TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Wszystko na temat Tauron Basket Ligi Kobiet

Moderatorzy: ann, rzymi, paulo2907, Kuba, przemoe

Awatar użytkownika
Greebo
Weteran kkforum
Posty: 12080
Rejestracja: 27 maja 2005, 20:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Greebo » 16 maja 2018, 11:22

No i super  Do tego co już o niej napisałem dodam tylko ze dla nas dodatkowym atutem powinno być to ze świetnie zna się i rozumie na parkiecie z Araujo


A skład krystalizuje nam się coraz bardziej. Na ten moment wygląda to schematycznie tak:

C - ? / Aroujo (PF)
PF - Paugaite © /Żurowska
SF – Rodrigiez (SG) / Conte / Niedźwiedzka (PF)
SG – Ziętara (SF) / ?
PG - ? / Mujovic (SG)

(w nawiasach alternatywne pozycje)

Tak więc mamy zachowany trzon z poprzedniego sezonu a także dużo ciekawiej wyglądająca ławkę rezerwowych. 3 młode ale bardzo zdolne zagraniczne + doświadczona solidna Polka powinny nam dać w sezonie dużo więcej niż ich poprzedniczki. Mówiąc inaczej – póki co wygląda to jak dla mnie dobrze, a nawet bardzo dobrze – w składzie nie ma póki żadnej zawodniczki której obecność byłaby nieuzasadniona zarówno jeśli chodzi o umiejętności jak i pozycję na parkiecie. Ale to czy taka opinia się utrzyma zależy od naszych ostatnich ruchów kadrowych, a zwłaszcza od tego kogo pozyskamy na pozycje 1 i 5. Kilka razy już tak było ze pierwsze informacje były bardzo pozytywne, i wydawało się ze skład będzie bardzo ciekawy a potem pojawiały się takie panie jak Simmons czy Parker i całe dobre wrażenie szlag trafiał. Nie ma co ukrywać – to Amerykanki w głównej mierze powinny stanowić o sile drużyny . Mam nadzieję więc że i one będą równie miłym zaskoczeniem co zakontraktowane Europejki bo jeśli by się tak stało to zaryzykuję twierdzenie ze mielibyśmy najsilniejszy skład od czasu drużyny Svitka z Vandersloot, Quigley i Lavender na czele.

Vandersloot, Lavender .. heh … idealnie pasowałyby do obecnej układanki, ale o nich to sobie możemy pomarzyć. Super byłoby jednak gdyby udało się zakontraktować jakieś panie choć trochę zbliżone umiejętnościami do nich ale i o to łatwo nie będzie, zwłaszcza ze są to pozycje newralgiczne. Trudno mi uwierzyć by stać nas było na jakieś panie będące w szczycie kariery, tak więc szukałbym raczej albo wśród tych po 30-tce (Larkins?, Langhorne? January?) albo - tu pewnie większa szansa – wśród tych wchodzących właśnie do WNBA. Tą drugą drogą niejednokrotnie szedł np. Sopron, a dobre wspomnienia z rookies mieliśmy tez my czy Polkowice (Nneka!). W obecnym drafcie wydaje się ze było kilka ciekawych pań, choć zapewne i tu o top 3 (Wilson, Mitchell, DeShields) jest poza naszym zasięgiem ale już panie od miejsca 4 w dół (poza Vadeeva rzecz jasna) – oby nie. Najciekawszymi paniami wydają mi się tam A. Stevens (wśród wysokich podkoszowych) i J.Canada (wsrod rozgrywajek) .. Minusem takiego wyboru byłby brak ogrania w koszykówce seniorskiej a zwłaszcza w europie gdzie gra się jednak troche inaczej niż w NCAA.

PG i C to podstawa, ale aby zamknąć budowę składu przydałoby się jeszcze dołączyć 1 Polkę na pozycję 2/3. Duet Magda – Justyna wygląda ok., (Klaudia to ciągle melodia przyszłości) ale sezon jest długi a my mamy marne doświadczenia z kontuzjami w ostatnich latach. Wybór wśród Polek jest tak a nie inny, dodatkowo już teraz kontrakt ma Makurat. Z tych co jeszcze chyba nigdzie nie podpisały najchętniej widziałbym Ele Międzik choćby dla jej umiejętności rzutu za 3 punkty bo tego typu zawodniczki nam trochę brakuje. Wiem że Herkt chce ja dalej w Bydgoszczy ale poki podpis nie jest złożony.. Numerem 2 byłaby Skobel, ale jak sobie przypomnę jak wyglądała pod koniec sezonu u Rusina to wolę nie myśleć coby z nią zrobił Szewczyk.. a numer 3? Prawdę mówiąc nie mam pomysł. Chyba najbliżej byłby mi do Adamowicz choć pewnie głownie przez ten przebłysk w rywalizacji z Gdynią.. po niej to już tylko zle albo jeszcze gorzej..
... tysiące przejechanych kilometrów ... setki przegadanych godzin .. dziesiątki odwiedzonych miast, stadionów i hal ... jedna trójkolorowa pasja ...

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: tommiiii » 16 maja 2018, 12:11

podobno do Wisly przymierzane na centra Marie Gulich/Abby Bishop

wislakosz.pl
Młodzik
Posty: 595
Rejestracja: 28 lipca 2010, 12:18
Lokalizacja: Kraków

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: wislakosz.pl » 16 maja 2018, 12:13

tommiiii pisze:podobno do Wisly przymierzane na centra Marie Gulich/Abby Bishop



Słabe info. Nie były i raczej nie będą przymierzane do Wisły.

reaktywacja
Junior
Posty: 2215
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:38
Lokalizacja: kiedyś koszykarska stolica Polski

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: reaktywacja » 16 maja 2018, 12:47

13 koron:
1996, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2020, 2021...

- To jest mój zespół, moje koleżanki, moje miasto, moi kibice. Moje miejsce jest na boisku i zagrałabym nawet bez oka - Tamika Catchings.

tommiiii
Młodzik
Posty: 850
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 16:24

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: tommiiii » 16 maja 2018, 13:50

Szajtauer i Adamowicz w Lublinie

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 16 maja 2018, 13:53

tommiiii pisze:Szajtauer i Adamowicz w Lublinie

nooo w końcu Ci się jakieś info sprawdzi;)
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 16 maja 2018, 19:30

Siedlce zakontraktowały pierwszą zawodniczkę - 24-letnią Amerykankę Courtney Walker, która może grać na poz. 1 i 2. W ostatnim sezonie występowała w Australii w drużynie Ballarat Rush.

http://mkk.siedlce.pl/aktualnosc,691,.html

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 17 maja 2018, 07:44

Dzwigalska wraca do Gorzowa po urlopie macierzynskim.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Awatar użytkownika
przemoe
Senior
Posty: 4241
Rejestracja: 22 listopada 2007, 20:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: przemoe » 17 maja 2018, 08:10

Greebo pisze:Gdynia tez sie bawiła, i udało mi się ja wygrać :D

Rebecca Allen w Gdyni - dobry transfer :)


To pozostaje czekać aż przyjdziesz w tej koszulce na mecz :lol:
Pozdrawiam,
Pszemek.
----------------
Obrazek

http://toiowonasportowo.blox.pl

ChrisLbn

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ChrisLbn » 17 maja 2018, 08:18

Wg słów trenera Szawarskiego, w orbicie zainteresowań klubu jest ponoć K.Trzeciak, co mnie nieco dziwi, bo jej gra jakoś mnie specjalnie nie przekonuje, nawet jeśli miałaby być jedynie zmienniczką.

http://www.dziennikwschodni.pl/sport/ko ... 18888.html

WybuchowaZocha
Amator
Posty: 159
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:19

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: WybuchowaZocha » 17 maja 2018, 11:39

Temi Fagbenle najprawdopodobniej przedłużyła umowę w Polkowicach.

Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 17 maja 2018, 12:07

WybuchowaZocha pisze:Temi Fagbenle najprawdopodobniej przedłużyła umowę w Polkowicach.

na stronie agencji widnieje jako - niedostepna. a w profilu przy overseas team- CCC Polkowice
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

incognito23
Amator
Posty: 182
Rejestracja: 21 kwietnia 2017, 11:01

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: incognito23 » 17 maja 2018, 15:32


Awatar użytkownika
ann
Administrator
Posty: 8266
Rejestracja: 07 maja 2005, 17:36
Lokalizacja: Tarnów

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: ann » 17 maja 2018, 15:39

Stallworth w Spartaku Moskwa.
Jeśli ktoś w Krakowie zapyta się za 20 lat: kim była DeForge? Odpowiedź będzie tylko jedna: wielką zawodniczką!


https://www.youtube.com/watch?v=N7ABk7vDous

Kosz-ykarz
Kadet
Posty: 1708
Rejestracja: 27 listopada 2014, 17:09

Re: TRANSFERY, plotki, informacje sezon 2018/19

Postautor: Kosz-ykarz » 17 maja 2018, 16:19

mam zagadke dla wszystkich , moze ktos podpowie , bo nikt mi nie przychodzi do glowy... odnosnie trenera Energi

bo nie bedzie nim Algird , ani EDO , ani Winnicki , ani nikt topowy , ani tez Koziorowicz bo tez taka plotka / opcja sie pojawiala , ma to byc ponoc Nie Polak i z dosw z ligi polskiej

pomyslalem o Czeczuro ale tez ponoc nie......no Mollow chyba na pewno nie :D , wiec nie mam pojecia kto

ktos cos ? jakies typy?


Wróć do „Aktualności Ekstraklasa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 62 gości