BLK - 16 kolejka (2-3.02.2019)

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

BLK - 16 kolejka (2-3.02.2019)

Postautor: paulo2907 » 02 lutego 2019, 00:43

Sobota, 2.02.2019
19:00 CCC Polkowice - AZS Poznań
Niedziela, 3.02.2019
15:10 MKK Siedlce - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
16:00 Wisła Kraków - AZS-UMCS Lublin
17:00 Energa Toruń - Widzew Łódź
17:00 Artego Bydgoszcz - Politechnika Gdańska
18:00 AZS-AJP Gorzów Wielkopolski - Arka Gdynia
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

papageno
Amator
Posty: 166
Rejestracja: 11 listopada 2009, 11:41

Re: BLK - 16 kolejka (2-3.02.2019)

Postautor: papageno » 03 lutego 2019, 15:47

Jest transmisja meczu w Krakowie?

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: BLK - 16 kolejka (2-3.02.2019)

Postautor: Greebo » 03 lutego 2019, 18:48

Rzadko chwalę w tym sezonie nasze koszykarki, ale dziś to mogę zrobić z czystym sumieniem. Było to niewątpliwie jedno z najlepszych naszych spotkań w tym sezonie, a w obronie może i najlepsze. Oczywiście Lublin to nie jest drużyna o jakimś wielkim potencjale ofensywnym, ale mimo to nie mogę nie docenić tego jak długimi okresami pracowały w obronie nasze zawodniczki. Za wyjątkiem dwóch 5-minutowych okresów (jeden na początku 2 kwarty, drugi to ostatnie 5 minut) gdy ogólnie za duzo było chaosu wreszcie wyglądało to tak jakbym oczekiwał. Dużo ruchu, wzajemnego uzupełniania sie, mało błędów indywidualnych.. rywalki naprawdę musiały sie sporo napracować w każdej akcji by dojść do pozycji rzutowych.

Indywidualnie największym pozytywnym zaskoczeniem (i to dotyczy nie tylko dzisiejszego meczu ale kilku ostatnich) jest postawa Russell. Wygląda tak jakby po świętach wybudziła sie z jakiegoś letargu. Jest zdecydowanie szybsza, aktywniejsza, niebo sie walczyć o piłkę, a co więcej- w to wierzyłem najmniej - patrzy co się dzieje na parkiecie. Jak utrzyma taki poziom w kolejnych spotkaniach to wcale nie będę marudził jak i za rok ja zobaczę w naszych barwach (zresztą w sumie dotyczy to większości naszego składu - on ma IMO olbrzymi potencjał i z roku na rok powinien sie rozwijać). Na drugim biegunie Aleksandravicius - która jakby "weszła w buty" Russell. To wtedy gdy ona była na parkiecie rywalki miały najmniejszy problem z dostaniem sie pod kosz i zdobywaniem punktów. Poki co wymiana Oroszovej na nią nic nam nie dała, oby z czasem i to się zmieniło.

A Lublin? Wcale nie grał tak zle jak wskazuje wynik. Bronił momentami solidnie, w ataku tez wiedział co ma grac - po prostu trafił dzis na dobrze dysponowanego a silniejszego personalnie rywala i tyle.

PS. Brawa dla Ostrovii!.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - 16 kolejka (2-3.02.2019)

Postautor: przemoe » 03 lutego 2019, 21:32

Eval drużyny gorzowskiej świadczy, że obrony ze sobą nie zabraliśmy. Lokalsi coś więcej mam nadzieję napiszą, ale nie wygląda to dobrze. Łudzę się, że z Wisłą zagramy w więcej niż 9 zawodniczek...
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Barti
Żak
Posty: 294
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 14:15
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: BLK - 16 kolejka (2-3.02.2019)

Postautor: Barti » 04 lutego 2019, 00:31

przemoe pisze:Eval drużyny gorzowskiej świadczy, że obrony ze sobą nie zabraliśmy

Nie do końca się mogę z tym zgodzić, do końca trzeciej kwarty Wasza obrona wyglądała w miarę dobrze, a w odniesieniu do 9-cio osobowego składu nawet lepiej niż dobrze, a jak będziecie w ataku grać tak jak w trzeciej kwarcie, to obrona Wam nie będzie potrzebna. My oddawaliśmy dużo rzutów po długim klepaniu na obwodzie, ciężko było dostać się pod kosz, nasze wysokie zostały praktycznie wyłączone z tablic: Linskens i Fikiel miały dwie ( kuźwa muszę słownie, bo do teraz nie wierzę: DWIE ) zbiórki, a Cannon, Greinacher i Jurcenkowa 25, czy to nie świadczy po części o dobrej obronie?
Pomijając Cannon, bo w Jej przypadku wszyscy chyba się przyzwyczaili, dla mnie dziś klasą samą w sobie była Makurat, nawet jak w czwartej kwarcie dostała plastra, fakt w postaci niższej, słabszej fizycznie i mniej oklepanej na ekstraklasowych parkietach Darii, to i tak rzuciła chyba ze dwie trójki i napsuła dużo krwi. Sonja natomiast ze swoją figurą i kocimi dziś ruchami mogłaby zrobić karierę nawet w balecie.
Myślę, że grając teraz raz w tygodniu nawet w 9-tkę jesteście w stanie wygrać z Krakowem i we Wrocławiu, pytanie tylko, czy rywal nie przygotuje czegoś specjalnego na Wasz okrojony skład?

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK - 16 kolejka (2-3.02.2019)

Postautor: przemoe » 04 lutego 2019, 09:58

Barti pisze:nasze wysokie zostały praktycznie wyłączone z tablic: Linskens i Fikiel miały dwie ( kuźwa muszę słownie, bo do teraz nie wierzę: DWIE ) zbiórki, a Cannon, Greinacher i Jurcenkowa 25, czy to nie świadczy po części o dobrej obronie?


Wiesz, to różnie bywa, wysokie może i nie pozbierały, ale deskę mamy absolutnie na remis. Co z tego, że one miały dwie zbiórki, jak taka Dureika ma 5 w ataku i są to jej pierwsze ofensywne zbiórki od 4 meczy?

Ale ok, skoro druga strona chwali naszą obronę to uff. Wychodzi good defence - better offense. Czyli i tak potrzeba better defence :)
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

koszykówka_kobiet
Żak
Posty: 499
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 08:06

Re: BLK - 16 kolejka (2-3.02.2019)

Postautor: koszykówka_kobiet » 05 lutego 2019, 22:08

Vadim Czeczuro nowym trenerem ENEA AZS Poznań
Koszykówka to nasza pasja. Wspólnie tworzymy największą społeczność żeńskiego basketu w Polsce!
Zapraszamy: https://www.facebook.com/Koszyk%C3%B3wk ... /timeline/


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 62 gości