Europejskie Puchary 2019/20

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Greebo » 13 lipca 2019, 16:32

przemoe pisze:Świat się kończy polska liga wyżej rozstawiona niż hiszpańska.


Na początku tego tematu (chyba 2 strona) zrobiłem ranking klubowy i federacyjny i nawet sie zgadza z tym co tu (tylko ja podawałem sume 3 sezonów a tu jest średnia z nich) :)
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: basket75 » 14 lipca 2019, 20:32

Greebo pisze:
przemoe pisze:Świat się kończy polska liga wyżej rozstawiona niż hiszpańska.


Na początku tego tematu (chyba 2 strona) zrobiłem ranking klubowy i federacyjny i nawet sie zgadza z tym co tu (tylko ja podawałem sume 3 sezonów a tu jest średnia z nich) :)



viewtopic.php?f=5&t=12621&start=15#p299313 :)

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Greebo » 17 lipca 2019, 12:35

W pucharze FIBA tradfycyjnie nasze drużyny w połówce wschodniej, m.in z 4 drużynami Tureckimi, 3 Rosyjskimi (dodatkowo jeszcze dojdzie zwycięzca eliminacji - Kayseri - Spartak Noginsk) a także m.in Neve David Ramla (Izrael) czy BC Prisztina (Kosovo). Jedynym plusem to ze w tej części tym razem także Brno i Ruzomberok.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: przemoe » 17 lipca 2019, 14:06

No to juz rozumiem czemu gramy z Botasem. Żadne rozstawienia tylko znowu klucz geograficzny żeby przegrany trafił do właściwej konferencji w Eurocup... czyżby i dlatego w kwalifikacjach grały 2 ekipy ze "wschodu" i 4 z "zachodu" i tu też niekoniecznie ranking zdecydował o pewnym miejscu? [Spiseg!]
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Greebo » 17 lipca 2019, 15:29

No ten podział geograficzny miałem na myśli (moze mało precyzyjnie to okresliłem) gdy pytałem sie czy gra z Botas to wiedza czy przeczucie.

Wiedziałem ze maja taki zwyczaj ale jednak podział 6 zespołów na dwie podgrupy jedna 2 zespołową a drugą 4 zespołową wydał mi sie absurdalny. A jednak..

Inna sprawa że mam wrazenie iż na grze w eurolidze średnio wam zalezy. Natomiast zgłoszenie sie do euroligi a nie pucharu fiba ma dwie korzyści. Po pierwsze macie możliwość zatrudnienia 7-ej zagranicznej zawodniczki w trakcie sezonu, a po drugie w razie porażki traficia do Pucharu FIBA ale jako zespól losowany z 1 koszyka, co wam raczej nie groziło po bezpośrednim zgłoszeniu.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: przemoe » 17 lipca 2019, 20:35

No pacz rozszyfrował nas :)
Tłumaczenie fiby naprawdę opierało się na rozstawieniu, ale teraz po tym artykule śmierdzi geografią z daleka.
Najzabawniejsze jest to, że w Eurolidze może nam się statystycznie trafić lepsza geograficznie grupa niż w Eurocup (licząc ja np podwojnie).
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: basket75 » 17 lipca 2019, 20:45

Najpierw trzeba przejść Botas. Oczywiście to tylko sport i przed pierwszym meczem każda z ekip ma po 50% szans...

W każdym bądż razie macie szansę zobaczyć w Gdyni w barwach Botas - Quanitrę Hollingsworth i jeżeli podpiszą kontrakt, to także prawdopodobnie Briah Hartley.

A oprócz Niki Baric z Jekaterynburga, Botas planuje pozyskać jeszcze dwie ciekawe i dobre Europejki.

A.R.C.H.I. ball
Młodzik
Posty: 817
Rejestracja: 29 lipca 2010, 10:45

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: A.R.C.H.I. ball » 17 lipca 2019, 20:51

basket75 pisze:W każdym bądż razie macie szansę zobaczyć w Gdyni w barwach Botas - Quanitrę Hollingsworth i jeżeli podpiszą kontrakt, to także prawdopodobnie Briah Hartley.


W każdym razie*

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: basket75 » 17 lipca 2019, 21:13

LISTA wszystkich zgłoszonych klubów do rozgrywek EUROLIGI i EUROCUP w sezonie 2019/2020 :

http://www.fiba.basketball/news/partici ... -20-season?

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: basket75 » 18 lipca 2019, 21:25

A.R.C.H.I. ball pisze:
basket75 pisze:W każdym bądż razie macie szansę zobaczyć w Gdyni w barwach Botas - Quanitrę Hollingsworth i jeżeli podpiszą kontrakt, to także prawdopodobnie Briah Hartley.


W każdym razie*


Pojawiła się taka plotka, że jest też rozważana opcja, że pierwszą rozgrywającą Botas będzie...Hind Ben Abdelkader.

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Greebo » 23 lipca 2019, 10:49

Gdynia nie miała za dużo szczęścia w losowaniu. Jak ogra Botas to wpadnie do grupy B, w składzie:

1. Dynamo Kursk
2. Fenerbahce Stambuł
3. Sopron
4. Familia Schio
5. Girona
6. Lyon
7. Botas/Arka
8. Montpellier/Olympiakos


W grupie A zagrają:

1. Jeki
2. Praga
3. Bourges
4. Orenburg
5. Ryga
6. Castors Braine
7. Cukurova
8. Venezia/Miszkolc

Zespoły z koszyków 1-3 mają (porównując parami) zbliżony potencjał, tu nie ma wielkiej różnicy na kogo się wpadnie, ale z pozostałych 4--ech każdorazowo rywal Gdyni wydaje się silniejszy niż ten w drugiej grupie.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Greebo » 23 lipca 2019, 10:54

Natomiast w pucharze FIBA całkiem sympatyczne losowanie naszych druzyn:

Grupa A

1. Gorzów
2. Botas/Arka
3. Neve David Ramla (ISR)
4. Brno

Grupa C

1. Umea (SWE)
2. Polkowice
3. Kayseri/Noginsk
4. Orman

Grupa E

1. Artego
2. Galatasaray
3. Lulea (SWE)
4. Sepsi (ROM)

Najciężej - zwłaszcza pod względem logistycznym - wydają się mieć Polkowice, ale tez i ich skład wydaje się najmocniejszy z naszych. W grupie A niewiadomą jest zespół z Izraela.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4244
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: przemoe » 23 lipca 2019, 15:46

No cóż w najgorszym wypadku wpada nieśmiertelny wyjazd na Brno :twisted: :twisted: :twisted:

Szału w tej Eurolidze nie zrobimy więc średnio to losowanie nam robi (chyba że logistycznie), w ewentualnym Eurocupie mamy fajnie.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Endrju
Senior
Posty: 3346
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 17:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Endrju » 23 lipca 2019, 16:03

Gdzies mozna znalezc juz ew. terminarz?
NIGDY NIE ZGINIE AZS !! NIGDY NIE ZGINIE !!
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."- Stanisław Lem

basket75
Młodzik
Posty: 736
Rejestracja: 27 marca 2019, 13:00

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: basket75 » 23 lipca 2019, 17:57

Greebo pisze:Natomiast w pucharze FIBA całkiem sympatyczne losowanie naszych druzyn:

Grupa A

1. Gorzów
2. Botas/Arka
3. Neve David Ramla (ISR)
4. Brno

Grupa C

1. Umea (SWE)
2. Polkowice
3. Kayseri/Noginsk
4. Orman

Grupa E

1. Artego
2. Galatasaray
3. Lulea (SWE)
4. Sepsi (ROM)

Najciężej - zwłaszcza pod względem logistycznym - wydają się mieć Polkowice, ale tez i ich skład wydaje się najmocniejszy z naszych. W grupie A niewiadomą jest zespół z Izraela.



O samym losowaniu i rywalach naszych polskich zespołów więcej napiszę za kilka godzin. Teraz tak na szybko odniosę się tylko do zespołu z Izraela. Pod tą nazwą kryje się doskonale znany od lat, jeden z nielicznych znanych bardziej w Europie klubów kk z tego kraju - Elitzur Ramla.

Do zespołu powróciła właśnie solidna Amerykanka - Tiffany MITCHELL. Z tureckiej Adany pozyskano inną Amerykankę - Brittany BOYD.

Trzecią zawodniczką z USA ale już nie rodowitą Amerykanką, a zawodniczką izraelską jest 22-letnia Yarden DANAN - która przez ostatnie lata uczyła się i grała w USA, w lidze NCAA w zespole Weber State University.

W nowym sezonie w barwach Elitzuru zobaczymy również doświadczoną reprezentantkę Węgier (posiada podwójne węgiersko-serbskie obywatelstwo) - Tijanę KRIVACEVIC.

Aktualny skład Elitzur Ramla na sezon 2019/2020:

- Brittnay Boyd
- Tiffany Mitchell
- Limor Peleg
- Tijana Krivacevic
- Yarden Danan
- Eden Rotberg
- Aleksandra Gitchenko
- Shira Ben David
- Amit Mazor

Zespół ma uzupełnić jeszcze jedna zawodniczka europejska.


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości