Co słychać w Gdyni?

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: przemoe » 14 lutego 2013, 20:23

Greebo pisze:W PO chyba musi Gdynia zagrać


Musi zagrać..
Zagra jak ją łaskawie liga do grania dopuści.
Jak nie dopuści to i tak nas spuszczą a jak dopuszczą to przecież zagramy.

To jest jakaś paranoja. Wiadomo, że znamy tylko Mietkową stronę medalu, ale nie wierzę, żeby koloryzował ponad miarę. PZKosz i PLKK milczą. Dziwne to zwłaszcza w przypadku PLKK.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

flash
Młodzik
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2009, 12:57

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: flash » 14 lutego 2013, 21:45

Na stronie PLKK nie ma żadnej informacji na temat zawieszenia Lotosu i to też jest jakieś nieporozumienie. Ale może po prostu w PLKK ktoś uznał, że nie ma się czym chwalić. Bo skoro zawieszają Lotos za dług sprzed niemal równo roku, to nasuwa się pytanie: na jakiej podstawie liga dopuściła Lotos do gry w sezonie 2012/2013? Przecież żeby zostać zweryfikowanym pozytywnie trzeba bylo przed sezonem przedstawić zaświadczenie braku długów wobec różnych instytucji, w tym także PLKK. 8)
bball

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: paulo2907 » 14 lutego 2013, 22:18

przemoe pisze:
Greebo pisze:W PO chyba musi Gdynia zagrać


Musi zagrać..
Zagra jak ją łaskawie liga do grania dopuści.
Jak nie dopuści to i tak nas spuszczą a jak dopuszczą to przecież zagramy.

To jest jakaś paranoja. Wiadomo, że znamy tylko Mietkową stronę medalu, ale nie wierzę, żeby koloryzował ponad miarę. PZKosz i PLKK milczą. Dziwne to zwłaszcza w przypadku PLKK.

W przypadku PLKK już nic mnie nie zdziwi...
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

Awatar użytkownika
Skalpel
Nowy na forum
Posty: 31
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 15:00

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: Skalpel » 14 lutego 2013, 23:43

PLKK sie zesrało pod naciskiem PZKosza i uchyliło karę...!!!! Więc chociaż tyle. Ale Przecież to są jakieś jaja! Zycha, Ziemblickiego już dawno powinni wyjebać na zbity pysk przepraszam za słownictwo ale już mam dość kabaretu jaki oni sobie urządzają myśląc, że są bezkarni ! Błagam niech PZKosz coś z tym wreszcie zrobi! Pokażcie jaja Panie Chomicz , Panie Bachański !! Do dzieła! przecież Ci dwaj panowie Z ( bynajmniej nie chodzi mi o zorro i zulugule) to zakała Polskiej Koszykówki Kobiet!

Panie Mietku, dużo zdrowia!
"Nie rezygnuj nigdy ze swoich marzeń, bo jeśli umrą marzenia umrzesz i Ty"

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: przemoe » 15 lutego 2013, 08:10

Skalpel pisze:PLKK sie zesrało pod naciskiem PZKosza i uchyliło karę...!!!! Więc chociaż tyle. Ale Przecież to są jakieś jaja! Zycha, Ziemblickiego już dawno powinni wyjebać na zbity pysk przepraszam za słownictwo ale już mam dość kabaretu jaki oni sobie urządzają myśląc, że są bezkarni ! Błagam niech PZKosz coś z tym wreszcie zrobi! Pokażcie jaja Panie Chomicz , Panie Bachański !! Do dzieła! przecież Ci dwaj panowie Z ( bynajmniej nie chodzi mi o zorro i zulugule) to zakała Polskiej Koszykówki Kobiet!

Panie Mietku, dużo zdrowia!


Skąd info, że uchylili?
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: hermes46 » 15 lutego 2013, 09:18

Mowiac w skrócie ch... sie robi. Niech ten sezon juz sie konczy. Bo za jakis czas bedzie nawet problem wyłonieniem medalistów :lol: :roll:



Co za sezon :x :x :x
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

chapi
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 21 listopada 2011, 13:01

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: chapi » 15 lutego 2013, 10:43

A w przyszłym roku liga 6 zespołowa mecz i rewanż a na koniec final four. drużyny z miejsc 5i6 zagrają o puchar polski. wyrobimy się do połowy grudnia ze wszystkim.

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: hermes46 » 15 lutego 2013, 12:13

Według wpisu na fejsie Natalii Małaszewskiej mecz został odwolany :x
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Jeździec bez głowy
Nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:07
Lokalizacja: tam gdzie kończą się Reguły :)

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: Jeździec bez głowy » 15 lutego 2013, 13:01

Arek Lotos pisze:1. Mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej FGE a zarazem I mecz półfinałowy rozgrywek Pucharu Polski ViaSMS.pl pomiędzy zespołami Centrum Wzgórze Gdynia a Artego Bydgoszcz nie odbędzie się.


Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego jeden mecz Gdynia-Bydgoszcz jest wiążący dla dwóch różnych rodzajów rozgrywek ligi i pucharu ?
I Love This Game.

Awatar użytkownika
golew
Kadet
Posty: 1122
Rejestracja: 16 lutego 2008, 17:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: golew » 15 lutego 2013, 13:16

Bo tak się kluby dogadały.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: przemoe » 15 lutego 2013, 14:00

Kurz opadł i jednak zagramy.

http://bigdynia.pl/node/7647

żenada....
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: reaktywacja » 20 marca 2013, 14:09

Co dalej z żeńską koszykówką w Gdyni?
20 lat minęło - od Bałtyku do Centrum Wzgórza

19 marca 2013

Gdyńska, żeńska koszykówka przeżyła w tym sezonie tąpnięcie. Po wycofaniu się sponsora strategicznego zespół odmłodzono, grał on tylko na arenie krajowej, a lidze zajął dopiero 7. miejsce. Prezes Mieczysław Krawczyk, że w trakcie sezonu bardziej ratowano budżet niż wynik sportowy i dlatego zgodzono się na odejście najskuteczniejszej Antonii Bennett uratowało budżet klubu. W przyszłości Centrum Wzgórze ma nadal bazować na młodych, perspektywicznych zawodniczkach. Trenerem pozostanie Wadim Czeczuro.

Przypomnijmy, że przed sezonem zespół BI Gdynia pod wodzą nowego trenera Mirosława Noculaka miał wywalczyć miejsca 3-6 w polskiej ekstraklasie. Dla podreperowania sytuacji finansowej i ze względu na niedoświadczony skład w Gdyni zrezygnowano z ubiegania się o grę na arenie międzynarodowej.

Po siedmiu kolejkach koszykarskiej ekstraklasy, kiedy gdynianki miały na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa na stanowisku trenera nastąpiła zmiana. Noculaka zastąpił były koszykarz m.in. Wybrzeża Gdańsk i trener m.in. Odry Brzeg, Wadim Czeczuro.

Pod wodzą nowego szkoleniowca ekipa z Gdyni zaczęła grać lepiej, choć widać było, że cały czas brakuje jej pełnego zgrania jednak z końcem stycznia z zespołu odeszła najlepsza koszykarka Antonia Bennett.

Po nieudanych ćwierćfinałach play-off gdynianki zajęły ostatecznie siódme miejsce w lidze. Na etapie ćwierćfinału zakończyły swoją grę również w Pucharze Polski. Za każdym razem na ich drodze stawała drużyna Artego Bydgoszcz. Siódme miejsce w lidze to poniżej zakładanego przed sezonem minimum.

- Poprzedni trener miał takie zadanie, ale przed trenerem Czeczuro takiego zadania nie stawialiśmy, zrezygnowaliśmy z naszej najlepszej, ale też i najdroższej zawodniczki gdyż ratowaliśmy budżet. Taka jest prawda, nie ma co się wstydzić. Brak pieniędzy to żaden wstyd, tylko cholerna niewygoda. Wiele klubów to przeżywa, my też mamy swoje problemy. Ten budżet, który był na ten sezon był tak skonstruowany, że zawodniczki dostawały wszystko na czas jeżeli było opóźnienie to najwyżej dwu, trzy dniowe - powiedział w rozmowie z nami prezes gdyńskiego klubu Mieczysław Krawczyk.

Przed sezonem w Gdyni nastąpiła zmiana warty. Zespół odmłodzono, takie same założenia mają obowiązywać przed kolejnymi rozgrywkami.

- W naszym programie jest moda polska drużyna wzmocniona zawodniczkami zagranicznymi, bo tak się składa, że zawodniczki zagraniczne są tańsze od Polek. Mam nadzieję, że nasza kolekcja proporców pod dachem hali jeszcze się rozrośnie, ale to nie będzie kwestia roku czy dwóch. Przyznam, że osobiście czekam na drużynę, która zdobędzie tyle co my. Dwa razy wicemistrzostwo Europy, wicemistrzostwo świata nie mówiąc o jedenastu tytułach mistrza Polski na 20 lat pobytu w Gdyni - dodał prezes Krawczyk.

Generalny manager klubu Maciej Schwarz zaznaczył z kolei, że zespołowi z Gdyni brakowało zawodniczki, która w kluczowych momentach wzięłaby na siebie ciężar gry.

- To bardzo młoda drużyna. O średniej wieku 22 lata. Ten brak doświadczenia powoduje w tych trudnych spotkaniach wiele problemów. Brakuje tego czegoś, tej kropki nad i, tego, aby ktoś wziął na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za wynik. Rozegraliśmy kilka fantastycznych spotkań jak z CCC Polkowice czy Wisłą, które przegrywaliśmy o włos ale zawsze czegoś brakowało. W meczach z drużynami z sąsiednich miejsc w tabeli niestety odnosiliśmy porażki - powiedział nam Maciej Schwarz.

W tej chwili ważne kontrakty w Gdyni mają Magdalena Ziętara i Kinga Bandyk zaś klub chce rozpocząć budowanie składu od przedłużenia umowy z trenerem.

- Zaczynamy przede wszystkim od przedłużenia umowy z trenerem. Jesteśmy w tym momencie na etapie dopinania szczegółów umowy na sezon następny. Jeśli to się uda wówczas przystąpimy do ustalania składu razem z trenerem Czeczuro. W tej chwili ważne kontrakty mają Magda Ziętara i Kinga Bandyk. Z innymi zawodniczkami będziemy rozmawiać, to jeśli chodzi o Polki. Z zawodniczkami zagranicznymi będziemy później rozmawiać, myślę, że będzie to przełom maja i czerwca kiedy będziemy finalizować rozmowy - poinformował Maciej Schwarz.

źródło: http://sport.trojmiasto.pl/20-lat-minel ... a=0#opinie
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: rzymi » 02 września 2013, 15:34

Riviera zaprezentowana, Johnson z kontraktem
Schwarz: Celem jest pierwsza szóstka



10 koszykarek Riviery Gdynia zostało zaprezentowanych kibicom. Jedną z nich była zakontraktowana w weekend amerykańska zawodniczka Emilie Johnson. - Przed drużyną został postawiony cel awansu do pierwszej szóstki - mówi manager generalny klubu Maciej Schwarz.

Emilie Johnson mierzy 167 cm i jest rozgrywającą. Nadchodzący sezon będzie dla niej pierwszym na europejskich boiskach. Johnson przychodzi do Riviery prosto z amerykańskiej uczelni UC Santa Barbara. W ostatnim sezonie zdobywała tam średnio: 9,5 pkt, 4,3 zb oraz 3 as.

Amerykanka najpierw przeszła w klubie z Gdyni kilkudniowe testy. Jest ona pierwszą zawodniczką zza oceanu zakontraktowaną przez Rivierę przed rozgrywkami 2013/2014. W klubie pojawi się niebawem jeszcze jedna Amerykanka - środkowa, która także najpierw zostanie sprawdzona przez sztab szkoleniowy.

Już z Johnson Riviera zaprezentowała się kibicom. W nowych, klubowych koszulkach, oprócz Amerykanki, na plaży w Gdyni pojawiły się: Małgorzata Misiuk, Natalia Małaszewska, Karolina Szlachta, Joanna Szymczak-Górzyńska, Magda Baryło, Anna Jakubiuk, Karolina Puss, Dominika Miłoszewska i Krystyna Matsko.

Zawodniczki zaprezentowały się przy okazji festynu "Aktywne pożegnanie wakacji" organizowanego przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Koszykarki Riviery nie tylko przedstawiły się zebranym kibicom, ale również odpowiadały na pytania i rozdawały gadżety.

Nowy sezon gdynianki rozpoczną 28 września, meczem u siebie z Energą Toruń, która w tym tygodniu wreszcie otrzymała licencję na grę w Basket Lidze Kobiet. Dzięki temu zobaczymy w niej 10 drużyn.

- Poza zasięgiem wydają się być dwie drużyny. Później mamy grupę, która powalczy o miejsca 3-7. Tam właśnie znajdujemy się my. Są to zespoły o podobnych budżetach, składach, a o ich wynikach będą decydować ustawianie taktyczne i pomysły trenerów. Biorąc pod uwagę, że po pierwszej rundzie tabela zostanie podzielona na górną szóstkę i grupę walczącą o utrzymanie, musimy znaleźć się w tej pierwszej części. Cel jest jak najbardziej realny - uważa generalny manager Riviery Maciej Schwarz.

Zespół, podobnie jak w zeszłym sezonie, prowadzić będzie Wadim Czeczuro. Nową drużynę wystawi po raz pierwszy do oficjalnego sparingu 15 i 16 września. W hali GOSiR Riviera będzie gospodarzem turnieju, w którym zobaczymy dwie szwedzkie drużyny - mistrza kraju Norrkoping Dolphins oraz Telge Basketball, a także zespół Energi. Następnie gdynianki prawdopodobnie udadzą się na mecze do Torunia, a 24 września zagrają spotkanie w ramach Memoriału Małgorzaty Dydek.

http://sport.trojmiasto.pl/Schwarz-Cele ... 72106.html
ObrazekObrazek

shineonball
Żak
Posty: 272
Rejestracja: 20 maja 2011, 14:53

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: shineonball » 16 września 2013, 10:40

http://bigdynia.pl/news/riviera-i-energ ... 4%99stwami

Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Gdynia.


Riviera Gdynia - Telge Basket 58:55

Wilson 12, Matsko/Johnson - 10, Szymczak-Górzyńska 8, Puss 9, Miłoszewska 8, Małaszewska 2(8as), Baryło/Jakubiuk - 0


Energa Toruń - Norrkoping Dolphins 85:58

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Co słychać w Gdyni?

Postautor: reaktywacja » 11 października 2013, 14:10

Andrea Smith dołącza do zespołu Riviery Gdynia

W ramach 3. Kolejki Basket Ligi Kobiet zespół Riviery Gdynia zmierzy się z ubiegłorocznym Mistrzem Polski – CCC Polkowice.

Prowadzone przez bardzo dobrze znanego w Gdyni trenera Jacka Winnickiego koszykarki obecny sezon rozpoczęły od dwóch zwycięstw. W meczu inaugurującym Basket Ligę Kobiet, drużyna CCC pokonała Artego Bydgoszcz 76:56, zaś w drugiej kolejce nie pozostawiła złudzeń drużynie Widzewa Łódź i wygrała 68:50. Najskuteczniejszymi koszykarkami trenera Winnickiego jak do tej pory są Belinda Snell (śr. 13 pkt.), Valerija Musina (śr. 11,5 pkt.) oraz Agnieszka Majewska (śr. 11,5pkt., 9,5 zb.). Ponadto, w składzie CCC występują takie zawodniczki jak znana gdyńskiej publiczności Magdalena Leciejewska, Martyna Koc czy Teja Oblak.

Występujące w tym sezonie w rozgrywkach Euroligi Kobiet, koszykarki CCC z pewnością będą wymagającym przeciwnikiem dla naszej drużyny.

Podopieczne Vadima Czeczuro mniej udanie rozpoczęły obecny sezon. Gdynianki nie tylko przegrały dwa pierwsze spotkania z Energą Toruń oraz Artego Bydgoszcz, ale również kontuzji doznały dwie podstawowe zawodniczki – Natalia Małaszewska oraz Karolina Puss. W tej sytuacji władze Klubu podjęły decyzję o podjęciu współpracy z kolejną zawodniczką. Wybór padł na Andreę Smith, 23-letnią rozgrywającą. Amerykanka w okresie przygotowawczym trafiła do zespołu Energi Toruń. W barwach „Katarzynek”, wystąpiła w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Gdynia oraz w turnieju w Toruniu. Podczas turnieju w Gdyni, Smith była jedną z liderek swojej drużyny zdobywając w meczach z Telge Basket oraz Rivierą Gdynia kolejno 13 i 14 pkt. Pomimo tego, w Toruniu nie zdecydowano się na jej zakontraktowanie.

Andrea Smith jest absolwentką Uniwersytetu Południowej Florydy. W ostatnim sezonie notowała średnio 16,3 pkt w każdym meczu i był to wynik niemal identyczny z jej średnią zdobyczą punktową z całego okresu studiów - 16,4pkt, co dało jej czwartą lokatę wśród najlepiej punktujących w historii uczelni.

Przez cały piątek czynione będą starania żeby zakończyć procedurę licencyjną do Basket Ligi Kobiet. Jeżeli wszystkie formalności zostaną dopełnione, w sobotę Andrea Smith zadebiutuje w barwach Riviery Gdynia.

Sobotnie spotkanie pomiędzy Rivierą Gdynia a CCC Polkowice rozpocznie się o godz. 17:45 .

Transmisja meczu dostępna będzie na antenie telewizji SportKlub.

Źródło: http://www.bigdynia.pl/node/7800
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości