TRANSFERY

Wiadomości z niższych lig

Moderator: Moderatorzy

Gość

Re: TRANSFERY

Postautor: Gość » 18 lipca 2009, 10:55

W Jeleniej Myćka,Ardoź i Kret..bardzo wysokie prawdopodbieństwo transferu ;)

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: MARAS » 02 sierpnia 2009, 00:05

Koszykarki Karkonoszy kompletują skład przed nowym sezonem

Małgorzata Myćka, Martyna Mićków, Grażyna Witkoś jako zawodniczki i trener Rafał Sroka - oto nowe twarze w zespole koszykarek Karkonoszy Jelenia Góra. Na pierwszym treningu zaprezentowała się tylko Myćka, ale niebawem ujrzymy zespół w pełnym składzie.
O ile o Martynie Mićków i Grażynie Witkoś można powiedzieć, że to nowicjuszki, tak o Małgorzacie Myćce, że wróciła na stare śmieci. Wychowanka jeleniogórskich klubów powraca do Jeleniej Góry, aby pomóc Karkonoszom w rozgrywkach ligi centralnej. Mierząca 178 cm zawodniczka wraca po dwuletniej przygodzie w AZS Poznań, gdzie więcej zmagała się z kontuzją niż przebywała na parkiecie. Teraz ma się to zmienić.

Do zespołu mają niebawem dołączyć - Martyna Mićków i Grażyna Witkoś (obydwie ze Ślęzy Wrocław) oraz (oficjalnie) trener zespołu - Rafał Sroka. We środę 28 lipca zawodniczki wyjeżdżają na obóz do Pobierowa. Do nich (prawdopodobnie w czwartek) dołączy trener, który wyjechał w podróż poślubną ze swoją małżonką.

Na pierwszym treningu obecnych było dziewięć zawodniczek, a wśród nich: Marzena Kowalczyk, Natalia Górniaczyk, Joanna Pawlukiewicz, Magdalena Sawicka (wraca po kontuzji), Monika Krawczyszyn-Samiec, Marta Kowiel, Katarzyna Fredziak, Monika Foitzik i wspomniana Małgorzata Myćka. Zawodniczki przed sezonem koncentrują się na wytrzymałości i kondycji. Dla niektórych zawodniczek to bardzo przydatne zwłaszcza, że w lidze centralnej koszykarki muszą dać z siebie o połowę więcej niż do tej pory.

Jak mówi prezes klubu - Jerzy Gadzimski więcej wzmocnień raczej nie będzie. Wiadomo natomiast, że z gry odpadła Dorota Arodź, z którą były prowadzone rozmowy w sprawie występów w Karkonoszach. - Wątpliwe, aby zasiliła nasze szeregi - mówi Gadzimski - zawodniczka powiedziała nam, że jest już nią ktoś zainteresowany, więc odpuściliśmy - dodaje.

Rozmowy nadal trwają z Agnieszką Kret, która studiuje w Jeleniej Górze. Najprawdopodobniej zasili ona szeregi Karkonoszy, ale na finalizację kontraktu musimy jeszcze poczekać. Niepewny jest udział Agnieszki Balsam z, którą Karkonosze na razie nie dogadały się w sprawie gry i wszelkich warunków. - Sprawę z Agnieszką odkładamy na okres po obozie. Wtedy ustalimy co i jak - powiedział prezes i do niedawna trener zawodniczki - Jerzy Gadzimski.

I to koniec wzmocnień Karkonoszy na sezon 2009/2010. Koszt utrzymania zawodniczek jak i ich kupno to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. - Nie stać nas na to - mówił otwarcie prezes. Zawodniczki wyjeżdżają na obóz do Pobierowa, gdzie będą pracować nad wytrzymałością i kondycją. Po powrocie czeka na nie kolejny etap przygotowań. Od 26 do 28 sierpnia Karkonosze będą gospodarzami turnieju o puchar Prezydenta Miasta w, którym wystąpi min. CCC Polkowice.

Grażyna Witkoś
Wzrost - 190cm
Pozycja - środkowa
Data urodzenia: 23 listopada 1987
Poprzedni klub - Ślęza Energia Pro Wrocław

Martyna Mićków
Wzrost - 171 cm
Pozycja: rozgrywająca / rzucająca
Data urodzenia: 15 luty 1989
Poprzedni klub - Ślęza Energia Pro Wrocław

www.sportowefakty.pl

-------------------
Ciekawe, czyli co AZSu JG wogóle już nie będzie skoro koszykarki grające w ekstraklasie są bliskie gry w Karkonoszach?? Swoją drogą skład całkiem przyzwoity jak na I lige i do tego młody Sroka jako trener. Może ktoś z Jelonki wyjaśni jak to bedzie??
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: TRANSFERY

Postautor: rzymi » 02 sierpnia 2009, 01:06

A czy Martyna Mićków nie grała ostatnio w Koninie?
ObrazekObrazek

gdziol
Młodzik
Posty: 535
Rejestracja: 11 maja 2008, 15:35
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: gdziol » 02 sierpnia 2009, 11:13

rzymi pisze:A czy Martyna Mićków nie grała ostatnio w Koninie?



owszem grała w Koninie.

Skład JG wygląda bardzo przyzwoicie.
I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying.

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: TRANSFERY

Postautor: hermes46 » 02 sierpnia 2009, 11:25

a co z Natalia Niewrzawa?
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: przemoe » 03 sierpnia 2009, 07:31

hermes46 pisze:a co z Natalia Niewrzawa?


Natalia niestety zawiesza buty na kołku na czas nieokreślony ;(
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: TRANSFERY

Postautor: hermes46 » 03 sierpnia 2009, 13:59

szkoda! Bo talent dziewczyna miała
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

gdziol
Młodzik
Posty: 535
Rejestracja: 11 maja 2008, 15:35
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: gdziol » 03 sierpnia 2009, 21:04

Koszykarki już trenują
03.08.2009.

W poniedziałek, 3 sierpnia, przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły koszykarki Żyrardowianki. W zespole zaszły pewne zmiany, ostatnią nową koszykarką biało-zielonych będzie prawdopodobnie Iwona Zagrobelna.

Zagrobelna to zawodniczka z bardzo ciekawą przeszłością. Mierząca 195 cm wzrostu wychowanka MOS-u Wrocław szybko trafiła do juniorskich reprezentacji Polski a w konsekwencji do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Następnie wyjechała do USA, gdzie występowała w Weatherford College, a następnie trafiła do uniwersyteckiej ligi NCAA (Hawaii University). W 2008 roku trafiła do ligi izraelskiej gdzie reprezentowała Maccabi Tel Aviv. Ostatnie pół roku spędziła w Liderze Nice Pruszków z którym awansowała do ekstraklasy.W styczniowym meczy Lidera z Żyrardowianką rzuciła nam 11 punktów i zebrała 5 piłek z tablic. Teraz rozpoczęła przygotowania pod okiem trenerów Marka Jabłońskiego oraz Piotra Sochackiego i wiele wskazuje na to, że w sezonie 2009/10 będzie reprezentowała Żyrardowiankę.

Z zespołem trenują już również Magdalena Lewandowska (poprzednio KS Piaseczno), Katarzyna Furdak (AZS Rzeszów) i Marta Grudzińska (Politechnika Warszawska), które podpisały już umowy z klubem. Wciąż ważą się natomiast losy Mileny Adamczyk (również Politechnika), która musi jeszcze przekonać do siebie szkoleniowców.

Początek przygotowań żyrardowianki spędzą na własnych obiektach, ale już w połowie sierpnia wyjadą na 10-dniowe zgrupowanie do Brodnicy. Po powrocie prawdopodobnie wystąpią w międzynarodowym turnieju koszykówki w Częstochowie (28-30 sierpnia) z udziałem zespołów m.in. z Belgii i Holandii.

W dniach 11-13 września w Żyrardowie odbędzie się IV Turniej o Puchar Prezesa KS “Żyrardowianka” w którym oprócz gospodyń wystąpią trzy zespoły z Ekstraklasy! Swój udział w żyrardowskiej imprezie potwierdziły już PTS Lider Pruszków (beniaminek), Tęcza Duda Leszno i Odra Brzeg Dolny, a wystąpić w niej chciałby również drugi z beniaminków najwyższej klasy rozgrywkowej - Arteg Bydgoszcz (poprzednio Kadus) i 8 zespół czeskiej ekstraklasy Lokomotiva Karlove Vary.

Rozgrywki I Ligi Centralnej startują w pierwszy weekend października (3-4. X).
I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying.

Gość

Re: TRANSFERY

Postautor: Gość » 11 sierpnia 2009, 10:10

Koszykarki I-ligowego Widzewa rozpoczęły w poniedziałek przygotowania do kolejnego sezonu.

W zespole zmienił się sztab szkoleniowy, wobec czego inaugracyjne zajęcia poprowadził nowy trener - Piotr Rozwadowski, którego asystentem został Krzysztof Kędzierski. Pierwszy dzień po urlopach nie był dla zawodniczek Widzewa łatwy. Od rana szkoleniowcy zaaplikowali swoim podopiecznym trening biegowy, zaś popołudniu łodzianki po raz pierwszy miały okazję "powąchać parkiet". Trenerzy podkreślają, że najbliższe dni będą stały pod znakiem solidnej pracy, aby dziewczyny przygotowały się na duży wysiłek, jaki czeka je na obozie w Łebie, na który wyjadą już w najbliższą niedzielę.

Największą nowością w Widzewie w nowym sezonie są nowi szkoleniowcy - Daivę Jodeikaite zastąpił na stanowisku I trenera Piotr Rozwadowski. Decyzja ta wzbudziła spore zdziwienie w koszykarskim środowisku w Łodzi, bowiem osoba ta nigdy nie prowadziła jeszcze żadnej żeńskiej drużyny, a i w męskiej koszykówce, Rozwadowski zajmował się na razie głównie drużynami juniorskimi. Ma on jednak o tyle ułatwione zadanie, że jego asystentem (choć tak naprawdę to wypadałoby napisać mentorem, a nie asystentem) będzie Krzysztof Kędzierski - trener z ponad 50-letnim stażem, będący bez wątpienia osobą, która poza fachowymi radami, będzie także nieodzowna przy budowaniu atmosfery w drużynie.

Na poniedziałkowym treningu pojawiło się aż 17 koszykarek, z czego część stanowiły juniorki, walczące o włączenie ich do składu ligowego. Spotka to tylko najlepsze z nich, wobec czego ambicji i woli pokazania się z jak najlepszej strony, na pewno na zajęciach nie zabraknie.

Po rocznej przerwie, spowodowanej sprawami "zawodowymi", do treningów wróciła aktualna Wicemiss Polonia - Karolina Filipkowska. W najbliższym czasie będzie ona musiała oddać swoją koronę następczyniom, jednak ma to także swoje plusy - z pewnością pozwoli jej to na poświęcenie się koszykówce, na czym skorzysta atrakcyjność I ligi w nadchodzących rozgrywkach i przede wszystkim kibice.
www.sportowefakty.pl

Awatar użytkownika
gilus
Młodzik
Posty: 819
Rejestracja: 08 października 2005, 19:13
Lokalizacja: Płużnica

Re: TRANSFERY

Postautor: gilus » 24 sierpnia 2009, 22:29

Z Konina odeszły: Ilona Mądra (koniec kariery), Beata Wierzbicka (Lider Pruszków) i Martyna Mićków (Karkonosze Jelenia Góra).

Przyszły: Paulina Misiek (Ślęza Wrocław), Karolina Kaczmarek (Ostrovia Ostrów Wlkp.), Aleksandra Pietraszek (AZS Gorzów) i Karolina Budeń (AZS Poznań).

zainteresowany
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 12:41

Re: TRANSFERY

Postautor: zainteresowany » 30 sierpnia 2009, 12:46

Agnieszka Wilk Wisla

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: TRANSFERY

Postautor: hermes46 » 30 sierpnia 2009, 12:47

zainteresowany pisze:Agnieszka Wilk Wisla


ale chyba Wisła II?
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

zainteresowany
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 12:41

Re: TRANSFERY

Postautor: zainteresowany » 30 sierpnia 2009, 12:51

hermes46 pisze:
zainteresowany pisze:Agnieszka Wilk Wisla


ale chyba Wisła II?



tak.jestesmy wkoncu na watku 1 ligi

Awatar użytkownika
BasketFan
Kadet
Posty: 1166
Rejestracja: 24 kwietnia 2005, 12:57
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: BasketFan » 01 września 2009, 11:42

W PTK Pabianice zagra Olga Żytomirska z ŁKS-u.
Powraca do gry Joanna Szymańska.
Na tym nie koniec wzmocnień.
Dzisiaj poznamy nowego trenera.
Nasz zespół ma wzmocnić jeszcze jedna zawodniczka z e-klasy, ale na razie...
...jeszcze nie wiem która.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn

matrix
Senior
Posty: 4291
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 14:21
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY

Postautor: matrix » 02 września 2009, 08:12

BasketFan pisze:W PTK Pabianice zagra Olga Żytomirska z ŁKS-u.
Powraca do gry Joanna Szymańska.
Na tym nie koniec wzmocnień.
Dzisiaj poznamy nowego trenera.
Nasz zespół ma wzmocnić jeszcze jedna zawodniczka z e-klasy, ale na razie...
...jeszcze nie wiem która.

a może Nasz Wróbel? 8)
Na zawsze w sercu-Katarzynki!!!(1992-do końca mego życia)

http://marlow.blox.pl/html


Wróć do „I/II liga”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości