BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: ann » 03 października 2021, 10:51

Zapraszam do dyskusji i życzę wszystkim kibicom wielu emocji :)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Wujas
Amator
Posty: 115
Rejestracja: 25 października 2019, 23:20

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: Wujas » 03 października 2021, 13:52

To ja zacznę.
Jak dla mnie miejsca 1-4 standardowo dla wielkiej czwórki czyli Arka, Gorzów, Polkowice i Bydgoszcz. Dla mnie mimo słabszego składu dalej faworytem do złota jest zespół Arki. Jednak na tą chwile ma najwięcej armat z tej grupy drużyn. Duży minus brak Balintovej, dlatego stawka walki o mistrza będzie bardziej wyrównana i inne zespoły nie są już bez szans na odebranie tytułu. Gorzów - skład bardzo ciekawy z Hurt, która po sparingach widać że ma dalej forme. Do tego Johnson z ręką do rzutu za 3, fajna centerka Jones ze Ślęzy. Jest jeszcze Makurat i Hristova które pewnie zdobywać będą wiele punktów. Jeśli okaże się, że Anna może grać jako U22 będziemy mieli spory handicap nad innymi. Jako kibica z Gorzowa nie podoba mi się jedynie fakt, że na początku sezonu targają nami kontuzje i brak kluczowych zawodniczek. Z tego co się słyszy w pełnym składzie zagramy dopiero w listopadzie. Znając życie w styczniu będzie zmiana jakaś i wyjdzie na to, że zgrywać będziemy się do PO. No ale może marudze jak stary Polak.
Polkowice - dla mnie na papierze słabsze niż rok temu na tą chwile. Słyszy się już o niektórych nazwiskach które potencjalnie mogą zasilić drużynę w styczniu i mając nieograniczony niemal budżet będzie to mocny kandydat do finału.
Bydgoszcz - z tej 4-rki drużyn oceniam ją najniżej, ale nie będzie to żadną niespodzianką jak z każdym będzie też wygrywać szczególnie u siebie. Brakować może będzie trochę Międzik i Jeffery, która jednak ma wrócić. Na pewno na duży plus powrót Miskiniene.
Lublin - słyszałem przed sezonem, że mają mieć większy budżet ale narazie tego nie widze. Oglądałem mecz z Moskwy, fakt wygrany ale styl i poziom tego meczu to na pewno nie europejskie puchary. Będą pewnie robić niespodzianki u siebie ale do 4-rki nie wierze, że wejdą. 2 Amerykanki i długo nic.
Reszta drużyn to o 8-mke na pewno włączy się Ślęza, Poznań, Sosnowiec i może Polonia. Najniżej oceniam Toruń także przez pryzmat organizacji tego klubu. No i jest jeszcze GTK, ale jakby taki celem tej drużyny jest ogrywanie koszykarek więc nie ma co patrzeć na wyniki.

Awatar użytkownika
Combo
Nowy na forum
Posty: 71
Rejestracja: 30 kwietnia 2019, 02:41
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: Combo » 03 października 2021, 15:52

Sleza Wrocław do przerwy dzwiga straszne ciężary z młodymi zawodniczkami z GTK Gdynia....potwierdzając tylko to że wrocławski zespół nie nadaje się kompletnie do ekstraklasy kobiet

Awatar użytkownika
Combo
Nowy na forum
Posty: 71
Rejestracja: 30 kwietnia 2019, 02:41
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: Combo » 03 października 2021, 16:23

Gdynia póki co w miarę kontroluje mecz Z AZS-sem Gorzów ale Vetra po raz kolejny udowadnia swoją głupotę..gdy Gdynia zaczyna odskawkiwac i ma 6 pkt przewagi to "trener" zaczyna robić jakieś dziwne zmiany podłączajac Gorzowowi znowu tlen...

EDIT: Oby Gorzów to wygrał bo to co odp...Vetra na ławce Gdyni to jest śmiechu warte. :mrgreen:

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: przemoe » 03 października 2021, 16:49

Jest transmisja z Gdyni? Na sali jedna ręczna kamera z balkonu - to oni?

Poki co Gorzów znacznie gorzej niż się spodziewałem. Hurt nie ma a ilosc airballi jak za cała rundę...
Ps. Ania obecna w cywilu.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

WybuchowaZocha
Amator
Posty: 159
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:19

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: WybuchowaZocha » 03 października 2021, 17:07

przemoe pisze:Jest transmisja z Gdyni? Na sali jedna ręczna kamera z balkonu - to oni?

Poki co Gorzów znacznie gorzej niż się spodziewałem. Hurt nie ma a ilosc airballi jak za cała rundę...
Ps. Ania obecna w cywilu.


TRANSMISJA NA InStat TV

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: daro » 03 października 2021, 17:56

Myślę, że Bernies powinna wychodzić w pierwszej piątce. Dynamika, wyskok, siła. Klara nieźle, ale na razie jakaś zagubiona. Parę fajnych akcji było. Pod koszem jest gra, lepiej niż w poprzednim sezonie. Pierwsza połowa była wyrównana, ale w 2 wyższy bieg i do przodu. Hurt nie było, bo ją przykryły. Nastepny mecz przynajmniej Arena.
Vetra zawsze robił dziwne zmiany w ważnych momentach.
Ogolnie jak się dziewczyny zgrają, bedzie moc.
Begić znowu miała problemy pod koszem.
Ciekaw jestem konfrontacji Miskiniene z Bertsh i Gustafson, no i Borkowską
Nie wiem co one mają z butami dzisiaj Klara niebezpiecznie się poślizgnęła, przed sezonem Kunek się ślizgała.
Ostatnio zmieniony 03 października 2021, 18:36 przez daro, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: przemoe » 03 października 2021, 18:19

Strasznie słabo AZS albo to nasze nad wyraz dobrze. Masa przechwytow , wybić, ogólnie w obronie Gorzów zniszczyliśmy. W ataku jako tako (Begić...) ale skoro to wystarcza na Gorzów to pewiie starczy na 4/5 ligi. Ławka w AZS wygląda cieniutko...
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: tommiiii » 03 października 2021, 18:22

Nie można zapominać ze Gorzów grał bez 3 potencjalnie pierwszopiatkowych graczy
Za to oglądanie młodej Gdyni to męka dla oka!!!!
Wyrazy współczucia dla Skerovic

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: Kosz-ykarz » 03 października 2021, 18:31

Niestety oglądanie Energi tez średnio przyjemne. Bez dwóch wysokich zagranicznych to musiało się skończyć pogromem. A i tak Bydgoszcz grała na pół gwizdka
Toruńskie Amerykanki słabe jak barszcz...Więc porażki w sparingach z 1ligowcami chyba przypadkowe nie były.
Cała nadzieja w Senegalce Oumoul Sarr która była ale nie zagrała jeszcze no i nie było Brytyjki Adebayo.
Może z nimi będzie lepiej ale ciężko to widzę nawet w spotkaniach ze Ślęza, Sosnowcem czy Poznaniem, a nawet Polonia.
Polonia do przerwy sensacyjnie prowadziła w Polkowicach ale p przerwiec juz dominacja CCC

Zagłębie- Poznań 84-83 po horrorze co dowodzi że te drużyny podobne potencjałem
January 28 pkt, Bogicevic fajnie 23 pkt, słabo Sutherland 7
Natomiast w Pozku fajnie Mccray 25 i fajny powrót Demczur po 2 letniej przerwie, dziś 13 pkt.
Ciekawe czy Poznań sprowadzi kogoś za Carpreaux czy nie..może Demczur z Rogozińska wystarcza ...

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: bart_81 » 03 października 2021, 18:34

Przecież wynik meczu w Gdyni był z góry przesądzony. Ktoś się spodziewał wyrównanego meczu, kiedy u nas nie było 3 podstawowych graczy?
Wiadomo było, że Hurt i Hristova zostaną mocno przykryte. Wogole nie można tego meczu brać pod uwagę jeżeli chodzi o sile Gorzowa.
Natomiast martwi mnie co innego, że zgrywanie tego zespołu znów zajmie tygodnie jeśli nie miesiące.

Awatar użytkownika
daro
Młodzik
Posty: 804
Rejestracja: 13 lipca 2020, 17:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: daro » 03 października 2021, 18:41

Jak każdego zespołu po duzych zmianach.
Gdynia
13x Mistrz Polski
2x Wicemistrz Euroligi
Klubowy Wicemistrz Świata 2002
47 meczów wygranych pod rząd w lidze 2019-2022

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: bart_81 » 03 października 2021, 19:04

daro pisze:Jak każdego zespołu po duzych zmianach.


Chodziło mi o zgranie z zespołem zawodniczek których brakuje

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1714
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: Kosz-ykarz » 03 października 2021, 19:29

Arka w kompletnym składzie a Gorzów bez 3 kluczowych, więc tu będą tylko mocniejsi , na pewno liczyć się w walce o finał nawet.
Natomiast....Wiktoria Keller 24 pkt, 14 zbiórek w 1 lidze, więc ona chyba w niedalekim czasie powinna byc brana pod uwagę do pierwszego składu Gorzowa, co w kontekście u23 daje sporo Gorzowowi

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: BLK- Runda zasadnicza sezon 2021/22

Postautor: przemoe » 03 października 2021, 19:40

bart_81 pisze:
daro pisze:Jak każdego zespołu po duzych zmianach.


Chodziło mi o zgranie z zespołem zawodniczek których brakuje


No tak tu mamy komfort chociaż Gustafson jest "z samolotu" to jedna a trzy zawsze łatwiej.
Z tym przykryciem Hurt to bym nie przesadzał, Borkowska jest duża ale Hurt to nie że wzrostu słynęła w lidze. Bertsch też nie jest mega tytanem obrony. Coś tu nie trybi mimo wszystko.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości