Migracja do najnowszej wersji forum

podforum organizacyjno - porządkowe
Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Viallos » 09 stycznia 2009, 23:11

Witam grono decydentów.

Ponieważ już od dość dłuższego czasu wersja forum (phpbb2) nie była aktualizowana (nie jest już rozwijana) proponuję konwersję do wersji 3 - podobno bardziej stabilna i bezpieczna.

Testowa wersja jest dostępna pod tym adresem http://www.kkforum.pl/forum/

Żeby dokładnie wszystko skopiować muszę zablokować to forum na około 2 godz - najlepiej zrobić to w nocy i wtedy wszystkie wątki, tematy, konta użytkowników zostaną skopiowane.
Ja dodam tylko że moderacja stanie się znacznie prostsza bo jest tam już wbudowany moduł ostrzeżeń o wiele bardziej rozbudowany niż ten którego używamy - automatycznie zdejmuje ostrzeżenia po zadanym czasie. Ponadto bardzo ciekwe opcje typu: system raportów, system przyjaciół i wrogów.
Ponadto możliwość dołączania plików do wiadomości, dodanie możliwości tworzenia podforów, znaczne rozszerzenie panelu administracyjnego, dodanie panelu moderacyjnego i panelu zarządzania kontem użytkownika itp.

Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Szymon
Oldboy
Posty: 6023
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 09:11
Lokalizacja: PABIANICE, POLSKA
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon » 09 stycznia 2009, 23:24

a co z logo Forum?? będzie??

aaa..... interesuje mnie też kwestia pojemności skrzynek w porównaniu do tej wersji... no i ogólnie, może po wyborach miss basket?? mam na skrzynce głosy Forumowiczów i głupio by było jakby coś zginęło itp.
BYŁ, BĘDZIE I JEST ZAWSZE WŁÓKNIARZ MRKS


Obrazek

qBK
Młodzik
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 12:07
Lokalizacja: Bg/Wro
Kontaktowanie:

Postautor: qBK » 10 stycznia 2009, 07:39

Po pobieżnym przejrzeniu stwierdzam, że nowa wersja wygląda prawie tak samo (chodzi o organizację subforów, tematów itd.), więc jeśli (a zakładam że chyba tak jest, przynajmniej być powinno) wszystkie stare funkcjonalności pozostają + dochodzą nowe i różne poprawki, to myślę że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokonać migracji.

Co do obaw Szymona, to wszystkie tematy i PW są skopiowane, logo forum to też kwestia podmiany jednego pliku.

Moim zdaniem nie ma powodów żeby być przeciw :)

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Postautor: Viallos » 10 stycznia 2009, 18:32

Dokładnie jak pisze qBK - zmiana zdjęcia to podmianka jednego pliku. Jeżeli chodzi o wszystkie tematy i posty - tak jak pisałem - będzie wszystko przeniesione a na czas przenosin muszę zablokować to forum na ok. 2 godz aby nikt nie mógł nic pisać i wtedy zostanie skopiowane.
Ponadto adres pozostanie bez zmian - zrobi się przekierowanie.

Szymon - jeżeli chodzi o wiadomości - nic prostszego - zaloguj się tam z dotychczasowym loginem i hasłem i jestem pewien że są tam wszystkie.
Ponadto głosowanie kończy się w przyszłym tygodniu - do tego czasu można się spokojnie wstrzymać z przenosinami.

Awatar użytkownika
betti
Senior
Posty: 3625
Rejestracja: 02 lutego 2005, 17:01
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: betti » 11 stycznia 2009, 22:54

Nowa wersja jak dla mnie ok, tylko mam jedno pytanie,
co robimy z bazą linków :)
Nie ma jej w tej nowej wersji.
Można by ją dołączyć do administracji tak jak to było na początku...
No chyba że jest możliwość dołożyć ją w takiej formie jak jest teraz.

Szkoda byłoby zupełnie z niej rezygnować :(
Debiutantka Roku!!!

"Rozpędź się a ściana sama Cię znajdzie" - Tomasz M.

Ave Becky!!!

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Postautor: Viallos » 12 stycznia 2009, 21:35

betti pisze:Nowa wersja jak dla mnie ok, tylko mam jedno pytanie,
co robimy z bazą linków :)
Nie ma jej w tej nowej wersji.
Można by ją dołączyć do administracji tak jak to było na początku...
No chyba że jest możliwość dołożyć ją w takiej formie jak jest teraz.

Szkoda byłoby zupełnie z niej rezygnować :(


Dołączymy w obecnej wersji. Może nie od razu ale postaram się to zrobić jak najszybciej i bezboleśnie. Skopiuje bazę danych linków żeby nie trzeba było jej przepisywać i powinno być ok.

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Postautor: Viallos » 03 maja 2009, 13:31

Migracja miała zostać zrobiona jakiś czas temu, ale ze względu na dość dużą używalność forum podczas play-off zrezygnowałem z pomysłu i poczekałem do końca sezonu. Jeszcze ze 3-4 tygodnie niech wszystkie emocje opadną i zabiorę się do roboty. Zanim to zrobię, proponuje porządki - co niektóre fora może pozamykać, wyczyścić listę użytkowników itp.

Jakieś propozycje?

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: Kuba » 06 maja 2009, 16:05

na pewno kolejne do wyautowania jest podforum Osy, niestety. życie dawno tam umarło i nie widać nadziei na poprawę. no i zastanawiam sie nad sensem podforum Wisły, ale nie chce być sądnym w jej sprawie, bo nie wiem jak to jest z Wiślakami. niby sporo Krakusów na forum, ale forum jakby martwe.

Awatar użytkownika
Marco
Junior
Posty: 2575
Rejestracja: 22 października 2004, 17:01
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Marco » 06 maja 2009, 19:17

Kuba pisze:na pewno kolejne do wyautowania jest podforum Osy, niestety. życie dawno tam umarło i nie widać nadziei na poprawę. no i zastanawiam sie nad sensem podforum Wisły, ale nie chce być sądnym w jej sprawie, bo nie wiem jak to jest z Wiślakami. niby sporo Krakusów na forum, ale forum jakby martwe.


ja już jakiś czas mówiłem, żeby zlikwidować i oddać to "miejsce" innym kibicom

do "chwalenia" mamy przecież HP :)
Obrazek
Obrazek
WislaLive.pl

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Viallos » 06 czerwca 2009, 20:52

Migracja zrobiona - mam nadzieję że ta wersja forum umili nam życie.
Wszystkie bany zdjęte i adresy ip odbanowane. Tak jak mówiliśmy zaczynamy od zera.
Proszę o potwierdzenie moderatorów że mogą dawać ostrzeżenia użytkownikom. Postaram się też przenieść bazę linków ze starego forum jak najszybciej.

Piszcie w tym temacie o swoich spostrzeżeniach, uwagach a w miarę możliwości postaram się pomóc.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Greebo » 06 czerwca 2009, 21:04

Ja nie widzę możliwości dawania ostrzeżeń (może źle patrzę) ani także nawet miejsca w profilu użytkownika z nimi.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: ann » 06 czerwca 2009, 21:28

Greebo pisze:Ja nie widzę możliwości dawania ostrzeżeń (może źle patrzę) ani także nawet miejsca w profilu użytkownika z nimi.


ja chyba tez :P
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
Viallos
Administrator
Posty: 1827
Rejestracja: 06 czerwca 2004, 23:13
Lokalizacja: Pabianice
Kontaktowanie:

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Viallos » 06 czerwca 2009, 21:33

Zobaczcie jeszcze raz - przy każdym poście po prawej stronie na dole powinniście mieć 4 małe ikonki i jedna z nich jest do dawania ostrzeżeń.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Greebo » 06 czerwca 2009, 21:39

Teraz sie pojawiła :)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Kuba
Oldboy
Posty: 5443
Rejestracja: 07 czerwca 2004, 18:42
Lokalizacja: Polkowice

Re: Migracja do najnowszej wersji forum

Postautor: Kuba » 06 czerwca 2009, 21:39

Viallos pisze:Zobaczcie jeszcze raz - przy każdym poście po prawej stronie na dole powinniście mieć 4 małe ikonki i jedna z nich jest do dawania ostrzeżeń.

u mnie jest! :)

ps - logo u góry strony chyba do poprawki, czy tylko ja mam je "zbyt wąskie" ?


Wróć do „Wsparcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości