut lepiej bronią, ciut płynniej grają w ataku, mają ciut większe możliwości rotacyjne no i przeagę siły i cm prawie na każdej pozycji. i to gdzieś tam przekłada sie na pojedyncze punkciki których nam brakuje.

Ogolnie po tym dwumeczu jakiś pretensji do drożyny nie mam. Graja na tyle ile ich stac, ale Polkowice odpowiadają tym samym, i tyle. Jedynie do czego bym sie przyczepił to decyzja Szewczyka nakazująca naszym faulowanie rywalek w końcówce meczu. Było +1 dla Polkowic gdy rywalki spudłowały, ale niestety Magdzie zabrakło może z cm by ja przejąc i ta wpadła w rece Clark. Rywalki mogły wiec powtarzać akcje ale miały na to juz tylko 14 sek, podczas gdy do konca meczu było jeszcze ich 21. Moim zdaniem lepiej było starać sie wybronić ta akcje raz jeszcze. 7 sek które by zostały to czas wystarczający na przeprowadzenie akcji, zwłaszcza w sytuacji gdy rywalki maja przekroczony limit fauli.

Coz, stało sie. Teraz czas na wycieczkę do Polkowic. Gdybysmy w identycznej sytuacji jechali do Bydgoszcz czy Wrocławia to uważałbym ze ciagle mamy szanse odwrócić losy rywalizacji . Ale w tym wypadku rozum mówi ze wszystko zakończy sie w środę i to w sposób bardziej zdecydowany. Pozostaje na szczęście głupia kibicowska wiara, ktora umiera dopiero z ostatnim gwizdkiem sędziego. mam wiec nadzieję że koszykarki postawią Polkowicom równie trudne warunki co w Krakowie i ze może doprowadzą przynajmniej do meczu nr 4.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: BLK - półfinały play-off (14-22.04.2018)

Postautor: danpe_ » 15 kwietnia 2018, 20:48

Nie daję szans Wiśle na ugranie choć sztycha w Polkowicach.
Za dużo w tym prób indywidualnych, za dużo szarpania, za mało płynnego rozgrywania akcji moim zdaniem. Polkowice mają większy budżet, nieco lepszy skład i to widać. Moim zdaniem zdobędą Mistrzostwo.
Moim zdaniem mamy szanse na 3 miejsce, czy to będzie cieszyć? Chyba powinno, owszem, szansa na 2 miejsce była, ale głupie przegrane w lidze tak, a nie inaczej ustawiły drabinkę i wpadliśmy na najmocniejszą drużynę.
Po prostu na tyle ten zespół stać.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości