Migracja do najnowszej wersji forum

podforum organizacyjno - porządkowe
Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Kuba » 08 czerwca 2009, 23:07

a co np. z Olimpią Poznań? 3 lata miną niebawem od ostatniego, "nieogłoszeniowego" postu...

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Viallos » 08 czerwca 2009, 23:12

Myślę że Olimpia też chyba do worka z innymi klubami. Co o tym sądzą inni?

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: ann » 09 czerwca 2009, 08:44

raczej tak, na Olimpii dzieje się chyba mniej niż działo się na Wiśle. ale myślę, że decydujące zdanie Seby:)

i czy do Innych klubów można dać jako moderatora kogoś kto częściej bywa na forum?;) albo powiedzmy, tak jak jest na podforum Torunia "Moderatorów"?
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: simon » 09 czerwca 2009, 14:23

Nie mam nic przeciwko zlikwidowaniu podforum ŁKS - ja tam prowadzę tylko jeden wątek "przyokazyjny" i to mi wystarczy...

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: simon » 09 czerwca 2009, 14:31

Dodałem tych "moderatorów" tak jak proponuje ann - chyba dobry pomysł, zwłaszcza przy likwidacji wielu podfor i przez to rozszerzenie "innych klubów"

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Greebo » 09 czerwca 2009, 15:02

Jak kliknąłem link do statsow podany przez kogoś na forum to strona otworzyła mi się na stronie KKForum a nie w oddzielnej karcie. Denerwujace ;-)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Viallos » 09 czerwca 2009, 23:13

ŁKS i Olimpia poleciały do innych klubów.

Wystarczy przytrzymać Ctrl żeby otworzyć link w nowej karcie (tak przynajmniej u mnie na Mozilli)

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Viallos » 09 czerwca 2009, 23:31

Tak sobie sprawdziłem start poprzedniego forum i było to 06 cze 2004 - czyli całkiem przypadkowo w sobotę po dokładnie 5 latach pożegnaliśmy starą wersję która całkiem dobrze nam służyła. Oby ta wersja wytrzymała kolejne 5 albo i więcej ;-)

Mamy prawie 200 tysięcy postów ze średnią ponad 100 postów dziennie. Tak trzymać.

Awatar użytkownika
Szymon
Oldboy
Posty: 6023
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 09:11
Lokalizacja: PABIANICE, POLSKA
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Szymon » 11 czerwca 2009, 00:33

Witam "Grupę Trzymającą Władzę" :lol: :wink:

Nie było mnie kilka dni i prosze, zastało mnie zupełnie nowe Forum!
Takie szybkie pytanie do Viallosa. Jak się wchodzi w "panel moderacji" (czy jakoś tak :wink: ) jest tam opcja banowania. Czy np. ja jako moderator mogę w tej wersji nakładać bany czy w dalszym ciągu tej przywilej należy do Adminów???


A teraz kolejna kwestia, wydaje mi isę że ważna dość.
W temacie o tym tytule w aktualnościach, bodajże Endrju, zapytał czy będzie jakiś regulamin Forum. Wydaje mi się że skoro zaczynamy niejako od nowa to warto by było wspólnymi siłami spłodzić jakiś regulamin, by później nie było jakiś tam głupawych wymówek.
Co o tym sądzicie???


Pozdrawiam
BYŁ, BĘDZIE I JEST ZAWSZE WŁÓKNIARZ MRKS


Obrazek

Awatar użytkownika
simon
Oldboy
Posty: 5437
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 07:05
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: simon » 11 czerwca 2009, 07:47

To ja mam od razu propozycję jednego (ostatniego) punktu w regulaminie:

100) W sprawach, oraz rozstrzyganiu problemów nie ujętych odrębnym zapisem w regulaminie wiążące i ostateczne decyzję podejmują moderatorzy oraz administratorzy forum.

czy jakoś tak...


Ps. Jeśli ktoś chce się przyłączyć do powstawania takiego regulaminu, to proszę o zawsze kopiowanie jego treści z poprzedniego wątku i dodawanie swojego (swoich) punktów np. na czerwono - kolejny znów kopiuje itd.



Ps2. Założyłem nowy, specjalny wątek a tutaj nie kontynuujemy tego tematu

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Viallos » 11 czerwca 2009, 21:45

Szymon już o tym było. W każdym poście na dole z prawej strony masz 4 małe ikonki. Jedna z nich to ostrzeż użytkownika.

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Viallos » 21 czerwca 2009, 00:22

Ten temat dobiega końca i zaraz go odkleję, ale chciałbym aby jeszcze jedną rzecz wszyscy odnotowali.

Kod: Zaznacz cały

Zabawiłem się trochę z domeną i zamiast przekierowania na kosz.webd.pl, forum będzie dostępne pod adresem www.kkforum.pl i w taki też sposób będzie się prezentowało w przeglądarce. To pomoże w przyszłości w razie przenosin na inny hosting albo instalację forum do nowego katalogu na serwerze etc. - zawsze jeden i ten sam stały adres.
Poprzednia wersja forum była zainstalowana w innym katalogu niż dotychczasowa i to mogło spowodować że część ludzi którzy zapisali dawny adres w przeglądarce po przenosinach kierowana została do strony informacyjnej a nie bezpośrednio na forum. Autologowanie na starym adresie nie będzie działać tak więc polecam wszystkim na nowo zalogować się poprzez stronę www.kkforum.pl i wtedy ciasteczka zostaną nadpisane prawidłowo.

Dzisiaj też ostatecznie usunąłem z serwera starą wersję forum razem z bazą danych, tak więc nie ma możliwości powrotu. Uważam że przez ten krótki okres nowa wersja spełnia pokładane w niej nadzieje i nie będziemy już tęsknić do starego forum.


Zmiana ta doda forum trochę blasku i na stałe zwiąże nas użytkowników z nazwą kkforum. Myślę również że wygląda to bardziej profesjonalnie.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: ann » 18 października 2009, 12:31

mam pytanko: czy wszystkim tak masakrycznie wolno chodzi forum i czy ewentualnie jest szansa, żeby coś z tym zrobić?
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Kuba » 18 października 2009, 14:49

ann pisze:mam pytanko: czy wszystkim tak masakrycznie wolno chodzi forum i czy ewentualnie jest szansa, żeby coś z tym zrobić?


z tego co udało mi się ustalić m.in. z Elenem - dzieje się tak chyba wszędzie... mnie już powoli trafia szlag, ale mam nadzieje, że ta "awaria" minie....

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Viallos » 18 października 2009, 20:29

Baza danych zoptymalizowana i wciąż to samo. Hosting przenosi się na nowe serwery i myślę że to może by tym spowodowane. Wysłałem już incident ticket do działu technicznego z prośbą o rozwiązanie problemu.
Mam nadzieję że szybko pomogą.


Wróć do „Wsparcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości