TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

basket02
Nowy na forum
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2019, 15:05
Lokalizacja: Lublin

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: basket02 » 07 maja 2019, 19:56

Kosz-ykarz pisze:dokladnie...co tu wiecej tlumaczyc. Co tlumaczyc odnosnie Energi ? chyba ktos ktos sie interesuje od lat to chyba wie ze w Toruniu zawsze z tym roznie bywa ? Basket75......mienisz sie tutaj alfa i omegą koszykowki......a zadajesz pytanie jak Nowicjiusz........

chyba wiadomo ze w styczniu byly klopoty z kasa....do tego sklad zbudowany na przebogato a wyniku BRAK , wiec chyba normalne ze sportowo i finansowo to po prostu stracone , oby udalo sie to wszystko pozalatiwac.......ale wiadomo ze Ten itp raczej spowoduja ze sklad bedzie trzeba budowac od nowa. poza wychowanką . / niech to bedzie po prostu domysl / spekulacja i po prostu moja subiektywna wypowiedz .
Krysia powinna nowy sezon poswiecic na przetrwanie a nie metode POstaw sie a Zastaw sie . ten sezon pokazal ze to nic nie dalo
No i oczywiscie najwiecej zalezy od przedluzenia umowy ze sponsorem tytularnym i mysle ze na to w Toruniu czekaja a to bedzie jakos w Czerwcu.



nie jestem z Torunia i nie wiem jaka była/jest sytuacja w klubie dlatego pytam się tutaj na forum!
nie jestem basket75, z kimś mnie pomyliłeś ;)

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: Kosz-ykarz » 07 maja 2019, 20:57

basket02 pisze:
Kosz-ykarz pisze:dokladnie...co tu wiecej tlumaczyc. Co tlumaczyc odnosnie Energi ? chyba ktos ktos sie interesuje od lat to chyba wie ze w Toruniu zawsze z tym roznie bywa ? Basket75......mienisz sie tutaj alfa i omegą koszykowki......a zadajesz pytanie jak Nowicjiusz........

chyba wiadomo ze w styczniu byly klopoty z kasa....do tego sklad zbudowany na przebogato a wyniku BRAK , wiec chyba normalne ze sportowo i finansowo to po prostu stracone , oby udalo sie to wszystko pozalatiwac.......ale wiadomo ze Ten itp raczej spowoduja ze sklad bedzie trzeba budowac od nowa. poza wychowanką . / niech to bedzie po prostu domysl / spekulacja i po prostu moja subiektywna wypowiedz .
Krysia powinna nowy sezon poswiecic na przetrwanie a nie metode POstaw sie a Zastaw sie . ten sezon pokazal ze to nic nie dalo
No i oczywiscie najwiecej zalezy od przedluzenia umowy ze sponsorem tytularnym i mysle ze na to w Toruniu czekaja a to bedzie jakos w Czerwcu.



nie jestem z Torunia i nie wiem jaka była/jest sytuacja w klubie dlatego pytam się tutaj na forum!
nie jestem basket75, z kimś mnie pomyliłeś ;)


oz kurde... jak najbardziej pomylilem i zwracam honor oczywiscie . Mialem na mysli oczywiscie kogos innego i tez o podobnej nazwie profilu , wlasnie Basket75 . Dlatego tez Ciebie serdecznie przepraszam.

a co do Energi , w jakims stopniu wyjasnielm i przedstawilem jak ja to widze , oczywiscie w fazie domyslow i spekulacji bo nic oficjalnego nigdzie nie ma . Nawet jako to takiego zakonczenia sezonu ani wywiadow z nikim z klubow nie ma.......... normalnie jakby zaloba jakas zapanowala.
mimo slabego wyniku to jednak jakies info z klubu i odniesienie sie powinno byc a tu nic

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: ChrisLbn » 07 maja 2019, 20:58

Z poniższego wywiadu Balintovej i Jurcenkovej dla słowackiego portalu basket.sk wynika, że Jurcenkova nie zostanie w Gdyni na kolejny sezon.

"Dres Gdyne už ale s najväčšou pravdepodobnosťou obliekať nebude. ,,Zatiaľ nemám nič konkrétne, ale v Gdyni hrať nebudem. Prichádza obdobie čakania, riešenia ponúk a rozhodovania sa,” ozrejmila svoju situáciu Jurčenková".

https://basket.zoznam.sk/doc/33439/mimo ... enou-zlata

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: basket75 » 07 maja 2019, 22:23

Co do Ślęzy, to sytuacja jest taka, że w nowym sezonie klub ten nie będzie mógł liczyć na swojego drugiego co do wielkości (i dawanej dotychczas kasy) sponsora obok miasta Wrocław czyli Pana Cymanka (Huber Group). Firma Huber jest firmą niemiecką, a Pan Cymanek tylko jej dyrektorem (Prezesem) w Polsce. Niemcy powiedzieli stop sponsoringowi sportu i tyle (nie chodzi o wyniki Ślęzy czy innych sponsorowanych przez nią dyscyplin sportu). Po prostu mają teraz inne priorytety. Dodam tylko, że Huber i Pan Cymanek byli wiernymi Ślęzie sponsorami od czasów reaktywacji Ślęzy po wycofaniu się z ekstraklasy i byli z klubem i za czasów gry w II lidze a także potem w I lidze.

Teraz pytanie czy za wycofaniem się Huber pójdzie też kilku mniejszych sponsorów (kooperowali ze sobą w ramach współpracy z Huber - drukarnie, firmy zamawiające u niej towar). Jeżeli spełni się ten CZARNY scenariusz, to nagle w budżecie Ślęzy może zabraknąć nawet 40-50% tego, co miała w tym jakże przecież skromnym sezonie :(

W ciągu kilkunastu dni rozstrzygnie się czy w klubie zostanie Arek Rusin. Od tego będą zależały dalsze ruchy w klubie. Pomimo wszystko myślę, ze Ślęza jednak zgłosi się do rozgrywek w nowym sezonie...

Na dzień dzisiejszy (7 maja 2019 r.) kontrakt ze Ślęzą ma chyba tak jak mówił Rusin w wywiadzie dla Radio Wrocław - tylko Marciniak. Reszta zawodniczek jest zawodniczkami wolnymi, bez kontraktów.

Z tego co wiem, to Kastanek są zainteresowane minimum dwa polskie kluby... Może nie jest to już ten poziom, jaki prezentowała w sezonie mistrzowskim Ślęzy i przed kontuzją...ale jeżeli chodzi o zadaniowość i grę w obronie - jest to ścisła czołówka naszej ekstraklasy.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: Kosz-ykarz » 08 maja 2019, 06:02

no wlasnie mialem zapytac o Kastanek , bo w obliczu przepisow i polskiej lawki rezerwowych na pewno bedzie miec wziecie - podobnie zreszta jak Mcbride . Zobaczymy po prostu kto sypnie najwiecej tym paniom . bo o to tez bedzie chodzic
Z Polkowicami nikt licytacji nie wygra , bo tam tez moglaby sie przydac - zreszta tak samo jak w Wisle , Gdyni (chocby za Makurat) , Gorzowie tez .

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: Kosz-ykarz » 08 maja 2019, 06:04

no wlasnie mialem zapytac o Kastanek , bo w obliczu przepisow i polskiej lawki rezerwowych na pewno bedzie miec wziecie - podobnie zreszta jak Mcbride . Zobaczymy po prostu kto sypnie najwiecej tym paniom . bo o to tez bedzie chodzic
Z Polkowicami nikt licytacji nie wygra , bo tam tez moglaby sie przydac - zreszta tak samo jak w Wisle , Gdyni (chocby za Makurat) , Gorzowie tez .

js fanem jej nigdy nie bylem - zwlaszcza jako zagranicznej , ale jako Polka zyskuje ona duzo bo wiadomo jaki poziom jest rodzimych koszykarek .

ale tak samo wlasnie jestem ciekaw gdzie zagra Mcbride , bo mysle ze ona wciaz ma glod kosza , i z l lawki moze sporo dac . Wiadomo ze Lublin i Bydzia juzchyba odpadaja skoro dali sobie na 1 mocne Amerykanki , i Mcbride nie cxhcialaby byc taka zwykla rezerwowa ;) Chyba zaakceptuje role zmienniczki - bo teraz w Bydzi tez miala powoli grac mniej a na koniec i tak grala po 30 minut xd

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: ChrisLbn » 08 maja 2019, 06:16

Wywiad z Giedrė Labuckienė dla portalu lubsport.pl.

https://lubsport.pl/koszykowka-2/giedre ... ana-wywiad

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: przemoe » 08 maja 2019, 06:38

Kosz-ykarz pisze:no wlasnie mialem zapytac o Kastanek , bo w obliczu przepisow i polskiej lawki rezerwowych na pewno bedzie miec wziecie - podobnie zreszta jak Mcbride . Zobaczymy po prostu kto sypnie najwiecej tym paniom . bo o to tez bedzie chodzic
Z Polkowicami nikt licytacji nie wygra , bo tam tez moglaby sie przydac - zreszta tak samo jak w Wisle , Gdyni (chocby za Makurat) , Gorzowie tez .

js fanem jej nigdy nie bylem - zwlaszcza jako zagranicznej , ale jako Polka zyskuje ona duzo bo wiadomo jaki poziom jest rodzimych koszykarek .

ale tak samo wlasnie jestem ciekaw gdzie zagra Mcbride , bo mysle ze ona wciaz ma glod kosza , i z l lawki moze sporo dac . Wiadomo ze Lublin i Bydzia juzchyba odpadaja skoro dali sobie na 1 mocne Amerykanki , i Mcbride nie cxhcialaby byc taka zwykla rezerwowa ;) Chyba zaakceptuje role zmienniczki - bo teraz w Bydzi tez miala powoli grac mniej a na koniec i tak grala po 30 minut xd


Wzięcie Kastanaek czy McBride kończy temat innych zeuropeizowanych amerykanek, co dla klubów wybierających się w puchary ma znaczenie i niekoniecznie musi to dla nich być dobry wybór przy braku wymogu Polki na parkiecie.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: reaktywacja » 08 maja 2019, 15:23

Kosz-ykarz pisze:no wlasnie mialem zapytac o Kastanek , bo w obliczu przepisow i polskiej lawki rezerwowych na pewno bedzie miec wziecie - podobnie zreszta jak Mcbride . Zobaczymy po prostu kto sypnie najwiecej tym paniom . bo o to tez bedzie chodzic
Z Polkowicami nikt licytacji nie wygra , bo tam tez moglaby sie przydac - zreszta tak samo jak w Wisle , Gdyni (chocby za Makurat) , Gorzowie tez .

js fanem jej nigdy nie bylem - zwlaszcza jako zagranicznej , ale jako Polka zyskuje ona duzo bo wiadomo jaki poziom jest rodzimych koszykarek .

ale tak samo wlasnie jestem ciekaw gdzie zagra Mcbride , bo mysle ze ona wciaz ma glod kosza , i z l lawki moze sporo dac . Wiadomo ze Lublin i Bydzia juzchyba odpadaja skoro dali sobie na 1 mocne Amerykanki , i Mcbride nie cxhcialaby byc taka zwykla rezerwowa ;) Chyba zaakceptuje role zmienniczki - bo teraz w Bydzi tez miala powoli grac mniej a na koniec i tak grala po 30 minut xd


Kosz-ykarz - bardzo proszę o nieco więcej staranności w konstruowaniu wypowiedzi, bo tego bełkotu nie mającego wiele wspólnego z interpunkcją i gramatyką nie da się czytać.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

toga
Nowy na forum
Posty: 84
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 11:10

Postautor: toga » 08 maja 2019, 16:39

...
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2019, 08:05 przez toga, łącznie zmieniany 2 razy.

basket02
Nowy na forum
Posty: 38
Rejestracja: 06 maja 2019, 15:05
Lokalizacja: Lublin

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: basket02 » 09 maja 2019, 09:26

basket02 pisze:
Ałgaja pisze:Niektóre kluby skończą sezon już jutro, więc zaczynamy!

W miarę pojawiania się informacji transferowych pierwszy temat będzie uzupełniany(kolory wg. legendy).
Zachęcam do aktywności w tym temacie forumowiczów, a moderatorów proszę o pomoc w aktualizowaniu:)

Legenda:
Pewne
Prawopodobne
Plotki, niepotwierdzone

Ślęza Wrocław

Odejście: Sydney Colson, Cierra Budrick, Elina Dikeoulakou
Przyjście:
Zostaje: Arkadiusz Rusin

Wisła Kraków

Odejście: Maria Conde,
Przyjście:
Zostaje:

CCC Polkowice

Odejście: Maros Kovacik- trener, Karolina Puss
Przyjście:
Zostaje:

Artego Bydgoszcz

Odejście: Julie McBride, Agnieszka Szott-Hejmej, Dragana Stankovic
Przyjście: Brianna Kiesel (2 letni kontrakt)
Zostaje: Tomasz Herkt (trener), Elżbieta Międzik

Energa Toruń

Odejście: Agnieszka Skobel, Roksana Schmidt,
Przyjście:
Zostaje: Stefan Svitek (trener), Emilia Tłumak

AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski

Odejście: Ariel Atkins
Przyjście:
Zostaje: Annamaria Prezelj (ważny kontrakt do 2020 r.)

Pszczółka AZS Lublin

Odejście: Wojciech Szawarski (trener), Brianna Kiesel, Nikki Greene, Dajana Butulija, Kateryna Rymarenko, Irena Vrancić, Martyna Cebulska i Dorota Mistygacz
Przyjście: Krzysztof Szewczyk (trener)- 3 letni kontrakt, Giedre Labuckiene, Jovany Popović, Karolina Puss, Alexis Peterson
Zostaje: Julia Adamowicz

Basket Gdynia


Odejście: Anna Makurat
Przyjście:
Zostaje: Paulina Misiek (2 letni kontrakt podpisany w 2018 roku), Barbora Balintova, Gundars Vetra-trener

MKK Siedlce


Odejście:
Przyjście:
Zostaje:

Widzew Łódź

Odejście: Dominique Wilson
Przyjście:
Zostaje:

Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Odejście:
Przyjście:
Zostaje:

ENEA AZS Poznań

Odejście:
Przyjście:
Zostaje:


Politechnika Gdańska

Odejście:
Przyjście: Vadim Czeczuro (trener)
Zostaje:

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: przemoe » 09 maja 2019, 10:21

Tłumacząc na polski:

Czeczuro w Politechnice Gdańsk
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: reaktywacja » 09 maja 2019, 12:00

Potwierdzenie powyższego newsa tutaj:
https://sport.trojmiasto.pl/Wadim-Czecz ... 34275.html
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: basket75 » 09 maja 2019, 14:19

[...] "Nowy sezon coraz bliżej, więc czas na odkrycie pierwszych kart!

W przyszłym sezonie zespół Politechniki Gdańskiej w ekstraklasie poprowadzi znany w Polsce, niezwykle doświadczony szkoleniowiec - Vadim Czeczuro!

„Dima” w przeszłości był świetnym zawodnikiem , a od wielu lat prowadzi zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ma na swoim koncie pracę m.in. w Brzegu, Ostrowie Wielkopolskim i Gdyni, a w trakcie ostatnich rozgrywek zasiadł na ławce AZS ENEA Poznań!

Bardzo się cieszę, że Vadim Czeczuro w tym sezonie poprowadzi nasze koszykarki w lidze. Jest to trener z bogatym doświadczeniem w pracy z kobietami i wierzę, że bez problemu wpisze się w strategię Klubu - mówi Prezes Sportowej Politechniki, Paweł Krawczyk. - Jednocześnie w tym miejscu chciałbym podziękować Rafałowi Knapowi za cały ubiegły sezon w zespole Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej. Debiut w ekstraklasie i to w klubie beniaminka nie był łatwym zadaniem, ale trener Knap poradził sobie bardzo dobrze i 10. miejsce w lidze było również jego zasługą. Cieszę się więc, że po wstępnych ustaleniach Rafal Knap postanowił zostać w Sportowej Politechnice i kontynuować pracę w sekcji męskiej - dodaje Paweł Krawczyk.

Nie będzie to jednak pierwsza „przygoda” Vadima Czeczuro z naszym Klubem. Od dwóch lat z powodzeniem prowadzi on wakacyjny PG Camp, który skierowany jest do koszykarek chcących doskonalić własne umiejętności! Obecnie przygotowuje się do trzeciej edycji PG Campu!" [...]

https://www.facebook.com/politechnikagd ... =3&theater

em1906
Żak
Posty: 211
Rejestracja: 07 maja 2017, 19:24

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2019/20

Postautor: em1906 » 10 maja 2019, 08:49

W jednym z radiowych podcastow w Hiszpanii dotyczacych kobiecej koszykowki powiedziano,ze Maria Araujo opusci Wisle,nie powiedziano natomiast gdzie potencjalnie bedzie grala.
1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1979, 1980, 1981, 1984, 1985, 1988, 2006, 2007, 2008, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016... CDN.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości