Euroliga 2010/2011

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

feri
Młodzik
Posty: 659
Rejestracja: 17 listopada 2004, 03:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: feri » 26 października 2010, 09:32

bart_81 pisze:
Bourges Basket - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 84:57 (14:10, 15:9, 33:15, 22:23)
KSSSE AZS PWSZ: Żurowska 27 (3x3)


Niech Justyna zagra tak właśnie jak wtedy w Francji, pod koszem dołączy Leuchanka, jest Sam, może kilka udanych strzałów z obwodu wyjdzie Jo, a w decydujących momentach kilka odważnych akcji Kalany i ja szczerze mówiąc mam nieśmiałą nadzieję na niespodziankę i zwycięstwo na tym ciężkim terenie (Bourges wymiata we Francji)

Silną stroną Bourges są trzy wyrównane rozgrywające.


Mam nadzieję, że są dobrze przez nasz sztab rozpracowane, bo nie wątpię, że Vincent ma na rozkładzie nasze. Dwie.

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: friel » 26 października 2010, 19:04

Jedno jest pewne trzeba zagrać na pewno coś nowego bo starymi zagrywkami ich nie zaskoczymy
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

Gość-1147
Młodzik
Posty: 623
Rejestracja: 13 czerwca 2007, 17:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: Gość-1147 » 12 listopada 2010, 11:10

.
Po trzech kolejkach, mamy dosyć zaskakującą sytuację w statystykach strat.
W pierwszej ósemce jest pięć zespołów z Grupy D (2. Bourges - 18,0 _____ 4. Schio - 18,0 _____ 5. Gorzów - 18,0 _____ 7. Brno - 17,3 _____ 8. Orenburg - 17,0).
Nie potrafię sobie logicznie wyjaśnić, dlaczego aż 5 zespołów z jednej grupy jest w czubie tej statystyki.

W przechwytach Gorzów jest zdecydowanie na 1. miejscu (12,7 przechwytu/mecz). Drugie jest Taranto (11,0). Trzecia - Salamanca (10,7). Czwarty - Sopron (10,7). Piąta - Walencja (10,3).

----------------------------------------------------------
1020
.

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6661
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: BARTOLINO » 07 grudnia 2010, 18:54

W przyszłym sezonie czekają nas zmiany w Eurolidze. Nadal pozostaną 24 drużyny, ale zmieni się format podziału na grupy. Zamiast 4 grup po 6 drużyn, będą 3 grupy po 8 zespołów. Dodatkowo na koniec zamiast Final Four będzie rozgrywany Final Eight, a organizator ma być ogłaszany już na początku sezonu.
http://www.fibaeurope.com/coid_HCzwqP4q ... de_on.html
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

kristofer
Kadet
Posty: 1341
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 16:34

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: kristofer » 25 grudnia 2010, 12:49

Diana Taurasi stosowała środki dopingujące. Tak wynika z próbki A. Teraz trzeba czekać na wyniki próbki B.
Jeśli doping się potwierdzi, to jakie konsekwencje mogą być wyciągnięte w stosunku do drużyn, które reprezentowała? Czy możliwa jest dyskwalifikacja i odebranie triumfów w WNBA, Eurolidze, bądź MŚ? W końcu Taurasi była zawodniczką, która miała bardzo istotny wkład w zwycięstwa swoich zespołów.

Nie wiem jak wygląda sytuacja w tego typu przypadkach w grach zespołowych. Wiem natomiast, że w przypadku lekkiej atletyki, sztafeta z Marion Jones została zdyskwalifikowana, podobnie z męską reprezentacją 4X400m, gdy złoto przypadło po latach Polakom. Także w biegach narciarskich nasza reprezentacja została zdyskwalifikowana po wykryciu dopingu Kornelii Marek na IO w Vancouver.

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: reaktywacja » 25 grudnia 2010, 17:47

Megagwiazda na dopingu

Dwukrotna złota medalistka olimpijska, gwiazda amerykańskiej koszykówki Diana Taurasi stosowała środki dopingujące. Ani zawodniczka, ani jej klub Fenerbahce Stambuł nie chcą komentować wyników testu.

Wykryty w organizmie zawodniczki modafinil jest lekiem o działaniu stymulującym, używanym w leczeniu narkolepsji, zmniejszenia senności wywołanej pracą zmianową lub bezdechem sennym oraz jako środek pobudzający.

Prawnik koszykarki zaapelował, by poczekać na wynik próbki B. - Dopiero wtedy będzie można coś więcej powiedzieć, w tej chwili to jedynie spekulacje - zaznaczył Howard Jacobs.

Taurasi została jednak na nieokreślony czas zawieszona. - Zawodniczka jest w tej chwili kompletnie załamana. Została oskarżona, zanim cała sprawa została do końca wyjaśniona, dlatego prosi o cierpliwość. Jest przekonana o swojej niewinności - napisano na oficjalnej stronie tureckiego klubu.

Amerykanka dwukrotnie sięgała po złoto olimpijskie (2004, 2008), raz świata (2010). W 2009 i 2010 uznano ją MVP Euroligi. Od 2010 gra w Fenerbahce Stambuł. W opinii wielu ekspertów jest najlepszą koszykarką świata.

www.wp.pl za PAP

----

Masakra - geniusz parkietów okaże się ściemniaczem? Nie wierzę, że musiała się "dopalać", aby mieć power. Nigdy jej nie lubiłem, ale jestem zafascynowany jej grą. Aż chcę wierzyć, że to nieprawda...

kristofer - żaden klub ani repa nie ucierpią jeśli to prawda... tylko Diana dostanie 2 lata zawieszenia i pewnie złamie jej to karierę.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

flash
Młodzik
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2009, 12:57

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: flash » 25 grudnia 2010, 19:18

reaktywacja pisze:
Masakra - geniusz parkietów okaże się ściemniaczem? Nie wierzę, że musiała się "dopalać", aby mieć power. Nigdy jej nie lubiłem, ale jestem zafascynowany jej grą. Aż chcę wierzyć, że to nieprawda...


Zdziwię się, jeśli wykryli coś innego niż maryśkę... Jakoś nie chce mi się wierzyć, że DT mogłaby pójść w kierunku "twardego" dopingu. Po co jej by to było?
bball

kristofer
Kadet
Posty: 1341
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 16:34

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: kristofer » 25 grudnia 2010, 22:18

reaktywacja pisze:
kristofer - żaden klub ani repa nie ucierpią jeśli to prawda... tylko Diana dostanie 2 lata zawieszenia i pewnie złamie jej to karierę.



czyli jeśli teraz pół reprezentacji Polski zaczęłoby stosować doping i zdobyło powiedzmy mistrzostwo Europy albo jakiś medal na IO, to nie zabraliby nam tego medalu? Trochę dziwne te przepisy, że w innych dyscyplinach sportu jest odpowiedzialność zbiorowa, a w koszykówce widać część może się koksować, aż do wykrycia bez żadnych konsekwencji dla wyniku całej drużyny.

friel
Kadet
Posty: 1373
Rejestracja: 01 lutego 2008, 19:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: friel » 25 grudnia 2010, 22:26

Mi się wydaje że wyniki zespołu Fene z jej udziałem będą anulowane ...
Brąz ///Srebro///Srebro///Złoty-brąz!!!

KrK
Amator
Posty: 150
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, 11:33

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: KrK » 25 grudnia 2010, 22:43

Jeśli okaże się to prawdą to wszystkie wyniki będą anulowane a Fenerbahce oczywiście zostanie zdyskwalifikowane w ELW.

kristofer
Kadet
Posty: 1341
Rejestracja: 27 grudnia 2008, 16:34

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: kristofer » 26 grudnia 2010, 12:11

KrK pisze:Jeśli okaże się to prawdą to wszystkie wyniki będą anulowane a Fenerbahce oczywiście zostanie zdyskwalifikowane w ELW.


dyskwalifikacja Fenerbahce to raczej wykluczone, bardziej prawdopodobna wydaje się wersja przedstawiona przez friela, że wyniki spotkań Fenerbahce z udziałem Taurasi zostaną zweryfikowane jako walkower dla przeciwnika 20:0, co właściwie oznaczałoby odpadnięcie Fenerbahce z Euroligi, gdyż Taurasi grała w 7 z 8 dotąd rozegranych spotkaniach, Gdynia nie skorzystałaby jednak z tego prezentu, gdyż nie rozegrała jeszcze dwóch spotkań z Turczynkami, a w bezpośredniej walce przegrywa z Gospiciem, a także Madrytem.

O ile dobrze pamiętam, to walkower dla przegranego oznacza bilans w koszach 0:20 oraz 0 punktów za rozegrany mecz.
W takiej sytuacji tabela wyglądałaby następująco:
1. UMMC 16 punktów 574:441
2. Sopron 13 punktów 570:514
3. Madryt 13 punktów 447:440
4. Gospic 11 punktów 505:511
5. Gdynia 10 punktów 531:592
6. Fenerbahce 2 punkty 92:221

Niemniej trzeba poczekać na oficjalny wynik próbki B Diany Taurasi i potem decyzję FIBA-Europe

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: przemoe » 26 grudnia 2010, 17:55

Nigdy wcześniej nie kojarzę aby w przypadku złapania na dopingu zawodnika dyscypliny zespołowej typu koszykówka, piłka nożna zastosowano walkowery czy wykluczenia drużyny.

Po pierwsze, środek wykryty u Taurasi to Modafinil, lek używany w leczeniu narkolepsji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Modafinil nie wiem jak WADA się na takie coś zapatruje, ale wygląda to niemal na dowcip a nie doping.
Po drugie, ośrodek turecki, gdzie dokonano badania podobno nie jest najwyższych lotów, raz został przez WADĘ zawieszony za przecieki dotyczące badań.
Oficjalnie próbka A wykazałą obecność Modafinilu, Taurasi poprosiła o zbadanie próbki B i do tego czasu wszyscy siedzą cicho.

Tak więc nie sądzę, żeby ktokolwiek wywalił Fene z EL czy też z ligi. W walkowery też nie wierzę. W ogóle jakoś ten cały doping nie bardzo mi wygląda na prawdziwy.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
markylipek
Młodzik
Posty: 917
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 13:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: markylipek » 27 grudnia 2010, 07:19

Nawet jak próbka B wykaże, że dopingu nie było to mimo to niesmak pozostanie. Jednym stwierdzeniem można sprawić, że zamiast wspominać kiedyś o jej zwycięskich rzutach ludzie będą jej wypominać tą sytuację.

Pamiętam sprawę hokeisty Jarosław Morawieckiego, jego doping na olimpiadzie w Calgary. Wtedy stwierdzono podwyższony poziom testosteronu, komunistyczne media informowały, iż padł ofiarą prowokacji ze strony kandyjskiej Polonii, że podczas przyjęcia miano mu podać barszczyk z krokiecikiem, nafaszerowanym zabronionymi środkami. Dyskwalifikacja była 2-letnia ale najważniejsze, że zweryfikowano wynik meczu z Francją jako walkower. Ale wątpię w odebranie medali ekipie USA, ale ciekawe co z tegorocznymi rozgrywkami w Turcji i w Eurolidze.

Jeżeli Fenerbahce straci punkty to kto wie czy nie wystąpią do Taurasi z pozwem o zwrot kosztów i o stracone zyski z kolejnych etapów Euroligi w której by grali ale nie zagrają. Jakieś podstawy ku temu pewnie by były.

feri
Młodzik
Posty: 659
Rejestracja: 17 listopada 2004, 03:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: feri » 29 grudnia 2010, 03:08

Poczytałem trochę newsów na temat Taurasi i trudno mi logicznie wytłumaczyć, jak to się mogło stać. Taurasi podczas swojej 10-letniej kariery (NCAA, WNBA, olimpiada itd.) była ponad 30-krotnie poddawana kontroli antydopingowej przez USADA i WADA (a więc tą samą agencję, co teraz) i wszystko było OK. Laboratorium w Ankarze (które wykryło modafinil w próbce A) ma bardzo zła renomę i było nawet zamykane przez WADA za uchybienia. To wcale nie oczyszcza Diany, ale szkoda mi tej zawodniczki, bo czuję na odległość, że coś tu nie gra. Prędzej bym uwierzył, że jakiś np. fanatyk Galatasarai podał jej modafinil w kebabie (modafinil jest zażywany doustnie), niż to, że nagle w Turcji poczuła potrzebę używania takiego środka.. Bo modafinil to poważna sprawa. Ten środek oprócz tego co jest napisane w wikipedii, jest także środkiem maskującym używanie innych jeszcze gorszych specyfików i może być używany także dla mniejszego zła (jest dostępny na receptę w USA). Próbka B zostanie otwarta zaraz po nowym roku, ale w Turcji nie zdarzyło się jeszcze, żeby próbki A i B różniły się wynikami...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Euroliga 2010/2011

Postautor: Greebo » 05 stycznia 2011, 05:57

Fener szybko znalazło następczynie Diany ściągając (a raczej pewnie wykupując) z Sopronu Angel McCoughtry. :roll:
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości