UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

podforum organizacyjno - porządkowe
Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: simon » 27 września 2010, 08:31

Opis problemu:

Użytkownik SportoweTempo.pl otrzymał odemnie ostrzeżenie (wiecie że robię to rzadko, mój pech chciał że akurat zwróciłem uwagę na tego "forumowicza"). Post ów zawierał jedno zdanie tekstu - chyba początek czy tytuł artykułu - oraz link do innego, jak sądzę tytułowego portalu. W sposób oczywisty takie działanie nie mieści się w standardach kkforum.
............................................................................................................................................................................................................................
Reakcja:

treść maila:

Witamy,

przyjmujemy Państwa uwagę do wiadomości, mając nadzieję, że podobne posty zamieszczane przez inne serwisy internetowe będą traktowane w takim sam sposób. Czytając regulamin serwisu trudno nam jednak zarzucić niestosowanie się do niego, gdyż przekazujemy tematycznie zgodną wiadomość, która wcześniej nie została umieszczona na forum.

Czy zatem możliwe jest "linkowanie" w jakiejkolwiek formie? Przykładowo: publikacja połowy artykułu i odesłanie do drugiej części? Prosimy o odpowiedź, aby w przyszłości nie pojawiały się podobne nieporozumienia.

Pozdrawiamy,
Redakcja SportoweTempo.pl

.............................................................................................................................................................................................................................

Moja odpowiedź:

Kkforum jest pierwszym w Polsce portalem internetowym, forum dyskusyjnym założonym dla kibiców koszykówki kobiet przez ich samych. Pierwsze kkforum powstało wtedy, kiedy absolutnie nieznana była jakakolwiek inna platforma porozumienia i wymiany poglądów, zawierania znajomości a także wymiany informacji - między fanami tej, chyba troszkę "niszowej" w Polsce, dyscypliny sportu. Kibice sami zbudowali to forum, korzystają z niego, płacą za nie od lat i stanowią o zasadach na nim panujących.

Kkforum było miejscem gdzie kiedyś można było śledzić relacje z meczów, powstające dzięki zapaleńcom, oczywiście za własne pieniądze dzwoniącym z hal całej Polski do wcześniej umówionych osób przed komputerami. Nie było czegoś takiego jak LIVE na PLKK, nawet strony internetowe klubów były wielką rzadkością. Tutaj pojawiały się obszerne i często pisane dość profesjonalnie, relacje z meczów - jakże inne od tych w gazetach powstających niejednokrotnie na podstawie dwuminutowej rozmowy telefonicznej "dziennikarza" z kierownikiem zespołu albo masażystą...

Podobnie rzecz się ma z regulaminem, wszelkimi zasadami i zarządzaniem forum. Stanowią to osoby wyłonione z samych forumowiczów a sam jakikolwiek "regulamin" jako pisany, a nie ogólnie znany "na wyczucie", choć nieistniejący dokument - powstał stosunkowo niedawno, tytułem wspólnej, zespołowej pracy wielu osób, samych forumowiczów, być może znalazły się w nim rzeczy niepotrzebne, być może zabrakło wielu istotnych.

Właśnie tak rzecz się ma z poruszaną przez Państwa kwestią - jest dziełem przypadku, że akurat ten post otrzymał ostrzeżenie a inne pozostały niezauważone. Może sprawiła to jedynie jedna linijka tekstu i odnośnik, może sama nazwa nowego "forumowicza" sugerująca traktowanie forum dyskusyjnego kibiców jako doskonałego miejsca promowania własnego produktu.

Biorąc pod uwagę jak najrzetelniej opisywaną przez Państwa (bo chyba właśnie tak wypada tytułować takiego forumowicza) sytuacje – natychmiast zwrócę się do wszystkich moderatorów oraz pozostałych administratorów o zachowanie szczególnej uwagi na w/w problem.

Gwoli ścisłości - na forum istnieje dział „linkownia” gdzie można zareklamować własną stronę. Można oczywiście robić to także na wszelkich podforach, nie bądźmy drobiazgowi – ale proszę robić to z większym wyczuciem, bądź nie robić wcale.

Jeśli zaś chodzi o konkretną odpowiedź na postawione pytanie, to aby być w 100% przekonanym o dobrych intencjach "forumowicza" chcącego brać udział w dyskusji pomiędzy kibicami - proszę po prostu o zamieszczanie całego tekstu oraz wyłącznie źródła jego pochodzenia, pozbawionego odnośników – o ile oczywiście w ogóle na tym forum chodzi o przeklejanie tekstów dziennikarskich – bo nie chodzi. W każdym innym przypadku forumowicz naraża się na indywidualną ocenę i interpretację postu przez administrację forum.

..................................................................................................................................................................................................................................

Wnioski:

Bardzo proszę wszystkich o szczególne zwrócenie uwagi na wszelkie odnośniki (nie znaczy to oczywiście że wszelkie są złe) ale zwróćmy uwagę na jawne reklamowanie, oczywiste przekierowania.

Zasady są takie, jak ktoś wkleja cały tekt i kopiuje linka, jest OK. Jak wkleja interesującą część tekstu i kopiuje linka - jest OK. Jak z jakiś powodów nie da się przekleić tekstu np. zdjęcia, filmiki czy jakieś inne - jest OK.
Wstawia tytuł + link = ostrzeżenie. trzy zdania z artykułu + link = ostrzeżenie itd. itp.

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: simon » 27 września 2010, 08:41

dodałem odpowiedni punkt regulaminu:



14a) Użytkownik przeklejający tekst jest zobowiązany do przeklejenia go w całości bądź w części merytorycznie związanej z tematem. Jako źródło skopiować wtedy może bezpośredni link do w/w materiału. Nie wolno zamieszczać linków do tekstów niepełnych. Nie wolno zamieszczać tekstów niepełnych zamieszczając jakiekolwiek inne zaproszene do przeczytanie w/w tekstu gdzie indziej. Wa każdej sytuacji zamieszczenia tekstu niepełnego użytkownik naraża się na indywidualną ocenę i interpretację zgodności swojego postu z regulaminem i zasadami kkforum, przez jakiegokolwiek moderatora lub administratora.

14b) Dopuszcza się zamieszczanie linków w sytuacjach specyficznych, wynikających np. z braku innej możliwości (np. materiały video, audio), także w innych szczególnych przypadkach - zawsze jednak zachowana musi być zgodność linkowania ze specyfiką wątku i podlega dodatkowej ocenie administracji forum.

Awatar użytkownika
betti
Senior
Posty: 3625
Rejestracja: 02 lutego 2005, 17:01
Lokalizacja: Świnoujście

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: betti » 27 września 2010, 11:56

simon pisze:Gwoli ścisłości - na forum istnieje dział „linkownia” gdzie można zareklamować własną stronę.


Niestety, od momentu migracji do nowszej wersji forum linkownia nie istnieje. Miała zostac dołączona jak tylko wszyscy się oswoją z nową wersją. Ale albo Viallos zapomniał, albo się nie da...
Miałam po jakimś czasie przypomnieć o bazie linków, ale taka zarobiona jestem;) że zapomniałam.
Więc może skoro temat został poruszony tak jakby przy okazji, to może udało by się linkownię jakoś odzyskać:), czasami się przydawała szczególnie jak ktoś ma taką głęboką sklerozę jak na przykład ja...
Debiutantka Roku!!!

"Rozpędź się a ściana sama Cię znajdzie" - Tomasz M.

Ave Becky!!!

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: simon » 27 września 2010, 15:15

no to "błysnąłem" nie ma co... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

byłem pewien, że jest - bo jak pamiętam ostatnio (z 5 lat temu) ją oglądałem :lol:


no dobra - nic to oczywiście nie zmiania poza tym, że przy okazji możnaby sobie przypomnieć o linkowni i ją jakoś odbudować, no to przy okazji mam pomysły i pytania do przedyskutowania:

1. Viallos - chce Ci się coś zrobić w tym temacie?
2. Robimy "Linkownię" jako podforum - tak jak dawniej
a) kto to będzie ogarniał? - czy jak dawniej podejmujesz się betti?
b) jako dodatkowy "bonus" proponowałbym danie możliwości zakładania wątków przez forumowiczów (1 wątek na jeden "produkt") w celu jak najbardziej aktywnego promowania sobie danej strony - do bólu, ile kto chce i jak chce - ale tylko tutaj a nie w aktualnościach itd.
3. mamy Linkownie... nie powiem gdzie i zapominamy o zbędnym temacie

...........................................................
moje zdanie:
1. szkoda czasu
2. tak
2a) betti
2b) tak właśnie bym zrobił
3. nie uważam, że jest to temat zbędny


...........................................................

Ps. Nie zapomnijcie o głównym temacie tego wątku

rzymi
Oldboy
Posty: 5103
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 18:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: rzymi » 28 września 2010, 13:05

Chciałem od razu przyznać ostrzeżenie użytkownikowi LAT ale najpierw wolę spytać.

viewtopic.php?f=2&t=6543&p=234224#p234224
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: simon » 28 września 2010, 16:24

Jesteś "nowy" to nie wiesz - decyzja ZAWSZE należy wyłącznie do Ciebie i Twojego sumienia, jest ostateczna i nie podważalne, jaka by nie była to ją popieram - tak w twoim jak i w przypadki wszystkich moderatorów.

Wyjątkowo, czasem możemy sobie WYŁĄCZNIE TUTAJ podyskutować o różnych decyzjach moderatorów - ale tylko w aspekcie "na przyszłość" jakieś wskazówki, sugestie - nigdy nie będzie nikt podważał tego, co już zrobisz.

Nigdy nie pytaj czy dać komuś + czy nie - znaczy zapytaj na spokojnie, ale wyłącznie sam siebie.

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: Viallos » 04 października 2010, 16:45

Odnośnie linkowni to chyba trochę szkoda czasu i zachodu. Przy migracji znowu będzie problem.
Jeżeli jest konieczna to proponuje podforum jak kiedyś.

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: simon » 05 października 2010, 07:23

no to z uwagi na entuzjastyczną odpowiedź twierdzącą betti... :mrgreen: masz forum LINKOWNIA we władaniu

wymyśl sobie regulamin - z mojej strony sugerowałbym ten pomysł z promocyjnymi wątkami jak chce się ktoś pobawić

napisz czy chcesz zmienić na jakąś ładniejszą roboczą nazwę LINKOWNIA i czy chcesz zmienić opis - bo nie jestem pewien czy sama możesz

i ogólnie... prawda - powodzenia

Ps. acha - może masz gdzieś zapisaną starą linkownię - tak na początek

Awatar użytkownika
betti
Senior
Posty: 3625
Rejestracja: 02 lutego 2005, 17:01
Lokalizacja: Świnoujście

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: betti » 05 października 2010, 18:44

Moja odpowiedź była entuzjastyczna:P ponieważ domyślałam się że znowu trzeba będzie stworzyć coś z niczego, a było się nie odzywać;)
A więc tak:
1. Nazwa może być
2. Regulamin - o, Boże coś tam spróbuję wymyślić albo i nie. Oczywiście jakieś tam czyjeś pomysły mile widziane:)
3. Starej linkowni nigdzie nie mam zapisanej, poszła w las:( (no chyba że Viallos gdzieś ma zakopaną)
4. No i najradośniejsze jest to że że ja nic nie mogę tym podforum zrobić "Nie masz wymaganych uprawnień, aby czytać posty na tym forum" że o zmianie czegokolwiek nie wspomnę...

Generalnie chyba mogę się tym zająć, jak tylko będę miała dostęp do tej części forum:)
Debiutantka Roku!!!

"Rozpędź się a ściana sama Cię znajdzie" - Tomasz M.

Ave Becky!!!

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: simon » 06 października 2010, 15:14

acha - czyli w całym blasku swego profesjonalnego ogarnięcia w temacie, zrobiłem z Ciebie moderatora bez uprawnień do czytania, - sprytny zabieg...

no dobra... zaraz coś pogmyram, uważajcie żeby nie wybuchło.

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: simon » 06 października 2010, 15:24

chyba spoko - generalnie klonując "betti" sprawdziłem że jest już ok, ale jakby był jeszcze jakiś problem z nowym podforum to piszcie

no to miłej pracy

Awatar użytkownika
betti
Senior
Posty: 3625
Rejestracja: 02 lutego 2005, 17:01
Lokalizacja: Świnoujście

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: betti » 06 października 2010, 18:38

Teraz już jest ok:)
Na dniach spróbuję zacząć tworzyć linkownię od nowa
Debiutantka Roku!!!

"Rozpędź się a ściana sama Cię znajdzie" - Tomasz M.

Ave Becky!!!

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: UWAGA - ważna sprawa do wszystkich

Postautor: Viallos » 11 października 2010, 21:30

Ja niestety również nie mam nic w archiwum. Pozostaje to robić od nowa.


Wróć do „Wsparcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości