Fantasy WNBA 2018 - informacje ogólne

Wykaż się wiedzą o baskecie, sam wygraj ligę...

Moderatorzy: BARTOLINO, Moderatorzy

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6100
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Fantasy WNBA 2018 - informacje ogólne

Postautor: BARTOLINO » 16 maja 2018, 14:51

Regulamin (jest prawie taki sam jak w sezonie 2017):

1. Udział w Fantasy WNBA jest dobrowolny, nagród poza satysfakcją nie przewidziano ;)

2. Format rozgrywki będzie zależny od liczby zgłoszonych osób. Jeśli liczba chętnych będzie dość duża to nastąpi podział na 2 grupy, a o końcowej tabeli będzie decydować średni eval drużyn. W takim przypadku dla wyrównania szans w obu grupach musi być taka sama liczba drużyn, więc gdyby zdarzyło się, że będzie nieparzysta liczba uczestników dodana zostanie drużyna "bot", która weźmie udział w drafcie. Jej skład wybiorą osoby z przeciwnej grupy.

3. Regulamin draftu uzupełniającego:
a) Na wybór każdy będzie miał 12 godzin, przy czym czas między godziną 0:00 a 5:59 nie będzie liczony (oczywiście w tym czasie można wybierać). Jeśli któryś z graczy nie wybierze przez przysługujący mu czas, na kolejne wybory będzie miał zawsze tylko 1 godzinę.
b) W drafcie uzupełniającym obowiązuje następująca kolejność: w rundzie 1 i 3 od ostatniego numeru do pierwszego, a w rundzie 2 od pierwszego do ostatniego.
c) Po skończonym drafcie niewybrane zawodniczki trafią na listę wolnych agentów.

4. Regulamin gry:
a) Gra będzie przeprowadzona wyłącznie w sezonie regularnym.
b) Każdy z grających będzie miał do wykorzystania 34 "sloty" na pozycji centra (C) i po 68 "slotów" na pozycjach skrzydłowej (F) i obrońcy (G). Liczba ta wynika z faktu, że zespoły WNBA rozegrają w sezonie regularnym po 34 spotkania. W końcowej tabeli wynik uzyskany przez drużynę będzie dzielony przez 170, więc opłaca się "sloty" wykorzystać do końca. W sytuacji kiedy gracz nie wykorzysta na koniec sezonu regularnego co najmniej 120 slotów, nie będzie miał prawa do gry w następnym sezonie.
c) Wystawiać zawodniczki można do momentu planowanego rozpoczęcia meczu przez drużyny w których grają. W tym wypadku nie dopuszcza się żadnych odstępstw - minuta spóźnienia jest liczona tak samo jak godzina - czyli dana zawodniczka nie jest zaliczana.
d) Jeśli wystawiona na konkretny mecz zawodniczka w nim nie wystąpi, będzie pomijana, pod warunkiem że grała w spotkaniu wcześniejszym swojej drużyny, lub gdy będzie to 1 mecz jej drużyny w sezonie. W innym wypadku otrzymuje „0”.
e) Zawodniczki punktują zgodnie z uzyskanym przez siebie evalem, zgodnie ze statystykami podanymi na WNBA.com
f) W tabeli będą podawane: miejsce, nick grającego, ilość punktów uzbieranych, ilość wykorzystanych slotów (łącznie i z podziałem na pozycje), średni wynik po dotychczasowych występach jego zawodniczek. Np: 1. xxxx 120 - 10 (2C, 4F, 4G) 12.0

Przykład wystawienia zawodniczek:
16.09
Candace Parker F, Seattle @ Los Angeles, 10:00pm
Deanna Nolan G, Atlanta @ Detroit, 8:00pm
Cheryl Ford C, Atlanta @ Detroit, 8:00pm


Uwaga!!! Nie ma możliwości edytowania postów! W razie pomyłki należy zacytować błędny post i podać poprawione dane!

5. Zmiany w składzie:
a) W każdym momencie uczestnik może dokonać zmiany którejś ze swoich zawodniczek na zawodniczkę będąca "wolnym agentem". Zmianę tą musi zasygnalizować oddzielnym postem w temacie o wymianach. Tak pozyskaną zawodniczkę można automatycznie wystawiać do gry, nie czekając na zatwierdzenie i dodanie do składu przez moderatorów. Należy jednak sprawdzić czy ktoś jej już wcześniej nie wziął!
b) Istnieje możliwość wymiany zawodniczek miedzy zespołami z tej samej grupy. Aby taka wymiana nastąpiła muszą ją potwierdzić obie strony biorące w niej udział (w temacie o wymianach) a różnica średnich evali miedzy wymienianymi zawodniczkami musi być mniejsza od 3. Takie wymiany można będzie dokonywać jedynie między zawodniczkami mającymi rozegranych minimum 5 spotkań. Aby wystawić do gry tak pozyskaną zawodniczkę wymiana musi być zaakceptowana przez moderatorów.
c) Jeśli do zespołów WNBA dojdą nowe zawodniczki, to będzie możliwość ich pozyskania na zasadzie licytacji. Licytacja będzie ogłaszana jak zbierze się kilka nowych zawodniczek. Chcąc pozyskać którąś z zawodniczek, należy w temacie z wymianami zaoferować w zamian którąś ze swoich, przy czym licytację wygra ta osoba, która zaoferuje zawodniczkę z najwyższym średnim evalem. Oferowana zawodniczka musi być w drużynie gracza minimum tydzień, licząc od rozpoczęcia licytacji oraz musi zostać przynajmniej raz wystawiona do składu od momentu jej ostatniego pozyskania! (Przy oferowanej zawodniczce trzeba będzie podając jej średni eval, oraz dzień na który została wystawiona)
Oddana przez zwycięzcę licytacji zawodniczka trafia na kolejna, już tylko 1-dniową licytację, według tych samych zasad. W licytacji tej nie będzie mógł brać udziału były właściciel tej zawodniczki.
Uwaga techniczna! Jeśli ktoś zaoferuje zawodniczkę tuż przed końcem licytacji, to zostaje ona automatycznie przedłużona o 5 minut (300 sekund). (czyli jeśli licytacja ma się skończyć o 22-ej, a ktoś zaoferuje zawodniczkę o 21:58, to licytacja zostaje przedłużona do 22:03).

6. W założeniu Fantasy WNBA rozgrywana jest w systemie trzyletnim i tak również jest w tej edycji. Składy drużyn z końca sezonu przechodziłyby na kolejny sezon z zastrzeżeniem, że przed rozpoczęciem kolejnego sezonu należałoby oczywiście potwierdzić swoją dalszą chęć uczestnictwa i odrzucić po 3 zawodniczki ze swojego składu. System trzyletni może ulec zmianie w przypadku zbyt małej liczby chętnych do dalszego uczestnictwa w grze. Ewentualny podział na grupy zostałby zachowany na całe trzy lata, a nowe osoby dołączałyby do gry na miejsce rezygnujących lub jeśli liczba osób w grupie nie osiągnęłaby 9. Kolejność doboru w drafcie uzupełniającym przed nowym sezonem byłaby odwrotna do miejsc zajętych w tabeli grupowej (1 rundę rozpoczynałby gracz ostatni w tabeli, a kończył gracz z pierwszego miejsca - nowe osoby, które nie przejmują czyjegoś składu najpierw wybierałyby 5 zawodniczek, a potem uczestniczyły w drafcie uzupełniającym rozpoczynając 1 rundę).

7. O wszystkich kwestiach spornych, bądź nieuregulowanych, będzie decydował organizator.
Z góry przepraszam za ewentualne pomyłki w zliczaniu i proszę o zgłaszanie ich poprzez posty i privy.

8. Zgłoszenie się do gry oznacza jednocześnie całkowitą akceptację powyższych zapisów regulaminu.
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com

BARTOLINO
Administrator
Posty: 6100
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:32
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Fantasy WNBA 2018 - informacje ogólne

Postautor: BARTOLINO » 20 sierpnia 2018, 23:04

Tabela końcowa Fantasy WNBA 2018:

1. speedy 20.21
2. bart_81 17.79
3. Japa 16.78
4. Ałgaja 16.75
5. BARTOLINO 16.71
6. betti 16.23
7. Greebo 15.90
8. justi 15.59
9. tadziu 15.35
10. paulo2907 14.71
11. reaktywacja 14.27

Gratulacje dla speedy'ego , który całkowicie zdominował Fantasy WNBA w tym sezonie. Średnia powyżej 20 to niemal kosmiczny wynik.
Brawa również dla pozostałych medalistów czyli Barta i Japy. Walka o brązowy medal była bardzo ciekawa do samego końca, a 3 miejsce od 5 dzieliło zaledwie 12 punktów. Dziękuję wszystkim uczestnikom za grę w tym sezonie i pewnie do zobaczenia w przyszłym roku.
"Jeśli człowiek nie odkrył czegoś, za co gotów jest umrzeć, nie jest godzien, by żyć."

https://bartolino78.wordpress.com


Wróć do „Fantasy PLKK oraz Basket Quiz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości