Kibice koszykówki kobiet w Polsce

forum dyskusji o sprawach pozaboiskowych

Moderatorzy: rzymi, Lisu, Marco

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 17 lipca 2006, 12:56

elen pisze:A czy jako kibic nie chcesz wiedziec kiedy i gdzie sa mecze??

nie nie w tym podforum. To jest o kibicach czyli wszytsko poza aspetkem sportowym. .
Ja osobiscie chce...Licze nawet na to ze kibice (przeciez to podforum ma taka nazwe) wypowiedza sie czy ktos wybiera sie na mecze reprezentacji

do tego jest dział aktualnosci.
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
Matii
Młodzik
Posty: 921
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 13:07
Lokalizacja: Chełm/Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: Matii » 17 lipca 2006, 17:08

Marco TS pisze:
elen pisze:A czy jako kibic nie chcesz wiedziec kiedy i gdzie sa mecze??

nie nie w tym podforum. To jest o kibicach czyli wszytsko poza aspetkem sportowym. .
Ja osobiscie chce...Licze nawet na to ze kibice (przeciez to podforum ma taka nazwe) wypowiedza sie czy ktos wybiera sie na mecze reprezentacji

do tego jest dział aktualnosci.


spokojnie Marco.... poprawimy sie z elenem :wink:
...jest jak jest, nie jak powinno być...

...scena po scenie nasze życie jest jak spektakl
choć nam aktorom być to może trochę nie w smak

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 17 lipca 2006, 21:35

Matii pisze:
Marco TS pisze:
elen pisze:A czy jako kibic nie chcesz wiedziec kiedy i gdzie sa mecze??

nie nie w tym podforum. To jest o kibicach czyli wszytsko poza aspetkem sportowym. .
Ja osobiscie chce...Licze nawet na to ze kibice (przeciez to podforum ma taka nazwe) wypowiedza sie czy ktos wybiera sie na mecze reprezentacji

do tego jest dział aktualnosci.


spokojnie Marco.... poprawimy sie z elenem :wink:

ja jestem spokojny tylko ja ten dział traktuję tak ze jest to dział o KIBICACH dla KIBICÓW a nie z informacjami dla kibiców o jakis meczach czy wydarzeniach sportowych, zresztą w tytuł podforum brzmi"
forum dyskusji o sprawach pozaboiskowych


jesli ja zle zrozumialem przeznaczenie tego podforum to nic tu po mnie :))
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
Lisu
Kadet
Posty: 1079
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lisu » 18 lipca 2006, 09:12

Bardzo proszę o nie rozmywanie. Jest już jeden temat na tym forum do prowadzenia dyskusji odnośnie przeznaczenia tego działu i tam zapraszam z tego typu sporami: Zgodnie z propozycją

Awatar użytkownika
Lisu
Kadet
Posty: 1079
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lisu » 21 lipca 2006, 14:38

Gdy wiele lat temu rozwijał się ruch kibicowski w Polsce, klimaty były, jakby to nazwali teraz kibice z Gdyni, piłkarskie. Czy był to mecz piłki, kosza, siatkówki czy żużla, prawie każdy klub miał swoją grupę szalikowców. Nie raz dochodziło do mniejszych lub większych incydentów na trybunach. Z czasem taki klimat zniknął z hal i pozostał tylko na stadionach.

Gdy zaczynałem swoją karierę kibicowską w latach 92-93 na meczach koszykarek w innych klubach pojawiali się jeszcze "kolorowi kibice" z czasem jednak taki klimat w większości klubów zanikł. Było to moim zdaniem efekt polityki jaką prowadzili działacze w wyniku której zapomniano o nazwach i barwach klubowych zastępując je co sezon innym sponsorem. Wielu kibiców miało problem z identyfikowaniem się z czymś co raz nazywa się jak chrupki, za rok jak opony a za dwa jak napój gazowany.

Jednak i ten stan rzeczy uległ zmianie. W miejsce starych kiboli pojawił się nowy rodzaj kibiców zwanych przez wielu "piknikami". Dla nich nie miało znaczenia nazwa drużyny, bez większych problemów co sezon zmieniali barwy na nowe w zależności od kolejnego sponsora którzy zażyczył sobie być umieszczonym w nazwie. Ci nowi kibice charakteryzowali się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem "mocniejszymi wrażeniami".

Jednak w ruchu "piłkarskich" kibiców również zachodził zmiany. W latach 2000-2001 nastąpił wyraźny podział na tzw. ultrasów zajmujących się oprawami i dopingiem oraz chuliganów którzy skoncentrowani byli bardziej na walce z podobnymi grupami z innych klubów. W tym czasie grupy ultras wyrastały jak grzyby po deszczu. Na polskich trybunach zaczęły się pojawiać coraz to bardziej efektowne oprawy. Kiedyś do oprawy zaliczano odpalenie kilku rac wzdłuż sektora a ułożenie z kartonów czy balonów barw klubowych było wielkim wydarzeniem, teraz nasze oprawy stoją na najwyższym europejskim poziomie a wielu kibiców z innych krajów wzoruje się na naszej scenie kibicowskiej.

Te zmiany miał, moim zdaniem, również swoje odbicie w świecie tzw. pikników. Ludzie którzy w większości odrzucali wszelkie przejawy przemocy na meczach zamiast durnie nawalać w bębenek i wykrzykiwać nazwy kolejnych sponsorów również zapragnęli tworzyć kolorowe spektakle na trybunach swoich hal. Wystarczy popatrzeć na fotki z meczy siatkówki czy koszykówki (męskiej) aby zobaczyć wielkie flagi rozciągane na całe sektory czy choreografie z balonów, kartonów lub pasów materiału. Widać kolorowe młyn w których mimo że nie raz zasiadają ludzie o bardzo zróżnicowanym wieku, głośno i fanatycznie dopingują swoja drużynę.

Pytanie czy moda na taki styl kibicowania jest w stanie rozwinąć się na meczach koszykarek? Ja liczę, że tak właśnie będzie. Mam nadzieję, że szare trybuny nabiorą koloru dzięki aktywnie dopingującym i bawiącym się wspólnie na meczach kibicom. Super byłoby gdyby większość drużyn miała kilkunastoosobowy młyn, klub kibica czy jak to kto woli nazywać. Nic nie poprawia atmosfery tak jak żywiołowo dopingujący kibice którzy nie zachowują się jakby byli w teatrze czy na pogrzebie.

Mam cichą nadzieję że właśnie ten dział spełni rolę impulsu dla niektórych do większego zaangażowania się w kibicowanie swoim drużynom. Być może fotki i opisy umieszczane w trakcie sezonu będą inspiracja dla innych i swoistym przykładem na to aby zorganizować się w grupę ludzi i zacząć aktywnie dopingować swoje koszykarki. Wspaniała atmosfera na trybunach, zachęca większą liczbę ludzi do przychodzenia na mecz i do wspólnej zabawy a to przyciąga media i co najważniejsze sponsorów.

Awatar użytkownika
majoneez
Kadet
Posty: 1357
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 06:58
Lokalizacja: znakomita

Postautor: majoneez » 24 września 2006, 16:53

Obrazek
Jedna z najważniejszych grup ultras kosza "prawie" kobiecego - tatusie, mamusie, dziadki, wujkowie i inni sąsiedzi kadetek ŁKS :D :wink:

Awatar użytkownika
Lisu
Kadet
Posty: 1079
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lisu » 30 października 2006, 11:36

Pozwoliłem sobie na przeniesienie wypowiedzi do tego tematu.


Łukasz-fan pisze:nie mamy zgód mamy zgodę tylko z Unią Swarzędz! ale akurat z Unii nikt nie był. Kibice PSŻ to takze kibice AZS podobnie jak kibice AZS są kibicami PSŻ, to dwa poznańskie kluby i po prostu na mecze naszych druzyn jeździmy w barwach obu klubów. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłem :D więc powtarzam kibiców AZS w Polkowicach 55. Myślę, że byłonawet więcej ale taką liczbę mogę oficjalnie potwierdzić, a nie chce rzucać jakieś orientacyjnej sumy.

Pozdrawiam


simon pisze:sezony koszykarski i żużlowy uzupełniają doskonale - nie nakładają się praktycznie wcale...

A swoją drogą to powiem, że obserwując scenę kibicowską w kobiecej koszykówce muszę przyznać, że poznański AZS zdecydowanie lideruje w/g mnie w aspekcie rozwoju - miło patrzeć...

Znane są kibicowskie standardy - Wisła, ŁKS, Brzeg itp. - to jeden, Lotos(opodobni) - to drugi, trzeci to kompletni piknik, czwarty to początkowy bum (cyrk do miasteczka przyjechał) a później marazm, stagnacja, nuda. Kibice AZS dość umiejętnie natomiast w mojej ocenie czerpią z każdego "stylu" to co w nim dobrego - zobaczymy co jeszcze pokażą w tym sezonie (Łódź, Kraków itp?) zapraszamy i ja osobiście gratuluję. Zaczynaliście od sztucznego tworu, którego nikt nie lubił (wiadomy wałek) a tera... - brawko.



Ja również jestem pod wrażeniem rozwoju kibiców AZSu Poznań. W ostatnich latach chyba żadna inna ekipa nie zaliczyła takiego progresu.

A co do podziału podanego przez Simona to bardzo dobrze oddaje Ona klimat panujący w Polsce.

Awatar użytkownika
Łukasz-fan
Młodzik
Posty: 647
Rejestracja: 11 lutego 2005, 15:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz-fan » 30 października 2006, 16:36

dzięki za mile słowa staramy się 8) to nasz dopiero 4 sezon a w sumie 3 bo ten Stary Browar to wiadomo :shock: ale będzie lepiej, może w końcu niektórzy nas uszanują i przestaną wyzywać od:
złodziei zawodniczek, sponsorów, pieniedzy, klapeczkowców itp. My nikomu nie chcemy zrobić krzywdy :D

NASZ AZS alealeale :)

Mamy swój styl i własną rzeczywistość
Tacy po prostu są kibice AZS Poznań...
INEA AZS POZNAŃ => www.azs.poznan.pl

Awatar użytkownika
Mytek
Junior
Posty: 2580
Rejestracja: 24 października 2004, 15:42
Lokalizacja: Poznań!
Kontaktowanie:

Postautor: Mytek » 30 października 2006, 16:41

simon pisze:sezony koszykarski i żużlowy uzupełniają doskonale - nie nakładają się praktycznie wcale...

A swoją drogą to powiem, że obserwując scenę kibicowską w kobiecej koszykówce muszę przyznać, że poznański AZS zdecydowanie lideruje w/g mnie w aspekcie rozwoju - miło patrzeć...

Znane są kibicowskie standardy - Wisła, ŁKS, Brzeg itp. - to jeden, Lotos(opodobni) - to drugi, trzeci to kompletni piknik, czwarty to początkowy bum (cyrk do miasteczka przyjechał) a później marazm, stagnacja, nuda. Kibice AZS dość umiejętnie natomiast w mojej ocenie czerpią z każdego "stylu" to co w nim dobrego - zobaczymy co jeszcze pokażą w tym sezonie (Łódź, Kraków itp?) zapraszamy i ja osobiście gratuluję. Zaczynaliście od sztucznego tworu, którego nikt nie lubił (wiadomy wałek) a tera... - brawko.


Lisu pisze:Ja również jestem pod wrażeniem rozwoju kibiców AZSu Poznań. W ostatnich latach chyba żadna inna ekipa nie zaliczyła takiego progresu.

A co do podziału podanego przez Simona to bardzo dobrze oddaje Ona klimat panujący w Polsce.


bardzo miło mi czytać takie wypowiedzi - szczgólnie z ust(a raczej klawiatury :wink: ) przedstawicieli kibiców ŁKSu - klubu o bardzo duzych tradycjach kibicowskich.

brawa dla Łukasza za organizację - i pomysły :wink:
reloaded :]

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: MARAS » 30 października 2006, 17:11

Oczywiście na tym nie można poprzestać! Tylko działać dalej
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!

Awatar użytkownika
Lisu
Kadet
Posty: 1079
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lisu » 30 października 2006, 18:27

Aktualnie najlepiej chyba zorganizowani kibice w PLKK to (kolejność przypadkowa):

Wisła Kraków - wiadomo, klub z bardzo dobrze rozwiniętym i zorganizowanym ruchem kibicowskim.

AZS Poznań - mimo niezbyt licznej "ekipy" bardzo aktywni jak na warunki PLKK głównie chyba dzięki ich wiekowi (chce im się jeszcze).

ŁKS Łódź - podobnie jak Wisła.

Odra Brzeg - trudno mi się wypowiadać w temacie ich liczebności, zaliczają się co ścisłej czołówki PLKK połącznie doświadczenia (tradycje kibicowskie Stali) i młodości (Pretorianie). Dodatkowym atutem jest to że większość z nich to na codzień (podobno) FC Śląska.

Włókniarz Pabianice - ekipa z tradycjami. Aktywni od lat. Aktualnie nastepuje zmiana pokoleń, byc może coś się ruszy bardziej u nich.

FANATYK89
Żak
Posty: 377
Rejestracja: 21 października 2006, 09:31
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: FANATYK89 » 30 października 2006, 20:08

Fakt na Włókniarzu nowa, młoda wiara. Rozwiniemy się mam nadzieje, z roku na rok bedziemy starsi i mam nadzieje, ze edziemy aktywni jak nasi poprzednicy "starej wiary" Z opowiesci Szymona wiem, że Włókniarz miał wspaniałych kibiców i my młodzi nie mozemy tego zniszczyć. Fakt faktem, że lata 80te to Włóknairz mocny w piłce kopanej, a wiadomo, że jak klub ma doba piłke to łatwiej o kibiców. Wisła Kraków i ŁKS to dwa silne kibicowsko obozy w koszykówce głównie dzieki piłce noznej i wielkim tradycjom.

A co do wykrzykiwania nazw sponsorów i zmieniania barw, w Pabianicach nikt nie krzyczy Polfa:D Nauczyli nas, że to Włókniarz i tak będziemy spiewali zawsze 8)

zawodniczka
Żak
Posty: 323
Rejestracja: 26 lutego 2006, 15:27
Lokalizacja: Z Nowej Wsi:P

Postautor: zawodniczka » 30 października 2006, 22:15

Heh no Szymon powinnienes byc dumnny z tej wypowiedzi.
Fakt narazie kibicow jest malo ale widac ze sa chceci i ze sie staraja.
Noi trzeba podziekowac tez Szymonowi ze przez tyle lat prowadzi ekstra doping :)

Awatar użytkownika
Szymon
Oldboy
Posty: 6023
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 09:11
Lokalizacja: PABIANICE, POLSKA
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon » 30 października 2006, 22:52

FANATYK89 pisze:
A co do wykrzykiwania nazw sponsorów i zmieniania barw, w Pabianicach nikt nie krzyczy Polfa :D Nauczyli nas, że to Włókniarz i tak będziemy spiewali zawsze 8)



Hmm.... czytając taką deklaracje, to chyba w końcu mogę odejść na zasłużaoną "emeryturę" :? :?:


No i w kwestii formalnej, musze pochwalić "młodych" (nie wszystkich oczywiście, ale tych ..... że tak powiem najbardziej się liczących) :!: W porównaniu z zeszłym sezonem zrobili duży postep jeśli chodzi o doping. Znają teksty piosenek, nie szczędzą gardeł, wykazują zaangażowanie. Oby tak dalej :!:
BYŁ, BĘDZIE I JEST ZAWSZE WŁÓKNIARZ MRKS


Obrazek

Awatar użytkownika
Lisu
Kadet
Posty: 1079
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lisu » 30 października 2006, 23:06

Po cichu liczę że właśnie ten dział z motywuje nie których młodych fanów do zaangażowania się w doping, gdy zobaczą że w innych miastach coś się dzieje to nie będą chcieli być gorsi.


Wróć do „Kibice”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości