Europejskie Puchary 2019/20

Ligi Europejskie, Euroliga Kobiet, EuroCup Kobiet, ME oraz pozostałe rozgrywki.

Moderatorzy: ann, Ałgaja, bart_81

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: przemoe » 02 października 2019, 20:03

:twisted: :twisted: :twisted: bójta się chamy do euroligi wracamy :twisted: :twisted:

Dumny jestem, że wytrzymalismy to psychicznie. Niby tam +15 więc jakoś to dogramy. Nope. Dziś Amerykanki, zwłaszcza Peddy nie zamierzały tanio odpuścić. Na szczęście nie miały wsparcia (znowu) a po drugie sędziowie zmasakrowali wysokie gwiżdżąc chyba ze 4 ruchome zasłony, co kompletnie wyłączyło Q a tak wkurzyło Fagbenle że wyleciała z boiska za 2 dachy. W ogóle pod koniec Botas przeginał z faulami bo mecz był dawno rozstrzygnięty.

A u nas? Profesor Basia, Maszina, Bec waląca tróje prosto z samolotu i Amalia!!! Co sie z tą dziewczyną porobiło przez wakacje, wow. Pieniędzy na to, że karierę w Euro zrobimy bym raczej nie postawił (zobaczymy zwłaszcza ile wniesie Gulich) ale to może zaskoczyć, bo kto nie wchodzi z ławki wnosi niewiele mniej niż starterzy a tego dawno u nas nie było.
Jest w związku z tym szansa, że na lidze to się nie odbije i na chwilę obecną to chyba cieszy najbardziej.

Ps. Sorry Gorzowiacy, ale zrobiliśmy wam ekstra wyjazd :)
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: bart_81 » 03 października 2019, 06:22

Brawo Gdynia!:) Fajnie, że Polska będzie mieć swojego reprezentanta w tych prestiżowych rozgrywkach i to nie bez szans na niezły wynik.

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: przemoe » 17 października 2019, 20:09

Nie mamy Baśki, gramy straszny piach, nie mamy trójki i jest remis do przerwy. Takie to Schio słabe czy co?

Edit: no słabe ale nie aż tak słabe. Wystarczyło im zbierać i pykło. Mecz absolutnie do wygrania nawet w okrojonym składzie gdybyśmy mieli jakąś skuteczność albo zastawiali po prostu deskę.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: reaktywacja » 18 października 2019, 00:41

Szkoda bardzo tego meczu, można było świetnie otworzyć rozgrywki grupowe. W meczu z Familą nie byliśmy faworytem, więc tym bardziej nie można wypuszczać takich szans z rąk. No trudno, myślę, że walka o miejsca 4-6 w tej grupie jest realna, tylko trzeba wykorzystywać swoje okazje.
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: bart_81 » 18 października 2019, 06:52

Mecz w Schio z gatunku takich, gdzie to nie styl był ważny. Szkoda, że nie udało się Gdyni wyszarpać wygranej. Ustawiałaby ona już na starcie zespół z nad morza w dogodnej pozycji. Z jednej strony brak Balintovej był widoczny, ale z drugiej fatalny występ DeShields, który też pomógł Gdyniankom utrzymywać się w grze. Słaba tym razem Papova i jeszcze słabsza Kastanek, której jak wpada to jest bardzo groźna tak jak w Gorzowie, ale jak jej nie wpada to jest w zasadzie bezużyteczna. To dopiero pierwszy mecz. Oglądałem go na stronie fibowskiej i czego jak czego, ale walki Gdyniankom odmówić nie można.

Z kolei nasz mecz w Eurocupie z gatunku tych, co je trzeba po prostu wygrać. Nadal sporo niedokładności w grze i gdyby rywal był silniejszy łatwo by nie było.

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Kosz-ykarz » 23 października 2019, 17:40

grające w 6 zawodniczek ORMAN pokonalo grajace w 7 zawodniczek CCC , po dogrywce 89-85.... w Turcji chyba wciaz jest limit 4 zawodniczek zagranicznych.... 38 pkt rzucila dla Orman, Anike Ogunbowale , ktora debiutuje w Europie :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: przemoe » 23 października 2019, 21:37

Ja mam tylko jedno pytanie - czemu cała hala wie, że jak na 20s przegrywasz czterema, to się fauluje, bo to dużo czasu, a te pięć pań w żółtym nie wie? Trener mało nie wybiega na boisko drąc się faul a te nic? Co to za sabotaż? :evil:

Straszna niemoc nas dopadła w 4kw bo przez pierwsze 30 min jakoś się taktycznie trzymaliśmy. Mało strat, jako taka ofensywa bo rzut siedział Kastanek a Gulich picknrolle potrafi nawet że Slamovą.

Ale niestety bez Barbory wypada nam sporo zagrywek, bo Slamova pod kosz tak nie wjedzie. I nawet mimo 10 asyst to nie jest w jej wykonaniu jakies super rozegranie. Czy rozgrywa Kastanek czy Andżelika to tracimy rzut w ich wykonaniu. Zaryzykuję tezę, że gdybyśmy grali w pełnym składzie to mielibyśmy teraz 2-0 a nie 0-2 i patrzyli spokojnie na tabelę. Za tydzień już Baśka powinna grać, licze że zobaczymy jakiś postęp w grze.

Ps. Co ta Mavunga :shock: leniwie snuje się po boisku, rzuca jak od niechcenia i robi kosmiczne evale. Wow.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: reaktywacja » 24 października 2019, 03:16

Niestety dość frajersko przegrany mecz, który właściwie już na początku rozgrywek zamyka nam drogę do czwórki w grupie. Szkoda tym bardziej, że i w Schio, i tutaj zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Francuzki były po prostu zespołem nieco lepiej zorganizowanym, ale tylko bardzo solidnym. Nic ponadto, więc były w naszym zasięgu. Nie miały odpowiedzi na grę pod koszem Gulich, a ta po 3 faulach odpoczywa pół czwartej kwarty, kiedy nic nam nie idzie. Kiedy łapie czwarty faul schodzi już na dobre, bo trener woli stawiać na słabo dysponowane pod koszem Papovą (Papova w lidze i Eurolidze to dwie różne zawodniczki) i Greinacher. Nie bierze czasów w końcówce i wreszcie nie ma komunikacji przy ostatniej akcji - dzielnie wybroniliśmy swoje -4, chociaż mogliśmy chociaż powalczyć o piłkę, a osobiste rywalkom za szczególnie nie wpadały. Porażka obciąża więc również konto trenera, podobnie jak zawodniczek, z których każda (może poza Kastanek) mogła zrobić coś lepiej.

Strasznie szkoda, że przegraliśmy drugi raz mecz z rzędu z rywalem, który był w zasięgu i co z tego, że ze zdrową Barborą pewnie oba byśmy wygrali, skoro fakty są takie, że zaliczyliśmy dwie porażki z zespołami z drugiej połówki tabeli i teraz by marzyć o awansie trzeba pokonać któryś z czołowych zespołów w grupie bez marginesu na jakikolwiek błąd z Familą, Gironą i zespołami francuskimi. Miejsce 5-6 jest jeszcze realne, ale wyżej tylko przy bardzo sprzyjających okolicznościach. Te na razie w żadnym wypadku nam nie sprzyjają. :cry:
13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

Awatar użytkownika
bart_81
Senior
Posty: 3037
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 20:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: bart_81 » 25 października 2019, 09:01

Szkoda wczorajszej porażki w Ramli. Generalnie mecz na styku. Raz kilka pkt na naszą korzyść, innym razem na korzyść rywalek. W końcówce zrobiło się najpierw dla nas bardzo fajnie bo mieliśmy +2, ale za chwilę Boyd rzuciła chyba z 7 metrów i na nasze nieszczęście trafiła. Ostatnią akcje miała Juskaite, jednak bez powodzenia.
Absolutnie mecz do wygrania, ale znowu kilka głupich błędów i na końcu zabrakło minimalnie.

Awatar użytkownika
tadziu
Senior
Posty: 3180
Rejestracja: 29 maja 2006, 11:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: tadziu » 25 października 2019, 12:55

Oczy mi krwawiły oglądając wczorajsze poczynania AZS-u. Widać brak klasowej rozgrywającej (Sharnee wróć !!! a jak się nie da to dawać mnie Thomas od grudnia, dopłacić przepłacić bo inaczej słabo to widzę). Błędy w obronie, brak pomysłu w ataku......aż się boję meczu z Turczynkami, które bądź co bądź mają indywidualności, które mogą nam zrobić jesień średniowiecza. Mitchell to sobie postrzela.........

Hic amor, haec patria est. !POLSKA!

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Kosz-ykarz » 25 października 2019, 17:11

no jesli Dzwigalska jest lepsza i daje wiecej niz Amerykanka to chyba cos nie tak . Dziwie sie troche temu transferowi tym bardziej ze chyba w AZS budzet stabilny i mialbyc wiekszy . Prezejl na rozegraniu to chyba tez srednie rozwiazanie . tak samo duet Green-Maiga to chyba nie Papova - Lienskens . Przynajmniej na ten moment
Choc jak uwazam i podkreslam ze jesli faktycznie po nowym roku bedzie Thomas to wartosc AZS znacząco sie podniesie bo wlasnie takiej rozgrywajki potrzeba w AZS i mysle ze nie bylobty porazki chocby w takim meczu jak w Ramli

PS. dodam jednak tak samo Gdynie i Balintovą , prawdopodobnie gdyby ona grala w tych 2 meczach Euroligi to Gdynia by miala bilans 2-0 i swietny start juz na poczatku. Choc i tak Gdynianki byly blisko
To pokazuje jednak ze oba skaldy bardzo są uzaleznione od rozgrywajacych

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: przemoe » 30 października 2019, 19:13

Boże jakie to Fene jest słabe. To był dziś zespół do pokonania, z tym że zespół to dużo powiedziane. Wszystko polega na tym, czy Iagupovej się chce (dziś niestety chciało) i ktos tam coś dorzuci (dziś Zandalasini) i tyle. Williams ma strasznie dziurawe ręce jak na centra, Cruz jako rozgrywająca to raczej sredni pomysł i koniec, reszta to koszulki jakieś. I takie coś bije nas dwudziestoma... dużo bardziej podobała mi się gra Francuzek z którymi zagraliśmy o niebo lepsze zawody.

Bo dzisiejsza porażka to wina głównie indolencji strzeleckiej. Taktycznie przez trzy kwarty w ataku dawalismy radę, trochę sporo strat no ale zdarza się. Ale nie można tyle pudłować mając pozycje... ostatnia kwarta to już desperado więc wynik poleciał w kosmos.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Kosz-ykarz » 30 października 2019, 21:06

praktycznie wszystkie druzyny tureckie jak chocby Fener , Galata , Cukurova , Orman czy Botas , to sa podobnie zbudowane zespoly czyli po 4 zagraniczne oraz koszulki.....roznica tylko w Jakosci gwiazd . Ma to zwiazek z limitami w Turcji zapewne . gdzie mogą byc 4 zagraniczne max . (o ile sie nic nie zmienilo) , choc Fener ma chyba Stokes z paszportem .

No szkoda Gdynianek bo bilans mogl byc diametrealnie odwrotny a tak jest smutne 0-3

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: Greebo » 30 października 2019, 21:13

Praga - Cukurova 82 - 28 :shock: :shock: :shock:

W 1 kwarcie Turczynki zdobyly 10 pkt, potem to była granica nieosiągalna. 3 kwartę przegrały 2-22, całą drugą połową 9-41.
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: Europejskie Puchary 2019/20

Postautor: przemoe » 30 października 2019, 21:47

A tymczasem BLMA powiozło Kursk, głównie za pomocą Mavungi (prawie 20+20) i Williams. Trzeba przyznać że Amerykanki tam trafili jak nikt.
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl


Wróć do „Rozgrywki w Europie/ME”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości