BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: paulo2907 » 20 listopada 2018, 22:53

Sobota, 24.11.2018
18:00 AZS Poznań - AZS-UMCS Lublin
19:00 CCC Polkowice - MKK Siedlce
Niedziela, 25.11.2018
15:10 Energa Toruń - Arka Gdynia
17:00 Artego Bydgoszcz - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
17:00 1KS Ślęza Wrocław - AZS-AJP Gorzów Wielkopolski
18:00 Widzew Łódź - Wisła Kraków
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Saletra
Junior
Posty: 2327
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: Saletra » 25 listopada 2018, 01:05

Hmm 9 zawodniczek w Siedlcach w protokole pomeczowym, jakieś problemy finansowe?

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: Kosz-ykarz » 25 listopada 2018, 07:31

Saletra..juz w poprzednim meczu u siebie mieli takze 9 zawodniczek tylko...to nawet juniorek ten projekt Tokyo2020 nie ma by dookoptowac?
Zabraklo Bellock tym razem.

A same Mollova z Harris to za malo bo im bardziej pod kosz tym Siedlce slabiutko

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: przemoe » 25 listopada 2018, 16:02

To co Fields robi z naszą obroną to jest wstyd dla kogoś kto celuje w medal.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: Kosz-ykarz » 25 listopada 2018, 16:09

Patrze na sklad Gdyni to poza pierwsza piatka i troche Greinacher i Okocyte z rezerwy - zespol spokojnie do ogrania. Energa musi takie mecze wygrywac jesli tak samo celuje w medal.
Ale nie moze byc tak ze na 12 seniorek, jedna Fields do przerwy robi polowe punktow niemal.

Ten mecz pewnie bedzie jednak na styku do konca. Oby inne wsparly Fields i to wygrac. / to pisalem po 1 polowie

a co po meczu ? 62-71 dla GDYNI

No to pare ostrych slow o ENERDZE :
I bardzo dobrze ze przegraly. Moze w koncu komus otworzą sie oczy . Bo wygrana moglaby tylko zamydlic . Do tej pory poza CCC byly slabe druzyny i jakos to szlo (Nawet GALATA slaba a i Lublin ledwo ledwo) wiec gdy tylko silniejszy przeciwnik i to w dodatku bez MISIEK i przegrana .Ten mecz mial pokazać ile Enerdze brakuje do walki o medale... BRAKUJE bardzo dużo . Brakuje ROZGRYWAJACEJ . (nawet stara znajoma REBECCA HARRIS nie bylaby najgorszym wyborem) . Mam nadzieje ze po świetach juz pani Mandic sie nie zobaczy. Totalny niewypał ,i to trenera Svittka. A jakie rozegranie taka cala reszta..czyli bez ładu , bez asyst , bez skladnych akcji . Energa gra bardzo brzydki basket polegajacy na indywidulalnych popisach Fields i czasem Angeliki , ale bez totalnego wykorzystania podkoszowych , co zdumiewa juz po raz kolejny.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: Greebo » 25 listopada 2018, 18:43

przemoe pisze:To co Fields robi z naszą obroną to jest wstyd dla kogoś kto celuje w medal.


My tez chyba celujemy w medal a gwałci nas D.Wilson... 45 pkt straconych do przerwy z Widzewem :oops:
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: bart_81 » 25 listopada 2018, 19:14

Nie wiem czy to Ślęza była dziś tak słaba czy my zagraliśmy tak dobrze, ale zaskakująco łatwa nasza wygrana we Wrocławiu. Mecz praktycznie cały czas był pod naszą kontrolą. Ważne zwycięstwo, takie na przełamanie z zespołem z czołówki i w dodatku na jego parkiecie. Teraz nie mniej ważny dwumecz z Artego.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: Greebo » 25 listopada 2018, 19:49

Mordęga, dobrze ze z happy endem. Na małe usprawiedliwienie gry naszej drużyny jest to, ze Widzew jednak mógł chyba w komplecie przygotowywać sie do meczu przez 2 tyg, a nasza kadra była w rozjazdach. Tak czy siak wygrana dla mnie cenna, bo uważam ze jeśli ktoś ma powalczyć z Lublinem o 8-ke to najprędzej będzie to Widzew, który dziś zagrał naprawdę dobre spotkania.

Ale prawdziwa zabawa zacznie sie teraz, w lidze kolejno wyjazdy do Wrocławia, Bydgoszczy, Polkowic i Torunia. porozdzielane walką w pucharze FIBA (zaczynamy od podroży do Kurska co zapewne meczu ze Ślęza nam nie ułatwi) . Jesli z tych 4 wyjazdów przywieziemy 2 wygrane to będzie juz bardzo dobra pozycja wyjściowa do walki o pozycje 2-3 po RS.

PS w bezpośrednich spotkaniach drużyn kandydujących do miejsca 2-7, gospodarze jak dotąd wygrali 1 spotkania, goście 6. :roll:
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

ChrisLbn

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: ChrisLbn » 25 listopada 2018, 20:04

Chciałbym tylko zauważyć, że Widzew ma już na koncie porażki z Siedlcami u siebie i Poznaniem na wyjeździe. Nie wiem, czy taka strata będzie możliwa do nadrobienia przez zespół z Łodzi w kontekście walki o ósemkę. Terminarz do końca pierwszej rundy też raczej nie będzie sprzymierzeńcem Widzewa.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: Kosz-ykarz » 25 listopada 2018, 20:04

no ja od początku mowilem ze widze WIDZEW w play off , bo jednak osoba EDO , najpredzej kosztem Lublina (choc bedzie ciezko bo jednak KIESEL i Greene i reszta w koncu zaczną wygrywać) ale gdyby Widzew od poczatku mial Wilkins i Dowe w skladzie to mysle ze mieliby przynajmniej to zwyciestwo z Siedlcami u siebie . Z tego co w TV mowili to Perisa jakos nie treenowala bo miala pewne zabiegi robione .
no zapchnialo niespodzianką , wiec tym bardziej szkoda bo z Gorzowem Widzew tez przegral minimalnie i po walce
Widać charakter zespolu

za to PAPOVA pokazala kunszt strzelecki i poprowadzila zespol Gorzowa do pewnego zwyciestwa we Wroclawiu

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: Greebo » 25 listopada 2018, 20:07

ChrisLbn pisze:Chciałbym tylko zauważyć, że Widzew ma już na koncie porażki z Siedlcami u siebie i Poznaniem na wyjeździe. Nie wiem, czy taka strata będzie możliwa do nadrobienia przez zespół z Łodzi w kontekście walki o ósemkę. Terminarz do końca pierwszej rundy też raczej nie będzie sprzymierzeńcem Widzewa.


Jak będzie grał tak jak dziś to iMO jest w stanie nadrobić te straty.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

ChrisLbn

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: ChrisLbn » 25 listopada 2018, 20:34

My też raczej będziemy grać lepiej. O tym także należy pamiętać. Z każdym meczem zgranie zespołu z Greene będzie też coraz lepsze, a ławkę mamy jednak lepszą i dłuższą niż Widzew.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: Greebo » 25 listopada 2018, 21:25

ChrisLbn pisze:My też raczej będziemy grać lepiej. O tym także należy pamiętać. Z każdym meczem zgranie zespołu z Greene będzie też coraz lepsze, a ławkę mamy jednak lepszą i dłuższą niż Widzew.


Nigdzie nie napisałem ze uważam ze Widzew jest lepszy od Lublina, tylko ze jest dla Was wiekszym zagrożeniem niż Siedlce czy Poznań.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: reaktywacja » 26 listopada 2018, 04:06

Widziałem w Sportklubie tylko pierwszą połowę meczu Energi Toruń z Basketem Gdynia, ale wnioski, jakie się nasuwają, są takie, że:

- torunianki, obok Artego Bydgoszcz, grają najbrzydszą koszykówkę z czołówki, opartą na dobrej, nieustępliwej obronie, przez co rywale mają problem z przekroczeniem 60-70 punktów na mecz. Na boisku dominuje chaos, utrudniający rywalkom grę w swoim stylu.
- gdynianki grają wciąż słabo i niefrasobliwie (to co Rebecca Allen grała w pierwszej połowie, a z opisów wynika, że przez trzy kwarty, to tragedia, drugim słabym ogniwem była Santo Baltkojiene grająca typowego jeźdzca bez głowy, trzecim Jurcenkova) - właściwie w tym sezonie gdynianki nie zagrały żadnego dobrego meczu
- fakt, że pomimo gry takiego piachu jak wczoraj grał Basket Gdynia udaje się wywieźć zwycięstwo z Torunia (poprzednio z Bydgoszczy) świadczy o tym, że szansę na czwórkę są niemałe pomimo braku najważniejszej Polki w składzie
- Energa ma wyrównany szeroki skład, ale bez liderek (do tego miana najbliżej Nirrze Fields), przez co nie wróżę tej drużynie sukcesów, chociaż taki skład i taka gra może się świetnie sprawdzić w play off i tam torunianki będą naprawdę grożne
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

ChrisLbn

Re: BLK - 8 kolejka (24-25.11.2018)

Postautor: ChrisLbn » 26 listopada 2018, 07:41

Greebo pisze:
ChrisLbn pisze:My też raczej będziemy grać lepiej. O tym także należy pamiętać. Z każdym meczem zgranie zespołu z Greene będzie też coraz lepsze, a ławkę mamy jednak lepszą i dłuższą niż Widzew.


Nigdzie nie napisałem ze uważam ze Widzew jest lepszy od Lublina, tylko ze jest dla Was wiekszym zagrożeniem niż Siedlce czy Poznań.


Większym zagrożeniem niż Siedlce czy Poznań - raczej tak, ale nie sądzę, żeby to było rzeczywiste zagrożenie w walce o ósemkę. Realnie oceniając, to w meczach z czołową siódemką Widzew ma szansę na wygraną chyba tylko ze Ślęzą u siebie i to pod warunkiem, że dorobek punktowy rezerwowych będzie jednak większy (nie miałbym osobiście nic przeciwko temu, by Ślęza przegrała w Łodzi, bo to jeszcze stwarzałoby Pszczółkom szansę na walkę z Wrocławiem o 7 miejsce). 15 grudnia gramy w Lublinie z Widzewem i po tym meczu będzie można ocenić, czy Widzew będzie się liczyć w walce o ósemkę. Zwycięstwo Pszczółek na 80-90% przesądzi sprawę, kto uzupełni stawkę zespołów w fazie play-off.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości