Co słychać w Wiśle?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

zibiz
Żak
Posty: 308
Rejestracja: 28 listopada 2009, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: zibiz » 29 listopada 2013, 16:06

Jest już oficjalne potwierdzenie tej wiadomości. Ciekawe czy ktoś za Czarną przyjdzie.

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: danpe_ » 29 listopada 2013, 17:28

Byłbym zdziwiony biorąc pod uwagę ostatnie pół roku w kontekście nie tylko występów, ale też informacji jakie do mnie docierały odnośnie letniego okienka transferowego, jej roli w zespole, długości kontraktu itp... a muszę przyznać, że dociekałem, bo to moja ulubiona zawodniczka była ostatnio :P
Zresztą jako rezerwową na tej pozycji mamy Martę Jujkę.

zenga2
Amator
Posty: 136
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 13:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: zenga2 » 02 grudnia 2013, 11:11

Karolina Fiejdasz też nie jest już zawodniczką Wisły - przeszła do Korony Kraków.

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: wislakosz.pl » 02 grudnia 2013, 11:55

zenga2 pisze:Karolina Fiejdasz też nie jest już zawodniczką Wisły - przeszła do Korony Kraków.


Klub informował o tym miesiąc temu ;)

zenga2
Amator
Posty: 136
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 13:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: zenga2 » 02 grudnia 2013, 12:07

wislakosz.pl pisze:
zenga2 pisze:Karolina Fiejdasz też nie jest już zawodniczką Wisły - przeszła do Korony Kraków.


Klub informował o tym miesiąc temu ;)


tak? jakoś tego nie skojarzyłem - przeczytałem dziś o tym w "Dzienniku Polskim"

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: danpe_ » 02 grudnia 2013, 22:47

Ja też ten fakt przegapiłem.
Ale w przeciwieństwie do paskudnych bucików tejże zawodniczki, fakt jej pożegnania z Klubem łatwo było przegapić. Pani Karolina nawet na ławce ostatnio nie siedziała, jak przypomniałem sobie wypowiedź Managera o "młodych perspektywicznych" a później zobaczyłem panią Karolinę w składzie, to z krzesła spadłem ze śmiechu.

Liquidor
Młodzik
Posty: 958
Rejestracja: 04 maja 2005, 01:59
Lokalizacja: Wisła Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Liquidor » 03 grudnia 2013, 13:22

Koszulka Jeleny Skerovic

KOSZULKA
TO MY KINOLE PAPIESKIEGO MIASTA

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Marco » 08 grudnia 2013, 10:35

Jantel Lavender: Jestem bardzo zadowolona z gry Wiśle

Jantel Lavender świetnie odnalazła się po przyjeździe dwa miesiące temu do stolicy Małopolski. Amerykańska środkowa, występująca z nr 14 na koszulce z Białą Gwiazdą, jest najskuteczniejszą zawodniczką Wisły Can-Pack Kraków w trwającym sezonie, rządząc pod obiema tablicami. Jej bardzo dobra postawa znalazła odzwierciedlenie w naszym wyborze na najlepszą koszykarkę teamu spod Wawelu w październiku i listopadzie. Specjalnie dla naszego serwisu, w ostatnich dniach Jantel udzieliła wywiadu. Poniżej prezentujemy jego treść.

Dlaczego przyjęłaś ofertę Wisły Can-Pack?

Ten klub od kilku lat gra na dość wysokim poziomie w Eurolidze. Przeciwko Wiśle grałam kilka razy dwa sezony temu, gdy występowałam w CCC Polkowice. Znajomość polskiej ligi i waszego kraju miała też swoje znaczenie. Wiedziałam, że przychodzi tutaj nowy trener, dostałam ciekawą ofertę i dlatego zdecydowałam się ją przyjąć.

Jak czujesz się w Krakowie?

Bardzo dobrze! To naprawdę bardzo ładne miasto i polubiłam je. Dodatkowo pomaga mi obecność mojej siostry bliźniaczki.

A jak oceniasz współpracę z partnerkami z drużyny?

Z każdym tygodniem nasze zrozumienie na parkiecie jest coraz większe, współpraca ze wszystkimi zawodniczkami układa się pozytywnie. Wspieramy się nawzajem i co bardzo ważne – w zespole jest dobra atmosfera.

Cała rozmowa w serwisie WislaLive.pl
http://wislalive.pl/wywiad/jantel_laven ... isle-2078/
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Liquidor
Młodzik
Posty: 958
Rejestracja: 04 maja 2005, 01:59
Lokalizacja: Wisła Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Liquidor » 10 grudnia 2013, 07:42

Ostatnie godziny licytacji:

KOSZULKA
TO MY KINOLE PAPIESKIEGO MIASTA

Awatar użytkownika
Ałgaja
Administrator
Posty: 4344
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Ałgaja » 10 grudnia 2013, 22:39

W ramach "co o nas piszą" - po apelu władz TS Wisła o wsparcie finansowe klubu w tzw. prasie hiszpańskiej pojawiły się artykuły na ten temat... z tym, że jak to w takich wypadkach bywa piszący wymyślili, że w takim razie sytuacji zespołu koszykarek też musi być tragiczna i nie wiadomo jak to się potoczy i czy będą miały zawodniczki do czego po świętach wracać...
Artykułem się też chyba przejęła Ouvinia...
"Powiem Ci, to zapomnisz. Pokażę- zapamiętasz. Zainteresuję cię- wtedy zrozumiesz."

Liquidor
Młodzik
Posty: 958
Rejestracja: 04 maja 2005, 01:59
Lokalizacja: Wisła Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Liquidor » 16 grudnia 2013, 13:00

Koszulka Skerovic raz jeszcze:

KOSZULKA
TO MY KINOLE PAPIESKIEGO MIASTA

Liquidor
Młodzik
Posty: 958
Rejestracja: 04 maja 2005, 01:59
Lokalizacja: Wisła Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Liquidor » 17 grudnia 2013, 00:15

I koszulka Ani Wielebnowskiej:

KOSZULKA
TO MY KINOLE PAPIESKIEGO MIASTA

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: ann » 22 grudnia 2013, 15:12

za wislaportal.pl


Czy możemy spodziewać się po Nowym Roku jakichś zmian w naszej kadrze? Dotyczy to choćby Danielle McCray, której umowa z naszym klubem właśnie wygasa.

- Daliśmy sobie miesiąc na pierwszą część kontraktu z tą zawodniczką i po tym miesiącu postanowiliśmy dać odpowiedź samym sobie i co za tym idzie jej i jej agentowi - o możliwość kontynuacji tej umowy. My jednak ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęliśmy. Stąd zapytany dziś na konferencji prasowej o tę zawodniczkę - poprosiłem o kolejne pytanie. Nie potrafię bowiem nic jednoznacznie powiedzieć, czy jesteśmy bliżej, czy jesteśmy dalej kontynuacji tego kontraktu. Ma na to wpływ wiele czynników. Także ten z ewentualną dostępnością innych zawodniczek. Ligi, w których grają naprawdę dobre koszykarki, jak liga chińska czy liga koreańska - kończą się dla nas niestety trochę zbyt późno. Okienko transferowe w Polsce zamyka się bowiem 31 stycznia o godzinie 16:00, żeby więc zarejestrować zawodniczkę w tym terminie - to poza podpisanym kontraktem trzeba mieć też tzw. "list czystości". A tego nikt nam nie wyda, jeśli dana zawodniczka będzie związana umową z innym klubem. Muszą to więc być takie koszykarki, które aktualnie nie grają, albo takie, którym za porozumieniem stron, czy też na skutek decyzji klubu, czy jakichś innych wydarzeń, rozwiązano by umowę. Oczywiście musiałoby się to stać w taki sposób, który jest akceptowalny, tak aby uzyskać wspomniany "list czystości". Wtedy można byłoby to rozpatrywać. Na dziś decyzja jest więc bardzo trudna, bo praktycznie takiej realnej konkurencji, w stosunku do McCray, nie ma. Na dziś ta zawodniczka może więc z nami zostać. Mocny plusik dołożyła sobie meczem w Montpellier, dziś również zagrała w miarę poprawnie. Były oczywiście różnego rodzaju niedociągnięcia, ale trzeba pamiętać, że to jest zawodniczka, która miała długą przerwę po kontuzji. Miała bardzo dobry poprzedni sezon w Schio, ale po nim leczyła uraz Achillesa, była wyłączona przez to z gry w WNBA, długo nie występowała i zawsze powrót po takiej przerwie, tym bardziej po urazie, jest trudny.

http://www.wislaportal.pl/26223,Piotr_D ... _2013.html
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

danpe_
Żak
Posty: 388
Rejestracja: 21 października 2012, 13:46

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: danpe_ » 29 grudnia 2013, 18:46

Jakby ktoś się wybierał w styczniu do Polkowic z zamiarem kupna biletów na nasz mecz z nimi już na miejscu, niech weźmie pod uwagę, że wedle moich informacji na dzień dzisiejszy klub z Polkowic nie planuje prowadzenia sprzedaży biletów osobom z Krakowa.
Czyli szopki z biletami ciąg dalszy, w sumie okres sprzyjający szopkom :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Wiśle?

Postautor: Marco » 25 marca 2014, 15:47

Wiślaczki pokonały Artego i zapewniły sobie 1. miejsce w sezonie zasadniczym

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały dziś Artego Bydgoszcz 69:62. Po tym zwycięstwie, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego Basket Ligi Kobiet team spod Wawelu zapewnił sobie pierwsze miejsce, co stawia go w korzystnym położeniu w fazie play-off, która rozpoczyna się już za dwa tygodnie.

Taki obrót sytuacji był możliwy dzięki triumfowi wiślaczek oraz porażki CCC Polkowice w Toruniu z Energą 47:54. Pod rozegraniu 26 kolejek, koszykarki spod znaku Białej Gwiazdy mają na koncie 24 zwycięstwa, natomiast aktualne mistrzynie Polski legitymują się bilansem 21-5.

Wisla Can-Pack numerem 1
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości