TRANSFERY

Wiadomości z niższych lig

Moderator: Moderatorzy

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: paulo2907 » 06 września 2010, 23:09

Wywiad z Magdą Bibrzycką - lekko przeterminowany. :P
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /898618219
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

koszykarz34

Re: TRANSFERY

Postautor: koszykarz34 » 07 września 2010, 16:20

grupa B - chyba zdecydowanie silniejsza niż A : Ostrovia , Pabianice , Siemaszka w tym roku

leszczynianin.

Re: TRANSFERY

Postautor: leszczynianin. » 11 września 2010, 17:21

Tęcza Leszno zagra także w I lidze B!
Międzyszkolny Klub Sportowy Tęcza Leszno zgłosił drugi zespół, złożony z młodzieży trenującej w klubie, do seniorskich centralnych rozgrywek w koszykówce kobiet. Ma to dać młodym koszykarkom szansę na zdobycie doświadczenia w bojach z wymagającymi i często starszymi przeciwniczkami oraz ułatwić im w przyszłości debiut w FGE.

Rozgrywki I ligi B strefy zachodniej, zapowiadają się niezwykle interesująco. Zgłosiło się bowiem aż 8 zespołów, które prezentują już wysoki poziom umiejętności. Kilka z ekip mierzy też w awans do I ligi A.
Oprócz leszczyńskiej Tęczy w lidze zobaczymy więc: Ostrovię Ostrów, Kusego Szczecin, AZS INEA Poznań, Salos Szczecin, Ślęzę Siechnicę, GOIKS Kąty Wrocławskie i CCC Polkowice.
Wszystkie mecze rozgrywane będą na hali „Trapez”, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Klub jest obecnie także w trakcie negocjacji z jednym ze sponsorów, który być może pokryje koszty transportu na mecze wyjazdowe.
Ekipa leszczyńskich juniorek, dziewcząt urodzonych w latach 1993 i 1994, w tym sezonie spotka się natomiast z MUKS Poznań, AZS INEA Poznań, Ostrovia Ostrów, Basket Gniezno i Kusy Szczecin. Do dalszych gier ćwierćfinałowych awansują pierwsze trzy zespoły, a czwarty ma szansę tylko na tzw. „dziką kartę”.

Obecny skład drużyny Tęczy Leszno II na sezon 2010/11:

Jagoda Iradzka, Izabela Pinkosz, Marta Szymkowiak, Agnieszka Karolewicz, Natalia Pluntke, Kamila Kąpielska, Sandra Mejza, Zuzanna Janowicz, Magda Mościpan, Żaneta Kubicka,Justyna Skrzypczak, Dagmara Moszak, Aleksandra Mikołajczyk, Ewelina Wrońska, Angelika Janura /źródło. http://www.teczaleszno.pl

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: matrix » 16 stycznia 2011, 12:40

była zawodniczka INEI AZS Poznań Jessica Musijowska(wychowanka Lotnika Wierzawice) występuje w pierwszoligowej Wiśle II Mc Arthur Kraków.
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

kotek

Re: TRANSFERY

Postautor: kotek » 17 stycznia 2011, 19:09

Tatusiowi chyba lekko uderzył syfonik.Może jeszcze załapie się do 31 stycznia na następną zmianę barw, bo debiut córeczki w Wisełce słabiutki.

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: matrix » 17 stycznia 2011, 22:07

kotek pisze:Tatusiowi chyba lekko uderzył syfonik.Może jeszcze załapie się do 31 stycznia na następną zmianę barw, bo debiut córeczki w Wisełce słabiutki.

znam osobiście wiele takich przypadków nawet z lokalnego podwórka... 8)
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: paulo2907 » 18 stycznia 2011, 00:21

No cóż, tatuś-trener-menedżer to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może się przytrafić utalentowanej koszykarce... Swoją drogą nie wiedziałem dotąd o tym "głośnym transferze".
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

kooBrewoP
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2008, 18:47

Re: TRANSFERY

Postautor: kooBrewoP » 23 stycznia 2011, 10:33

Marnuje karierę swojemu dziecku a zapytajcie co się dzieje z innymi dziewczynami, które cichaczem "wyprowadził" z Lotnika do Poznania. Sam też w Poznaniu długo nie gościł...

Waldi
Kadet
Posty: 1488
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 14:42

Re: TRANSFERY

Postautor: Waldi » 23 stycznia 2011, 23:46

A co się dzieje?

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: MARAS » 30 stycznia 2011, 00:16

kooBrewoP pisze:Marnuje karierę swojemu dziecku a zapytajcie co się dzieje z innymi dziewczynami, które cichaczem "wyprowadził" z Lotnika do Poznania. Sam też w Poznaniu długo nie gościł...


A czemu takim samym cichaczem opuścił Poznań, zabierając ze sobą swoją córkę, która jeszcze dobrze nie zdążyła się nagrać w AZSie??
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Re: TRANSFERY

Postautor: gilus » 21 czerwca 2011, 10:57

A w 1 lidze zaczęły się już jakieś ruchy kadrowe? :)

Awatar użytkownika
BasketFan
Kadet
Posty: 1166
Rejestracja: 24 kwietnia 2005, 12:57
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: BasketFan » 21 czerwca 2011, 12:32

gilus pisze:A w 1 lidze zaczęły się już jakieś ruchy kadrowe? :)

Zapewne tak.
W Pabach szykują się ciekawe zmiany, ale dopuki oficjalnych info nie ma, to nie chcę rozsiewać tzw.plotek.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: paulo2907 » 30 czerwca 2011, 23:04

Tutaj nieco przeterminowana ciekawostka transferowo-trenerska. Wuefista będzie musiał dojeżdżać do Rzeszowa albo tam zamieszka. Ciekawe co wyniknie z tego romansu. 8)

Trener AZS-u Rzeszów wierzy w awans
dodano: 5 czerwca 2011, 22:05 Autor: Tomasz Ryzner

Rozmowa z WOJCIECHEM DOWNAR-ZAPOLSKIM, nowym trenerem I-ligowych koszykarek AZS-u Rzeszów - AZS rozmawiał w sumie z dziewięcioma trenerami, postawił na pana. Jakiś sukces to jest.
- Fajnie, że mi zaufano, ale tu o wszystkim decydowali działacze. My, trenerzy przedstawiliśmy swoje plany, argumenty. Reszta należała do drugiej strony.

- Rzeszowskim klub marzy o ekstraklasie, ale trenerzy nie lubią niczego obiecywać.
- Ja też tego nie zrobiłem. Nie ma to sensu, bo zawodniczki to nie maszyny, w sporcie nie sposób wszystko przewidzieć. Co nie zmienia faktu, że wierzę w potencjał tej drużyny i wiem, że stać go na wiele. Także na awans

- Długo trwały targi o wysokość kontraktu.
- Pieniądze nie były na pierwszym miejscu. Jestem jeszcze dość młodym trenerem (rocznik 1967 – przyp. red.), lubię wyzwania, ambitne kluby. Dlatego AZS był dla mnie ciekawą opcją. W sprawie pieniędzy dogadaliśmy się stosunkowo szybko.

- Ma pan już pewnie nowe zawodniczki na oku.
- Tak, ale nie szykuję rewolucji kadrowej, rozbijania tego, co do tej pory zrobiono. W drużynie nie brak fajnych koszykarek. Sprowadzimy dwie-trzy. Wiem, kogo bym chciał, ale pozostaje kwestia czy będzie nas na nie stać. Myślę, że jakoś sobie poradzimy. AZS jest klubem wiarygodnym, a to się ceni

- Pracował pan ostatnio w I-ligowej Siemaszce Piekary, więc zna pan zespół z Rzeszowa całkiem dobrze. Co trzeba w nim poprawić?
- Gdybym zaczął oceniać, krytykować to, co było zachowałbym się nie fair wobec trenera Wiśniowskiego.

- Może warto porozmawiać z poprzednikiem.
- Możliwe, że do tego dojdzie, choć teraz trener Wiśniowski na pewno nie jest w komfortowej sytuacji. Liczył na przedłużenie pracy, klub wybrał inaczej. Też to przerabiałem i wiem, że człowiek jest wtedy w średnim nastroju.

Całość rozmowy w poniedziałkowym Stadionie

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /767215202


PS. Przerabiał to w 2009 roku. Czy naprawdę liczył, że po takiej wtopie, a przede wszystkim badziewnym stylu pracy, zostanie w Wiśle?? :shock: :roll:
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

sawa_JGora
Młodzik
Posty: 756
Rejestracja: 14 października 2005, 13:44
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: sawa_JGora » 27 lipca 2011, 21:07

Koszykarki Karkonoszy z „dziką kartą” w I lidze

Powodzeniem zakończyły się starania klubu MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra o otrzymanie „dzikiej karty” umożliwiającej występy w I lidze centralnej kobiet w koszykówce w sezonie 2011/12. Przypomnijmy że nasz zespół w poprzednich rozgrywkach musiał przełknąć gorycz degradacji lecz dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez Komisję Licencyjną PZKosz zachowa status pierwszoligowca.

Jeleniogórzanki przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 12 sierpnia pod wodzą nowej trenerki Iwony Olesiewicz. Wtedy też będzie wiadomo, kto zagra w naszej drużynie w nadchodzących rozgrywkach. Ze względów finansowych koszykarki Karkonoszy formę będą szlifować wyłącznie na własnym obiekcie. Przewidziany jest także ich występ na turniejach w Jeleniej Górze i Libercu.


źródło : http://jg24.pl/?txt=19914&title=koszyka ... _w_i_lidze

Waldi
Kadet
Posty: 1488
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 14:42

Re: TRANSFERY

Postautor: Waldi » 27 lipca 2011, 22:47

Czy to oznacza, że jakaś drużyna lub drużyny nie przystąpią do rozgrywek, czy też PZKosz powiększa ligę ?


Wróć do „I/II liga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości