Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Moderatorzy: Bury, Mytek, Nas

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Hamplik » 23 kwietnia 2010, 22:33

Hamplik troszkę zapomniałeś o drugiej zawodniczce robiącej duże postępy czyli Weronice Idczak.


Masz trochę racji. Wera miała w tym sezonie kilka przyzwoitych występów, ale były też i te, o których powinna szybko zapomnieć. Ona ma talent i możliwości, by się rozwijać. Myślę jednak, że trochę nie wykorzystuje swojego potencjału. By być czołową zawodniczką i grać w reprezentacji musi ciężko pracować.
Tak samo Mrozia-dobre występy przeplatała z tymi gorszymi. Też ma możliwości, ale jej w pewnym momencie przeszkodziła kontuzja, która chyba zaburzyła rozwój kariery.
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: MARAS » 01 maja 2010, 13:08

Oficjalne zakończenie sezonu za nami więc można po krótce podsumować sezon:

1. Był to najgorszy sezon w wykonaniu AZSu od 7 lat, nigdy nie zdarzało się abyśmy poza czołową ósemkę wypadli, ale kiedyś musiał być ten pierwszy raz, oby ostatni.
2. W czasie sezonu zespół prowadzilo dwóch trenerów, najpierw Dydek a potem Haber.
Nie ma co się oszukiwać ale to przez przegrane mecze do końca roku 2009 zaprzepaściliśmy sobie możliwość wejścia do playoffów (wspomne tu trzy porażki które miały kluczowe znaczenie: z Lesznem u siebie, z ŁKSem i Bydgoszczą na wyjeździe). Haber potem już miał tylko teoretyczne szanse na wejście do ósemy i w playoutach zespół grał już jakby bez presji i pokazał że potrafi (wszystkie mecze poza dyskusyjnym ŁKSem wygrane 8) )
3. Teraz co do transferów, nie ma co się ukrywać ale praktycznie z pierwszej piątki z sezonu 2008/2009 pozostała tylo Skobel. Oki, Siba, Kulfon odeszły do innych klubów, a Reda przez kontuzje miala caly sezon z głowy.
Myślę że udane byly transfery zagraniczne, bo zarówno Ross grała równo przez cały sezon jak i Ukoh, która miała znacznie lepszą drugą część sezonu.
Co do Polek przybyłych przed tym sezonem do AZSu: Gołumbiewska, Kędzia, Motyl, Mowlik i Szemraj.
Motyl i Szemraj totalnie się nie sprawdziły i myślę że nie ma co ich na siłę trzymać.
Gołumbiewską trudno oceniać, bo prawie cały sezon przesiedziała na ławie, lecząc kontuzje, jednak w meczach końcówki sezonu niczym szczególnym nie zaimponowała.
Pod nieobecność Redy, dużo minut gry dostała Kędzia i dobrze wywiązała się ze swojego zadania, bo pare meczy miała naprawdę dobrych. To był praktycznie jej pierwszy pełen sezon w ekstraklasie, bo w JG grał epizody wchodząc za Merideth.
No i na koniec Ela Mowlik, która na dobre wróciła do kosza na początku tego roku i już pokazała klasę w paru meczach, np. seria trójek w Gdyni, gdzie równo z Lotosem graliśmy przez długi czas. Myślę że jak najbardziej trzeba ją pozostawić w drużynie, jej pozostanie powinno być wręcz priorytetem.
4. Z koszykarek związanych z Poznaniem już od paru ładnych lat na swoim równym poziomie Wera i Mrozik. Do tego Agata i Patrycja (szkoda że przez glupią kontuzje nie zagrała drugiej części sezonu) dawaly kilka fajnych zmian w meczach. Natomiast megagwiazdą była Skobel co potwierdziła ostatnim meczem sezonu gdzie rzuciła 35 pkt. Duże brawa dla tej dziewczyny i naprawdę czas najwyższy aby sprawdziła się w silniejszym zespole, grającym w Europie, co zaowocuje pewnie później transferem zagranicznym. Przez trzy sezony gry w poznańskich klubach, myślę że oswoiła się na tyle z ekstraklasą, że czas na coś więcej.
5. Teraz kilka pozytywów. Były obawy ze po tak słabym sezonie firma INEA odejdzie. Jednak tak się na szczęśćie nie stało, gdyż firma nadal pozostanie przy AZSie o czym poiformowano na zakończeniu sezonu.
6. Nowym trenerem ma być K.Szewczyk, który z JG dwa sezony temu sobie całkiem nieźle poczynał (wygrana w Gdyni między innymi). Taże pełen optymizm
7. Niewiem co z fuzją. Pożyjemy zobaczymy.
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Hamplik » 02 maja 2010, 10:10

7. Niewiem co z fuzją. Pożyjemy zobaczymy.


Fuzji raczej nie będzie ;)
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

Awatar użytkownika
Mytek
Junior
Posty: 2580
Rejestracja: 24 października 2004, 15:42
Lokalizacja: Poznań!
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Mytek » 05 maja 2010, 11:53

Ja także pozwolę sobie kilka słów...

1. Sezon był totalną posuchą, a wiekszosci meczy po prostu nie dalo sie ogladac... Sorry, taka prawda.
2. Katarzyna Dydek była dobrą trenerką, lecz moim zdaniem miałą ten sam problem co Grzesiu Szajek - obydwoje są zbyt miękcy w stosunku do zawodniczek, które jakby nie patrzeć są w PRACY a nie na wczasach... - a niestety forma niektórych zawodniczek w ciągu całęgo sezonu byłą zdecydowanie wakacyjna...
3. Odejście Siby, Kulfona, Wojtka Walicha, Oki itd... to totalna PORAZKA ORGANIZACYJNA KLUBU, który próbował wmówić nam, że "odmładzamy skład" - wierutne kłamstwo. Osobiste animozje zadecydowały o rozstaniu z (wiadomo którymi) zawodniczkami, bo gdyby tylko się naprawdę chcialo, to te zawodniczki by nie odeszły. Jeśli chodzi o transfery, to tak jak Maras napisał: Amerykanki się nam udały w tym roku, gorzej z Polkami. Jeśli chodzi o Kędzię i Mowlik to dały radę i trzeba je zostawić na przyszły sezon. Panie Gołumbiewska, Motyl i Szemraj są wg mnie do wywalenia w trybie natychmiastowym. Nie pokazały nic.
4. Koszykarki "poznańskie". Mam wrażenie, że Wera znów miałą słabszy sezon, choć ogólnie nie zaprezentowała się źle. Powinna zdecydowanie zostać w klubie, razem z Agatą Rafałowicz. Nad przyszłością Patrycji Mazurczak poważnie bym się zastanowił na miejscu działączy - tak samo z Anną Pamułą. Pozostanie Mroziny nei podlega oczywiście żadnej dyskusji - miałą niezmiernie trudne zadanie w tym sezonie, z którego wywiązała się najlepiej jak tlyko mogła. Jeśli chodzi o Agę Skobel, to niech ucieka jak najszybciej do któregoś z czołowych klubów. Tutaj się marnuje.
5. Firma INEA: oczywiście dobrze, że nie odchodzi, aczkolwiek cały czas zastanawiam się... dobrze byłoby gdyby wprowadzili w szeregi działączy nutkę niepewności... a tak to jest trochę za łatwo, trochę zbyt ciepło...
6. Dobrze, że nowy trener jest z zewnątrz, że nie jest w żaden sposób zwiążany ze środowiskiem poznańskim - przynamniej będzie mógł łatwiej zatrząść tym kim trzeba wtedy kiedy trzeba...
7. Fuzja - do połowy czerwca pewnie niczego się nie dowiemy... Ponoc potem mają być "wybory" w MUKS nowego prezesa... może nowa miotła pozamiata inaczej i będzie bardziej chętna do rozmów? Czy dla naszych działaczy temat jest nadal aktualny?

Na koniec wypadałoby samemu uderzyć się w pierś. Jako kibice nie pokazaliśmy w tym sezonie zbyt wiele... Możemy oceniać koszykarki, działaczy itp... ale na samych siebie musimy też krytycznie spojrzeć. Wiele wymaga poprawy, trzeba moim zdaniem wcisnąć "reset" przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.
reloaded :]

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Hamplik » 10 maja 2010, 16:25

Miejmy nadzieję, że w następnym sezonie będziemy dysponować składem, któremu uda się awansować do play-off. W tym sezonie w wyniku kontuzji i słabej postawy nektorych zawodniczek mamy miejsce jakie mamy.
Co do postawy kibiców...nie mamy się czym pochwalić w tym sezonie. Można to tłumaczyć odległością do hali, ale w niektórych przypadkach juz nie. Jak był bus to niektórym się niechciało jechać, a jak go ne było to były pretensje, że go nie ma!!! Auta też nikt specjalnie nie chciał użyczać.
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Hamplik » 19 maja 2010, 09:22

NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

MARAS
Oldboy
Posty: 5592
Rejestracja: 09 czerwca 2004, 10:47
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: MARAS » 19 maja 2010, 10:03

:shock: :shock: Myślałem że coś ten sezon nauczył, ale widać brną w to samo co przed poprzednim sezonem, pierwsze co obniżka pensji zawodniczką i zdziwienie że niechcą tego zaakceptować, a te wygórowane finanse Mrozinskiej są pewnie na tym samym poziomie co w zeszłym roku, sami na siebie bicz kręcicie. I co teraz Walich niby miałaby wrócić?? Śmiech na sali i tyle :lol:
No i na końcu czy ta sytuacja z mega szybkim, niecierpiącym zwłoki zakontraktowaniem Kuncewicz, nieprzypominam wam jednego transferu z zeszłego sezonu, po którym żeby było ciekawiej też wieloletnia zawodniczka, kapitan AZSu odchodzi.
Chwiałka A Chwiałka Z Chwiałka AZS!

Awatar użytkownika
Mytek
Junior
Posty: 2580
Rejestracja: 24 października 2004, 15:42
Lokalizacja: Poznań!
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Mytek » 25 maja 2010, 10:02

niech się działacze pozbędą Mroziny i jeszcze ze dwóch zawodniczek, a zostaniemy z Kędzią, Gołumbiewską i Pamułą - spadek murowany.

ręce opadają, naprawdę żal na to wszystko patrzeć.

Niech działacze zaczną szukanie oszczędności od siebie, a nie od Mroziny :!: (również nie wierzę, aby Natalia nagle postawiła tak wielkie warunki jakich AZS by nie mógł spełnić)
reloaded :]

koszykarz

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: koszykarz » 25 maja 2010, 13:34

Rok temu pozbyliście się Howard , Sibory , Walich - nie grała Reda . z wyjściowej piątki pozostała jedynie Skobel - której i teraz też nie będziecie mieli . Jak to możliwe że Artego stać na przebicie was jeśli chodzi o Mrozińską...

Myślę , że spadek wam nie grozi - bo jednak dość solidnym jesteście klubem jeśli chodzi o staż w PLKK (zawsze był ten play off) . MUKSU już nie ma w FGE - czyli powinniście chyba otrzymać więcej kasy na ligę od miasta...
Ale transfery typu Kuncewicz - choć zrobiła postęp - skazują jedynie na walkę o utrzymanie...

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Hamplik » 31 maja 2010, 17:46

Z tego co mi wiadomo to zespół nie ma kasy. Jak wiadomo, bez tego nie można budować drużyny. Miasto da tyle ile dawało i więcej nie będzie, bo priorytetem teraz jest Euro (to info od jednego z ważnych ludzi w mieście). Mamy jednego sponsora - INEA i nic poza tym. Środki z miasta i Inei pozwolą co najwyżej na walkę o utrzymanie, może psim swędem awansujemy do play-offów, ale więcej niż 7-8 miejsce nie będzie możliwe. Mi też się nie podoba to, że odchodzą osoby, które od zawsze były kojarzone z AZSem, ale nic z tym nie zrobimy. Trzeba się z tym pogodzić i przejść nad tym do porządku dziennego. Mam nadzieję, że sternicy klubu wiedzą co czynią i mają świadomość odpowiedzialności i konsekwencji podejmowanych decyzji.

Niestety w Poznaniu poza Lechem sponsorzy prywatni nie chcą inwestować. Wynik tego jest taki, że w stolicy Wielkopolski jak i w całym regionie jest co raz mniej drużyn na poziomie ekstraklasy i pierwszej ligi. W ostatnich latach pożegnaliśmy takie zespoły jak: Amica Wronki, Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. , KS Poznań, AZS AWF Poznań, Akademia Słowa, Calisia Kalisz, a ostatnio PTPS Piła. Wszystko to kluby rozpoznawalne nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce, a niektóre w Europie.
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: hermes46 » 31 maja 2010, 21:26

Czyli niestety staje sie to co przewidywałem. Szkoda ze tak uznany i przez mnie szanowany klub staje praktycznie pod murem. Mam nadzieje ze zmontujecie na tyle silny skład ze spokojnie utrzymacie sie w lidze. Pozdrowienia dla Was i do zobaczenia w przyszłym sezonie!
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Hamplik » 02 czerwca 2010, 13:41

NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

hermes46
Kadet
Posty: 1564
Rejestracja: 21 maja 2008, 21:18
Lokalizacja: Tuskolandia

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: hermes46 » 02 czerwca 2010, 19:19

Hamplik mam dzwine wrazenie ze co niektórzy w AZs-ie Sibke za bardzo nie lubia. A Wasz szacunek chca zamienić w wrogośc!
kwassek pisze:...Chyba że naprawde jesteście tak krótkowzroczni jeżdżac na te wyjazdy gdzie biją Wam brawo (jak dla mnie to troche wiocha cieszyć się że biją mi brawo bo gdzieś przyjechałem... no ale chuj nie moja sprawa jakie kto w życiu ma kibicowskie priorytety)

Awatar użytkownika
Hamplik
Młodzik
Posty: 640
Rejestracja: 01 listopada 2005, 19:39
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Hamplik » 03 czerwca 2010, 11:22

Hamplik mam dzwine wrazenie ze co niektórzy w AZs-ie Sibke za bardzo nie lubia. A Wasz szacunek chca zamienić w wrogośc!


Być może dobre masz wrażenie. Z tego co mi wiadomo Sibka i pan Klepka poróżnili się w pewnych sprawach bliżej mi nie wiadomych. Niestety wychodzi to na złe dla obu stron.

A to najnowszy news do jakiego dotarłem odnoście Siby:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... F761739495
NIE DLA PSA KIEŁBASA
NIE DLA MUKSu EKSTRAKLASA!!!

Awatar użytkownika
Mytek
Junior
Posty: 2580
Rejestracja: 24 października 2004, 15:42
Lokalizacja: Poznań!
Kontaktowanie:

Re: Koniec sezonu- czas podsumowań i planów na przyszłość

Postautor: Mytek » 08 czerwca 2010, 11:14

no czyli "po ptokach". Nie ma się co łudzić jeśli chodzi o przyszły sezon: stanie się tak jak przewidywałem około 2 lata temu.
reloaded :]


Wróć do „AZS Poznań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości