Co słychać w Kadrze Polski?

Wszystko na temat kadr narodowych. Reprezentacje seniorek oraz młodzieżowe

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907

GorzówWlkp!
Nowy na forum
Posty: 47
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:42

Postautor: GorzówWlkp! » 04 maja 2009, 14:58

Saletra pisze:
ajaja pisze:Ja tam nie widzę w kadrze ani jednej, ani drugiej.


I tutaj się z Tobą bezsprzecznie zgadzam.

Dodatkowo ( ale posypią się teraz gromy) w życiu nie powoływałbym Żurowskiej - natomiast na pewno miast kadry młodzieżowej powołałbym Kaczmarczyk.

Tak samo dla mnie out Jeziorna, Walich - w tym wieku nie będzie już z nich rasowych europ koszykarek.
Z kolei Piekarska i Jujka się po prostu nie nadają.
Srednio tez Tomiałowicz.

Jezeli zdrowe to Międzik i Wielebna.

Plus może powołałbym Krężel - może się przełamie.


Ale ty chyba nie rozumiesz że na mistrzostwa jadą najlepsze. A nie najmłodsze. Zrozum to!

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Postautor: bart_81 » 04 maja 2009, 15:29

Saletra pisze:
ajaja pisze:Ja tam nie widzę w kadrze ani jednej, ani drugiej.


I tutaj się z Tobą bezsprzecznie zgadzam.

Dodatkowo ( ale posypią się teraz gromy) w życiu nie powoływałbym Żurowskiej - natomiast na pewno miast kadry młodzieżowej powołałbym Kaczmarczyk.

Tak samo dla mnie out Jeziorna, Walich - w tym wieku nie będzie już z nich rasowych europ koszykarek.
Z kolei Piekarska i Jujka się po prostu nie nadają.
Srednio tez Tomiałowicz.

Jezeli zdrowe to Międzik i Wielebna.

Plus może powołałbym Krężel - może się przełamie.



Saletra w kadrze musza grac zarowno zawodniczki doswiadczone jak i "mlode wilki". Jakie to szczescie że nie Ty ustalasz sklad reprezentacji 8)

flash
Młodzik
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2009, 12:57

Postautor: flash » 04 maja 2009, 15:42

bart_81 pisze:

Saletra w kadrze musza grac zarowno zawodniczki doswiadczone jak i "mlode wilki". Jakie to szczescie że nie Ty ustalasz sklad reprezentacji 8)


Jakby Saletra był coachem kadry, to powoływałby sześć zawodniczek, bo więcej się nie nadaje. 8) Byłby ulubieńcem związkowych działaczy, bo jaka to oszczędność na kosztach. :lol:

Ale nie można nie skomentować kryterium "bo może się przełamie". :? To już lepiej wcale nie argumentować niż pisać takie banały. Pod takie słowa można podpisać każdego, kto gra w basket i nie ma 40 lat (bo wtedy nie ma nadziei, że się przełamie;)....

I zgadzam się z koszykarzem - dla mnie kandydatura Jarkowskiej jest bezdyskusyjna, zwłaszcza wobec braku Wielebnej (to wielka strata). Tak samo nie mam zastrzeżeń do powołania Drzewińskiej.

A z dwójek Jeziorna/Tomiałowicz mam nadzieję, że Koziorowicz postawi na Justynę. Obrońcy tej klasy na 1-2 w kadrze nie ma.
bball

st
Żak
Posty: 204
Rejestracja: 04 maja 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: st » 04 maja 2009, 16:31

[quote="koszykarz"]Nie to że teraz występuję w obronie Joanny Walich - ale dziewczyna od 3,4 lat robi kawał dobrej roboty , zawsze równy-solidny poziom - jej kandydatura wogóle nie powinna być podważana...

inna sprawa że na ,,4'' jest sporo kandydatek przecież : Żurowska , Wielebna , Lecia. a przecież w wyjściowym składzie ,,repry'' wyjdzie tylko jedna...

jeśli Lecia zaprezentuje formę z serii finałowej to chyba nie ma ŻADNYCH wątpliwości kto zagra 8)

mania
Amator
Posty: 111
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 20:04
Lokalizacja: 3miasto

Postautor: mania » 05 maja 2009, 11:10

a ja troche od tematu odbiegne - wiadomo czy jakaś polska TV pokaże mecze ME??

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Postautor: hermes46 » 05 maja 2009, 11:24

zapewne TV Trwam :lol: :lol: :lol: :lol: nie mam dziwne wrazenie ze publiczna z komentazem Łabedzia.
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

koszykarz

Postautor: koszykarz » 05 maja 2009, 11:43

Łabędź jest OK - jest obiektywny.

Byle nie komentował Starowicz.... bo idzie zasnąć...

paulo2907
Senior
Posty: 4123
Rejestracja: 12 maja 2008, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: paulo2907 » 05 maja 2009, 16:40

Tutaj obiektywizm ma mniejsze znaczenie niż jeśli chodzi o mecze ligowe, bo przecież wszyscy jesteśmy Polakami.:) A jeśli chodzi właśnie o ligę, to daje sie wyczuć, że Łabędź okazuje większą sympatię Lotosowi niż innym klubom. No i nieraz plecie trzy po trzy. Oczywiście też można powiedzieć, że Starowicz bardziej sprzyja Wiśle, ale w końcu w przypadku krakusa jest to bardziej zrozumiałe niż kogoś pozornie "neutralnego". Zgodzę się, że też sporo nudzi. Koniec tej dygresji, bo trochę offtopowałem.:) Czy TVP Sport transmituje ME? Ktoś wie coś na ten temat?
O koszykarkach Wisły w czasie przeszłym: https://nowe-refleksje.blogspot.com/202 ... znica.html

flash
Młodzik
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2009, 12:57

Postautor: flash » 07 maja 2009, 11:10

Trzydzieści siedem dni pozostało do pierwszego meczu mistrzostw Europy koszykarek, które odbędą się w czerwcu na Łotwie.

Nasza kadra pod okiem Krzysztofa Koziorowicza i Andrzeja Nowakowskiego rozpoczyna w Cetniewie przygotowania do tej imprezy.

- Chcemy, aby ten zespół zagrał w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Czechach, do których zakwalifikuje się pięć najlepszych ekip z ME. Mamy wspaniałe, młode dziewczyny, które udowodniły, że warto na nie stawiać - mówi prezes PZKosz Roman Ludwiczuk.

W pierwszej fazie turnieju zagramy kolejno z Łotwą, Grecją i Węgrami. Trzy drużyny awansują do kolejnego etapu rozgrywek, a ostatnia wraca do domu. Nasza kadra na pewno nie jest faworytem grupy, ale ambicja zawodniczek z zeszłorocznych kwalifikacji daje nadzieję na dobry wynik. Każdy z tych zespołów jest w zasięgu naszej kadry, a najgroźniejszym przeciwnikiem wydają się być gospodynie imprezy. Łotyszki to czwarty zespół ME we Włoszech w 2007 roku. Drugi nasz rywal - Grecja - to z kolei trzynasta drużyna włoskiego czempionatu, która zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie kwalifikacyjnej, pokonując Serbię, Belgię i Bułgarię. Ostatni grupowy rywal - Węgierki, podobnie jak Polki, nie zagrały we Włoszech, a awans do imprezy wywalczyły z trzeciej lokaty w grupie C za zespołami Francji i Słowacji, ale pozostawiając w pokonanym polu Chorwację. Podczas przygotowań trenerzy będą mieli do dyspozycji 27 dni szkoleniowych, podczas których reprezentacja rozegra w sumie osiem spotkań towarzyskich, z czego 5 odbędzie się w Polsce, a trzy w czasie turnieju towarzyskiego w Turcji (21-25 maja).

- W składzie reprezentacji znalazły się koszykarki, które już wystepowały w zespole w latach ubiegłych lub takie, które były wyróżniającymi się postaciami w czasie całego sezonu ligowego. Każda dziewczyna w czasie spotkań towarzyskich otrzyma odpowiednią liczbę minut na parkiecie i wspólnie ze sztabem szkoleniowym reprezentacji wybierzemy dwunastkę zawodniczek, która pojedzie na Łotwę - mówi Krzysztof Koziorowicz.

Przez najbliższe dwa tygodnie (2-15 maja) nasza kadra będzie przebywała w CPOS w Cetniewie, gdzie na zakończenie zgrupowania rozegra trzy mecze kontrolne z Belgią (13.05, 14.05 i 15.05). Następnie po dwudniowym zgrupowaniu w Pruszkowie kadra uda się na turniej do Turcji, gdzie obok gospodyń zagramy z Hiszpanią i Białorusią. Z reprezentacją Białorusi zmierzymy się także 30 i 31 maja w Gdyni i w Bydgoszczy.(nad, www.plkk.pl)

Fakty

Kadra Polski koszykarek

* Rozgrywające: Paulina Pawlak (Lotos PKO BP Gdynia), Agata Gajda (CCC Polkowice), Weronika Idczak (INEA AZS Poznań).
* Skrzydłowe: Olivia Tomiałowicz (Lotos PKO BP Gdynia), Justyna Jeziorna (CCC Polkowice), Aleksandra Drzewińska (PKM Duda Super-Pol Leszno), Joanna Walich (INEA AZS Poznań), Agnieszka Skobel (INEA AZS Poznań), Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg), Justyna Żurowska (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp), Daria Mieloszyńska (CCC Polkowice).
* Środkowe: Magdalena Leciejewska (Lotos PKO BP Gdynia), Ewelina Kobryn (Wisła Can-Pack Kraków), Izabela Piekarska (Bnot Raanana Hasharon), Marta Jujka (Lotos PKO BP Gdynia).

http://nowosci.com.pl/look/nowosci/arti ... &IdTag=113

Od soboty reprezentacja Polski koszykarek przebywa w Cetniewie na pierwszym obozie przygotowawczym do zbliżających się nieuchronnie mistrzostw Europy (7-20 czerwca, Łotwa).

Trener Krzysztof Koziorowicz powołał 16 zawodniczek, które we w miniony wtorek i środę przeszły badania medyczne w Warszawie. Niezdolna do ćwiczeń okazała się tylko Monika Krawiec (Energa Toruń), która ma kontuzjowane kolano. Pozostała piętnastka koszykarek spędzi w cetniewskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich niemal dwa tygodnie. Nad morzem Polki rozegrają trzy mecze kontrolne z Belgią (13-15 maja). Po nich Koziorowicz ogłosi nazwiska dwunastu zawodniczek, które zabierze na mistrzostwa.
- Pierwsze zgrupowanie dla niektórych koszykarek ma charakter bardziej regeneracyjny. Dziewczyny dopiero skończyły ligowe granie, są mocno wyeksploatowane i potrzebują nieco czasu na odpoczynek fizyczny i psychiczny – powiedział nam szkoleniowiec reprezentacji.
W Cetniewie trenują trzy zawodniczki CCC Polkowice: Agata Gajda, Justyna Jeziorna i Daria Mieloszyńska. Wśród kadrowiczek jest również Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterinburg). 26-letnia skrzydłowa w świetnym stylu zakończyła ligowy sezon w Rosji. Dzięki jej trafieniu, niemal w ostatniej sekundzie meczu, UMMC wygrało 70:68 i odebrało tytuł mistrzyń kraju Spartakowi Moskwa! W kadrze nie ma za to najwyższej polskiej koszykarki (213 cm), Małgorzaty Dydek.
Przygotowania reprezentacji do mistrzostw potrwają nieco ponad miesiąc. W planach jest m. in. gra w silnie obsadzonym turnieju w Stambule, z udziałem Turcji, Hiszpanii i Białorusi. Z naszymi wschodnimi sąsiadkami reprezentacja Polski spotka się ponownie w towarzyskim dwumeczu w Gdyni (30 maja) i Bydgoszczy (31 maja).
5 czerwca Polki polecą na Łotwę, gdzie w fazie grupowej zmierzą się z gospodyniami imprezy oraz Węgierkami i Greczynkami.

Kadra w Cetniewie
Agata Gajda, Daria Mieloszyńska, Justyna Jeziorna (wszystkie CCC Polkowice), Paulina Pawlak, Magdalena Leciejewska, Olivia Tomiałowicz, Marta Jujka (wszystkie Lotos PKO BP Gdynia), Weronika Idczak, Agnieszka Skobel, Joanna Walich (wszystkie AZS Poznań), Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterinburg), Aleksandra Drzewińska (Duda Leszno), Justyna Żurowska (AZS Gorzów Wlkp.), Ewelina Kobryn (Wisła Can-Pack Kraków), Izabela Piekarska (Ceyhan Belediye)

http://wroclaw.naszemiasto.pl/sport/995739.html
bball

koszykarz

Postautor: koszykarz » 07 maja 2009, 11:49

dla mnie żelazna ,,10 '' to :

Pawlak , Gajda , Bibrzycka , Mieloszyńska , Skobel , Walich , Leciejewska , Żurowska , Kobryn i Piekarska (z tego względu że Kobryn nie ma zmienniczki)

reszta tak naprawdę nie odegra większej roli.....

Szkoda że kilka koszykarek wypadło ze względu na kontuzje : przede wszystkim Krawiec i Wielebnowska , Międzik na macierzyńskim..

Ja bym powołał Pałke lub Gulak - bo forma Piekarskiej to loteria a sama EWKA nie da rady.....

Moja pierwsza ,,5'' to póki co : Pawlak , Biba , Lecia , Ewka - bo one najlepiej się rozumieją w ,,reprze'' no i SKOBLITO na ,,2''.

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postautor: friel » 07 maja 2009, 12:02

koszykarz pisze:dla mnie żelazna ,,10 '' to :

Pawlak , Gajda , Bibrzycka , Mieloszyńska , Skobel , Walich , Leciejewska , Żurowska , Kobryn i Piekarska (z tego względu że Kobryn nie ma zmienniczki)

reszta tak naprawdę nie odegra większej roli.....

Szkoda że kilka koszykarek wypadło ze względu na kontuzje : przede wszystkim Krawiec i Wielebnowska , Międzik na macierzyńskim..

Ja bym powołał Pałke lub Gulak - bo forma Piekarskiej to loteria a sama EWKA nie da rady.....

Moja pierwsza ,,5'' to póki co : Pawlak , Biba , Lecia , Ewka - bo one
najlepiej się rozumieją w ,,reprze'' no i SKOBLITO na ,,2''.


O nie wybacz ale w Porównaniu do "Żurka" Lecia to drewno w obronie zdecydowanie wolał bym Justynę po tym co pokazała w końcówce sezonu
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4243
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: przemoe » 07 maja 2009, 14:58

friel pisze:
koszykarz pisze:dla mnie żelazna ,,10 '' to :

Pawlak , Gajda , Bibrzycka , Mieloszyńska , Skobel , Walich , Leciejewska , Żurowska , Kobryn i Piekarska (z tego względu że Kobryn nie ma zmienniczki)

reszta tak naprawdę nie odegra większej roli.....

Szkoda że kilka koszykarek wypadło ze względu na kontuzje : przede wszystkim Krawiec i Wielebnowska , Międzik na macierzyńskim..

Ja bym powołał Pałke lub Gulak - bo forma Piekarskiej to loteria a sama EWKA nie da rady.....

Moja pierwsza ,,5'' to póki co : Pawlak , Biba , Lecia , Ewka - bo one
najlepiej się rozumieją w ,,reprze'' no i SKOBLITO na ,,2''.


O nie wybacz ale w Porównaniu do "Żurka" Lecia to drewno w obronie zdecydowanie wolał bym Justynę po tym co pokazała w końcówce sezonu


Drewno w obronie powiadasz.. :shock:
Że w ataku to bym się zgodził, ale bez przesady :)
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Marcino
Żak
Posty: 245
Rejestracja: 16 listopada 2008, 22:47
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Marcino » 07 maja 2009, 18:59

koszykarz pisze:
Wydaje si że Gulak to pewniejszy gracz niż np: Piekarska - której nikt na zywo w sumie nie widzi jak gra - chyba że pofatyguje się do Izraela :lol:


A Ty jak chcesz zobaczyć w akcji Gulak, to leć sobie do Francji. Jak nie jesteś w temacie, to po co piszesz takie głupoty? Nie gra w Izraelu...

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postautor: friel » 07 maja 2009, 20:06

przemoe pisze:
friel pisze:
koszykarz pisze:dla mnie żelazna ,,10 '' to :

Pawlak , Gajda , Bibrzycka , Mieloszyńska , Skobel , Walich , Leciejewska , Żurowska , Kobryn i Piekarska (z tego względu że Kobryn nie ma zmienniczki)

reszta tak naprawdę nie odegra większej roli.....

Szkoda że kilka koszykarek wypadło ze względu na kontuzje : przede wszystkim Krawiec i Wielebnowska , Międzik na macierzyńskim..

Ja bym powołał Pałke lub Gulak - bo forma Piekarskiej to loteria a sama EWKA nie da rady.....

Moja pierwsza ,,5'' to póki co : Pawlak , Biba , Lecia , Ewka - bo one
najlepiej się rozumieją w ,,reprze'' no i SKOBLITO na ,,2''.


O nie wybacz ale w Porównaniu do "Żurka" Lecia to drewno w obronie zdecydowanie wolał bym Justynę po tym co pokazała w końcówce sezonu


Drewno w obronie powiadasz.. :shock:
Że w ataku to bym się zgodził, ale bez przesady :)

Napisałem w porównaniu :)
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

Awatar użytkownika
hellraiser
Junior
Posty: 2479
Rejestracja: 17 listopada 2004, 12:04

Postautor: hellraiser » 07 maja 2009, 20:28

nie wiem co porównywać.

Leci to zawodniczka która o głowę przewyższa pozostałe wysokie polskie zawodniczki jeśli chodzi o grę w obronie.Jest najlepsza.
A jeżeli chodzi o grę w ataku to wśród wysokich jest Kobryn i długo długo nic.
Obrazek


Wróć do „Reprezentacja Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość